Connect with Us

All posts tagged "projektligj"

Politikë 20:33 - 14 Prill, 2020

Projektligji për përjashtimin e importuesve të jahteve nga TVSH/ Tabaku: Qeveria vetëm në shërbim të oligarkëve

Më 10 prill mazhoranca qeverisëse depozitoi në Kuvend projektligjin për përjashtimin e importuesve apo blerësve të jahteve në Shqipëri nga skema e TVSH. Për këtë ka...

Politikë 11:04 - 12 Dhjetor, 2019

Gjekmarkaj thirrje deputetëve/ Mos e votoni ligjin, vritet fjala e lirë

Komisioni Parlamentar i Medias ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore me profesorë të Fakultetit të Gazetarisë, për projektligjet e Qeverisë që njihen me emrin “paketa antishpifje”...

Politikë 21:27 - 25 Nentor, 2019

Projektligji i ri i jep pushtet të pakufizuar policisë/ Përgjon dhe heton këdo

Ligji i ri i propozuar së fundmi nga qeveria për krimin e organizuar, parashikon që policia mund të përgjojë këdo pa një miratim të gjykatës apo...

Aktualitet 10:42 - 10 Korrik, 2019

Projektligji për mbrojtjen civile/ Rama: Një hap më shumë drejt Europës

Kryeministri Edi Rama foli sot për mediat në kuadër të projektligjit për mbrojtjen civie. Ky është një projektligj i cili do u vij në ndihmë qytetarëve...

Aktualitet 16:52 - 16 Shtator, 2018

Ndalimi i pijeve energjike për moshat nën 18 vjeç/ Zbardhet projektligji

Një grup deputetësh kanë bërë gati një projektligj që propozon ndalimin e tregtimit dhe ofrimit të pijeve energjike për personat nën moshën 18 vjeç. Ligji parashikon...

brace thirrje analisteve, mos harroni 21 janarin
Aktualitet 18:16 - 2 Shtator, 2018

“Dua mbështetje, se do preken interesa të mëdha”/ Braçe jep alarmin

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe me anë të një postmi në rrjetet sociale ka thënë se duhet ndaluar me ligj që pijet energjike të konsumohen...

Aktualitet 19:45 - 8 Gusht, 2018

Projektligji për certifikimin e prodhimeve tradicionale/ Ja kriteret përcaktuese

Një projektligj i ri që synon të përcaktojë kriterët se kur një prodhim bujqësor quhet tradicional dhe më pas do ta çertifikojë atë, është hartuar tashmë...

Aktualitet 09:52 - 14 Prill, 2018

Denoncimi/ Kuvendi dhe Luli, po miratojnë projektligjin e Soros kundër avokatisë

“Kuvendi po miraton në fshehtësi projektligjin e Soros për të heq qafe avokatët kundër qeveriut! PD e paska mbajt të fshehtë!”, kështu shkruan avokati Altin Goxhaj,...

Aktualitet 19:36 - 2 Nentor, 2017

Denoncimi / Ja dokumentet që vërtetojnë se Projektligjin për 10-25-fishimin e tarifave gjyqësore e ka shkruar dhe mbështetur Soros

Avokati Altin Goxhaj, ka vijuar me denoncimet ndaj Soros dhe përfshirjes së tij në qeveri, drejtësi e vendimarrje. Me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Aktualitet 08:52 - 13 Tetor, 2017

Projektligji për Pakicat Kombëtare/ Ja mangësitë

Seanca e sotme parlamentare ka vazhduar me temë kryesore miratimin e projektligjit të pakicave kombëtare, si një çështje shumë e rëndësishme për përmbushjen e 5 kushteve...

Aktualitet 18:25 - 28 Qershor, 2016

Ligjet shqiptare ja kalojnë edhe amerikanëve/ Ja çfarë ndodh me investitorët e rinj

Një projekligj i ri në Shqipëri duket se ja kalon logjikës dhe rregullave amerikane. Bëhet fjalë për ndryshimin në marrjen e lejes së qëndrimit nga investitorët e...

Politikë 18:38 - 1 Tetor, 2015

PS rrëzon projektligjin e PD-se per hetimin nderkombetar te CEZ-it

Propozimi i Partisë Demokratike për të shqyrtuar me procedurë të përshpejtuar projektligjin për hetimin ndërkombëtar të skandalit të CEZ-it, ashtu siç ishte paralajmëruar, është rrëzuar nga...

Sociale 15:05 - 7 Korrik, 2015

Profesoret kundershtojne projektligjin e Arsimit te Larte

Përfaqësuesit e Forumit për Liri Akademike u kanë dorëzuar deputetëve të komisionit parlamentar të Medias memorandumin e firmosur nga më shumë se 200 pedagogë të cilët...

Politikë 16:10 - 10 Mars, 2015

Kodi Rrugor/ Komisioni i Sigurisë miraton ndryshimet pa opozitën

Komisioni i Sigurisë ka miratuar ditën e sotme pa prezencën e opozitës në komision projektligjin për disa ndryshime në Kodin Rrugor. Ky projektligj nuk ka kaluar...

Aktualitet 12:57 - 4 Mars, 2015

Menaxhimi i mbetjeve/ Diskutohet p/ligji në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese ka diskutuar ditën e sotme projektligjin “Për sistemin e depozitës të menaxhimit të mbetjeve”.Deputeti i Partisë Socialiste, Besnik Bare, i cili është...

Politikë 22:27 - 19 Shkurt, 2015

Miratohet projektligji “Për medaljet në Forcat e Armatosura”

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 109 vota pro dhe 1 kundër projektligjin “Për medaljet në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”. Krahas kësaj Kuvendi miratoi me...