Connect with Us

All posts tagged "projekte"

Incinerators scandal now and as a criterion in tenders
Aktualitet 08:30 - 13 Prill, 2021

Mbetjet urbane/ Projektet ku u shpenzua më shumë në 2020 ishin inceneratorët

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterEmail to someonePrint this page Pavarësisht situatës së pandemisë që ngadalësoi shumicën e projekteve në ekonomi në vitin...

Politikë 12:26 - 12 Prill, 2021

Rama thumba opozitës/ Premtimet janë thënë nga Sudja, Vehbiu e Xhaferri!

Kryeministri Edi Rama nuk ndal ironitë dhe sulmet ndaj opozitës. Teksa ka folur sot nga Gamshi, ku takoi të rinjtë Rama ua bëri të qartë rrugën...

Dashamir Shehi heq paralelizëm mes Ramës dhe Berishës/ Tregon ndryshimin mes tyre
Politikë 19:53 - 10 Prill, 2021

Dashamir Shehi heq paralelizëm mes Ramës dhe Berishës/ Tregon ndryshimin e tyre

Partitë politike e kanë përqëndruar vëmnedjen kryesisht tek sulmet ndaj kundërshtarëve dhe jo në paraqitjen e një programi konkret për qytetarët. Partia Socialiste, është përqëndruar kryesisht...

Bllofi i Bashës/ Zbardhet skenari i grumbullimeve masive
Politikë 14:52 - 7 Prill, 2021

Një racist si Lulzim Basha

Ditët e fundit, një debat ka filluar të përfshijë opinionin publik pas një teze të hedhur nga kryeministri Edi Rama në një takim me një biznesmen...

Ndryshe nga Eni, Greta Koçi tregon si e kaloi Covid-19
Showbizz 15:05 - 27 Mars, 2021

Ndryshe nga Eni, Greta Koçi tregon si e kaloi Covid-19

Këngëtarja Greta Koçi ka realizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e saj, ku iu është përgjigjur pyetjeve të shumta rreth saj dhe projekteve të reja muzikore. Gjatë...

“Më janë bërë vaksinat stres i përditshëm” / Ramën se zë gjumi nga meraku: Sa mbyll sytë…
Politikë 18:33 - 22 Mars, 2021

Rama përfundon takimin me Macron/ Zbardh tre pikat e diskutimit

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim në Francë ku është takuar me Presidentin Emanuel Macron. Rama dhe Macron zhvilluan një drekë pune,...

“Në mendjen time...”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran
Showbizz 12:09 - 7 Mars, 2021

“Në mendjen time…”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Amarda Toska është një nga personazhet e shoëbizit shqiptar që i ka dedikuar shumë vite ekranit. Prej kohësh ajo nuk është më pjesë e ekranit por...

Horoskopi i muajit Mars/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës
Horoskopi 11:27 - 28 Shkurt, 2021

Horoskopi i muajit Mars/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi Jupiteri dhe Saturni ju duan, por ndoshta për të dëshmuar disa ndryshime thelbësore që do t’ju duhet akoma kohë, për shkak të vonesave për shkak...

Ekonomi 08:14 - 24 Shkurt, 2021

100 projektet që thithën fondet e buxhetit më 2020/ Nga rindërtimi, rrugët te koncesionet

Qeveria ka kryer shpenzimet kapitale faktike prej 91,2 miliardë lekëve më 2020, niveli më i lartë që nga viti 2009, vit në të cilin ishte kulmi...

Eneda Tarifa konfirmon largimin nga Portokallia: Rrugëtimi im përfundon këtu
Showbizz 16:07 - 19 Shkurt, 2021

Eneda Tarifa konfirmon largimin nga Portokallia: Rrugëtimi im përfundon këtu

Pak ditë më parë u përfol në mediat rozë se moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa nuk do të jetë më pjesë e Portokallisë. Këtë lajm e...

Problemet me akset rrugore/ Meta: Qeveria show me projekte 3D në vend që të merrte masat
Politikë 16:26 - 15 Shkurt, 2021

Problemet me akset rrugore/ Meta: Qeveria show me projekte 3D në vend që të merrte masat

Presidenti Ilir Meta ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, lidhur me situatën e rrugëve në vend sipasojë e ngricave dhe dëborës. Meta kritikon Ministrinë...

