Connect with Us

All posts tagged "projektet"

Partneritet Privat-publik
Aktualitet 08:22 - 1 Qershor, 2019

Faturat e shfrenuara të PPP-ve/ Kostot sa dyfishi i referencave të Bankës Botërore

Banka Botërore rishikoi këtë vit me rritje kostot e ndërtimit të një kilometri rrugë në vendin tonë, duke e çmuar me 6 milionë euro një kilometër...

lulzim basha propozon djegien e mandateve
Aktualitet 14:29 - 7 Maj, 2019

Projektet imagjinare të Lulit/ Si i gënjeu qytetarët e Tiranës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha do të mbetet në histori, për veprat madhore që ka “realizuar” gjatë viteve të tij në politikë. Të gjitha...

Aktualitet 18:00 - 29 Mars, 2019

Njihuni me triumfuesit e Gjeneratës S/ Ja cilët janë të rinjtë që do ndryshojnë botën!

ALBtelecom shpall projektet fituese të Super Generation E enjtja e 28 Marsit shënoi dhe përmbylljen e një gare, e cila prej disa muajsh hodhi dritë mbi...

Aktualitet 17:25 - 25 Tetor, 2018

Dy rroga në shtet dhe 5 hektarë tokë/ Zyrtari që “rrëmben” ç’të mundet

Zyrtarë të lartë të zgjedhur nga Parlamenti në borde si të mbështetur nga parti të ndryshme politke, janë të parët që duhet të përfaqësojnë interesat e...

Aktualitet 09:50 - 25 Tetor, 2018

Rama zbulon dy projektet e mëdha të shumëpritura nga shqiptarët/ Qytetarët e nxjerrin “zbuluar”

Një ditë pasi Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi përmbylljen e procedurave konkurruese të përzgjedhjes së kompanive kontraktore që do kryejnë punimet e dy veprave infrastrukturore, Bypass-it të...

Aktualitet 15:48 - 6 Shkurt, 2018

Durrësi sipas italianëve me dhe pa “Velierë”

Duke filluar nga qershori 1939 pushtuesit italianë duke zbatuar parimin “hearts and minds” u përpoqën t’ua hanë kokën me të mirë shqiptarëve. Ndër masat kryesore të...

Aktualitet 20:14 - 10 Dhjetor, 2017

Banka Botërore, gati 200 milion euro për projekte në Ballkanin Perëndimor

Banka Botërore është e gatshme t’i ndajë deri në 200 milionë dollarë për projektet me të cilat do të zhvillohej transporti dhe lidhjet tregtare ndërmjet vendeve...

Aktualitet 13:25 - 4 Korrik, 2017

Maqedonia pezullon projektet e qeverisë së vjetër

Qeveria e re maqedonase planifikon të hedhë poshtë ose të rishqyrtojë disa projekte kyç të pasardhësit të saj, të cilat shihen si vrima të zeza financiare....

Showbizz 15:15 - 28 Janar, 2017

Gjergj Kaçinari: Pasioni më i madh ishte për…

Djali i kompozitorit të njohur Alfred Kaçinari, Gjergj Kaçinari, duket se pasioni për muzikën nuk ka qënë i vetmi, pasi ai ka shuar edhe një kuriozitet...