Connect with Us

All posts tagged "projekti"

Ekonomi 08:16 - 31 Janar, 2020

Qeveria kërkon hua rekord nga BB për projektin e furnizimit me ujë/ Çmimi pritet të rritet me 75%

Qeveria shqiptare ka dorëzuar pranë Bankës Botërore një projekt lidhur me programin Kombëtar të furnizimit me ujë dhe kanalizimet duke kërkuar financim në vlerën 725 milionë...

Politikë 18:21 - 8 Janar, 2020

Projekti i Unazës së Madhe/ IKMT nis nesër shembjen e të tjera objekteve

IKMT do të nisë nesër aksionin për prishjen e të tjera objekteve, në kuadër të projektit të Unazës së Madhe. IKMT bën me dije se aksioni...

Politikë 10:13 - 7 Dhjetor, 2019

Video-Rama zbulon projektin/ Porto Romano do të kthehet në një park të madh

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot projektin, sipas të cilit parashikohet që Porto Romano, nga një vend ku grumbulloheshin plehra kancerogjene, do të kthehet në një...

Blog 11:28 - 10 Shtator, 2019

1889, Britanikët planifikuan të ndërtojnë në Londër kullën e tyre Eifel/ Ja përse dështuan

Kulla Eifel, një nga atraksionet kryesore turistike sot në Paris, nuk ishte shumë e njohur në kohën kur u ndërtua. Kur Gustav Eifel (njeriu që e...

Politikë 14:15 - 18 Gusht, 2019

Projekti për bregdetin e Sarandës/ Petrit Vasili lëshon gojën

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar gojën, teksa ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama. Shkak për reagimin e Vasilit, duket se është...

Sociale 12:41 - 18 Gusht, 2019

Foto-Transformimi i bregdetit i Sarandës/ Rama jep lajmin e mirë

Bregdeti i Sarandës, pritet të transformohet së shpejti. Kështu ka njoftuar, kryeministri Edi Rama në rrjete sociale. Sipas kryeministrit, sapo ka përfunduar procedura dhe në shtator...

Politikë 12:08 - 29 Korrik, 2019

Sondazhi-Projekti për Teatrin Kombëtar/ Qytetarët kundër qeverisë  

Debatet për Teatrin Kombëtar vijojnë të jenë tema më e nxehtë e politikës. Nga një anë është qeveria e cila kërkon të shembë godinën e Teatrit...

Politikë 08:44 - 26 Korrik, 2019

Marrëveshja e Bashës me artistët/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar rrëfen historinë e padëgjuar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me marrëveshjen që kreu i opozitës, Lulzim Basha ka nënshkruar një ditë më parë...

teatri kombetar
Aktualitet 18:22 - 3 Qershor, 2019

Rikthehet “prishja” e Teatrit, hyn në fuqi vendimi i papublikuar i qeverisë për komisionin që do negociojë kontratën

Dy muaj pas miratimit në qeveri është publikuar këtë të hënë në Fletoren Zyrtare vendimi që autorizon ngritjen e një komisioni që do të vlerësojë negocimin...

Kryeministri edi rama ne elbasan
Aktualitet 14:40 - 9 Shkurt, 2019

Rama në Pogradec/ Jep lajmin e mirë për banorët

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se Tushemishti, fshati turistik në Pogradec do të jetë pjesë e projektit “100 fshatrat”. Gjatë një takimi me banorët e...

Ministrja per Infrastrukturen dhe energjitiken, Belinda Balluku ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 13:59 - 5 Shkurt, 2019

Anulohet projekti i Unazës së Madhe?/ Balluku shuan dyshimet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku në një deklaratë për mediat, është shprehur e vendosur se projekti i Unazës së Madhe, nuk do të anulohet....

analisti fatos lubonja ne news 24
Aktualitet 18:14 - 4 Shkurt, 2019

“Unaza e Madhe”/ Lubonja: Projekt për të vjedhur paratë e shqiptarëve

Analisti Fatos Lubonja i qenë prezent në studion e lajmeve në Neës 24 foli rreth projektit të “Unazës së Madhe” i cili sipas tij ishte një...

Aktualitet 14:23 - 3 Shkurt, 2019

Projekti i Unazë së Re/ Meta kërkon të anulohet

Pas verifikimeve të bëra në lidhje me projektin e “Unazës së Madhe”, presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim zyrtar. Meta ka thënë se kjo çështje...

Aktualitet 15:41 - 1 Shkurt, 2019

“100 fshatrat”/ Rama nxjerr shifrën e planifikuar për këtë projekt

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në Shqipëri, Bledi Çuçin ishin sot në fshatin Roshnik të Beratit në kuadër të...

Aktualitet 21:14 - 9 Janar, 2019

E vërteta e aferës 40 milionë euro/ Ja si e morri “DH Albania” zbatimin e projektit të Unazës së Madhe

Pas publikimit të skandalit të kompanisë “DH Albania” në “Zërin e Amerikës” e cila është ndihmuar nga instuticionet shqiptare, ka reaguar Sekretariati  Teknik i Komisionit te...

Aktualitet 19:11 - 9 Janar, 2019

Deputeti zbulon kush fshihet pas 40 milionë eurove të “Unazës së Madhe”

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale pas publikimit nga “Zëri i Amerikës” të lajmit se kompania “DH. Albania”...

Aktualitet 16:45 - 26 Dhjetor, 2018

“Nuk ka aplikim për leje ndërtimi”/ PD nxjerr zbuluar Veliajn

Partia Demokratike, në një deklaratë  për mediat ka sulmuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se po bën rolin e budallait për projektin rezidencial me vlerë 60...

Aktualitet 17:22 - 19 Dhjetor, 2018

Afera te projekti i Unazës së Madhe/ Bashkia Tiranë përgënjeshtron PD-në

Pas deklaratave të Partisë Demokratike në lidhje me aferën korruptive të projektit të Unazës së Madhe, ka ardhur edhe reagimi i Bashkisë së Tiranës. Në një...

Aktualitet 18:06 - 18 Dhjetor, 2018

Projekti i Unazës së Madhe/ Basha nxjerr biznesmenin që po favorizon Rama-Veliaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkur edhe pasditen e sotme protestës së banorëve të Unazës së Re në mbrojtje të banesave dhe biznese...

Aktualitet 13:24 - 12 Dhjetor, 2018

Projekti i Unazës së Madhe/ Prishen ndërtesa të tjera

Në zonën e Unazës së Re paraditen e sotme janë shembur edhe dy ndërtesa të tjera. Pavarësisht skandalit me kompaninë e cila kishte marrë projektin, punimet...

Aktualitet 15:02 - 7 Dhjetor, 2018

Marrëveshja për konviktet/ Do rindërtohen vetëm 5 godina, ja kostoja 

Përmirësimi i kushteve në konvikte është një prej kërkesave të studentëve, të cilët prej datës 5 dhjetor kanë nisur protestat  masive. Ndërkohë që, teksa qeveria përmbushi...

Aktualitet 14:36 - 29 Nentor, 2018

Thellohet skandali i projektit 40 mln euro tek Unaza e Re/ Zbardhen të tjera detaje

Partia Demokratike deklaroi sot sërish se projekti i Unazës së Re është i paligjshëm e korruptiv dhe se është në shkelje të plotë të VKM nr.628...

Aktualitet 21:09 - 24 Nentor, 2018

Shembja e shtëpive në Astir/ Lame bën përgjegjës Bashën dhe Berishën

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, ka folur për projektin e Unazës së Madhe dhe banesat e qytetarëve, të...