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?
Horoskopi 10:29 - 8 Shkurt, 2021

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

Dashi Dashi e fillon këtë javë të re të shkurtit me hënën në aspektin e kundërt. Gjatë kësaj dite mund të pushtoheni nga disa momente të...

Rama zbulon projektet/ “Gjirokastra si Thumana pas tërmetit
Politikë 08:21 - 7 Shkurt, 2021

Rama zbulon projektet/ “Gjirokastra si Thumana pas tërmetit”

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të diel në qytetin e Gjirokastrës, prej ku renditi disa nga projektet, që do të bëhen muajt në vijim....

Elvana Gjata feston ditëlindjen/ Nuk do ta besoni sa vjeç mbush sot këngëtarja
Showbizz 11:35 - 3 Shkurt, 2021

Elvana Gjata feston ditëlindjen/ Nuk do ta besoni sa vjeç mbush sot këngëtarja

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata ditën e sotme feston ditëlindjjen. Ylli i muzikës shqiptare ka lindur më 3 Shkurt të vitit 1987 dhe sot mbush plot...

Politikë 13:54 - 19 Janar, 2021

Meta takohet me banorët e Vlorës/ Qeveria të bëjë transparencë për projektet

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me banorë të Radhimës, Orikumit, Tragjasit dhe Dukatit dhe ka biseduar lidhur me projektet të parashikuara të realizohen në zonën...

Mbrohet nga UNESCO/ Projekte për turizmin në Gjirokastër
Politikë 22:49 - 17 Janar, 2021

Mbrohet nga UNESCO/ Projekte për turizmin në Gjirokastër

Në Gjirokastër, një qytet që mbrohet nga UNESCO, tre projekte të mëdha në vlerën e mbi 10 milionë dollarëve pritet të ndihmojnë sektorin turistik. Projektet në...

Cilat shenja të zodiakut do të jenë financiarisht me fat vitin e ardhshëm
Horoskopi 19:00 - 31 Dhjetor, 2020

Cilat shenja të zodiakut do të jenë financiarisht me fat vitin e ardhshëm

Dashi Ju po filloni fuqishëm ketë vit që nga fillimi i vitit duke u përfshirë në  projekte të medha, te cilat do tju sigurojnë stabilitet financiar...

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës
Horoskopi 13:00 - 31 Dhjetor, 2020

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi Qielli juaj do t’ju japë një kohë të përsosur. Frytet e angazhimit tuaj do të vërehen shumë shpejt, falë tranzitit të favorshëm të Mërkurit në...

Showbizz 14:42 - 11 Dhjetor, 2020

Nga dashuria me shikim të parë tek projektet muzikore/ Albani dhe Miriam zbulojnë gjithçka

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një nga çiftet më të dashura dhe të pëlqyera nga publiku.Këngët e tyre dhe jeta e tyre private janë gjithnjë...

Showbizz 16:16 - 4 Dhjetor, 2020

Vesa Luma jep lajmin e bukur/ Pas shumë kohësh rikthehet në muzikë

Prej kohësh këngëtarja Vesa Luma është shkëputur nga amerika duke iu përkushtuar rritjes së djalit të saj Lian. Por Vesa ka zbuluar surprizën për të gjithë...

Horoskopi për javën e fundit të Nëntorit/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës
Horoskopi 13:33 - 8 Nentor, 2020

Parashikimi i yjeve përsa i përket punës/ Zbuloni surprizat që ju presin

Dashi Besimi i ndërsjellë do t’ju çojë t’i jepni më shumë peshë bashkëpunimit , gjithashtu duke ju shtyrë të ndani projekte të mëdha, të cilat mund...

Shëndeti/ Parashikimi i yjeve për muajin Shkurt
Horoskopi 10:13 - 18 Tetor, 2020

Horoskopi javor, 18-25 Tetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi Këtë javë do të keni mundësinë të jeni në gjendje të krahasoni veten me një person i cili në ditët e ardhshme mund të jetë...

Politikë 23:10 - 16 Tetor, 2020

BE shpall katër projektet që do të financojë deri më 2027 në Shqipëri, por me kushte

Komisioni Europian ka miratuar Planin Ekonomik dhe të investimeve për 6 vendet e Ballkanit Perëndimor që do të fokusohet në 10 drejtime kryesore që nga transporti...