Connect with Us

All posts tagged "projekt"

Politikë 18:53 - 29 Shkurt, 2020

Denoncon Goxhaj/ “Veliaj vjedh projektin e kampusit universitar të një shteti tjetër”

Avokati Altin Goxhaj ka akuzuar pak minuta më parë kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn për vjedhje. Goxhaj thotë se Veliaj ka vjedhur projektin e kampusit universitar...

Lajme 14:10 - 9 Shkurt, 2020

Korça e rrezikuar nga ndërtimi i një TEC-i/ Kërkohet rikthimi i projektit që do helmonte qytetin

Një vit më parë në Korçë filloi një betejë kundër ndërtimit të TEC-it 500 megavat i cili do të kishte një distancë jo të largët nga...

Politikë 11:09 - 30 Dhjetor, 2019

“Veliaj problemi më i madh që ka Shqipëria/ Injoron qytetarët dhe merr vendime fshehtas”

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar i është drejtuar sot Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar transparencë në lidhje me projektin për Teatrin. Aktivisi Ervin Goci i...

Politikë 16:17 - 29 Dhjetor, 2019

“Jugosllavia e Re me emrin maskë Minishengeni”/ Berisha tregon qëllimin e këtij projekti

“Jugosllavia e Re me emrin maskë Minishengeni ka si qëllim vendosjen e dominimit të Sërbisë në rajon, defaktorizimin e faktorit shqiptar dhe izolimin e Kosovës”, kështu...

Politikë 10:35 - 19 Dhjetor, 2019

Bashkia e Tiranës nuk heq dorë/ Teatri i ri kombëtar në planet e 2020-2022

Debati për Teatrin Kombëtar pritet të kthehet sërish në kushtet kur Bashkia e Tiranës duket se nuk ka në plan të heqë dorë nga projekti për...

Politikë 15:24 - 17 Nentor, 2019

Video-Projekti i stadiumit kur Berisha ishte kryeministër/ Droga e vëllezërve Xibraka zhduku 12000 vende

Ish kryeministri Sali Berisha ka rikujtuar projektin e miratuar për stadiumin Kuq e Zi në kohën kur ai mbante postin e kryeministrit . Projekti i miratuar...

Sociale 17:31 - 8 Tetor, 2019

Teknologjia 5G/ AKEP zbulon shifrat: Ja sa përfitoi buxheti i shtetit në 2019

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka vënë në fokus të punës përmirësimin e cilësisë së shërbimit ndaj operatorëve celulare, me sinjal telefonie dhe akses...

Aktualitet 18:53 - 2 Korrik, 2019

Pas “2 Gisht Mjaltë”/ Ermal Mamaqi ka gati projektin që pritet të thyejë rekorde shikueshmërie

Moderatori dhe aktori Ermal Mamaqi së bashku me Elvana Gjatën patën shumë sukses me filmin e tyre “2 Gisht mjaltë”. Filmi arriti të kapërcente të gjitha...

Kuriozitete 10:40 - 20 Maj, 2019

Një pishinë në çatinë e ‘Notre Dame’? Zbulohet projekti i çuditshëm i arkitektëve

Në muajin prill , djegia e katedrales së famshme “Notre Dame de Paris”, u bë lajm viral në të gjitha mediat e botës dhe shumë njerëz...

Kryesore Show Biz 10:12 - 1 Mars, 2019

Pranë Klaudias, larg Albës? Albi Nako flet për projektin e ri në Rai dhe zhvendosjen në Itali

Koreografi i njohur Albi Nako ka zbuluar së fundmi se është transferuar në Itali, në televizionin e njohur Rai. Nëpërmjet një fotografie Albi i uronte vetes...

Aktualitet 22:49 - 5 Shkurt, 2019

Shkëmbimi i territorëve/ Bumçi: Projekt i Rusisë dhe Serbisë

Ish-Ministri i Jashtëm Aldo Bumçi i qenë prezent në emisionin “Përballë” në RTSH u shpreh se e sheh të rrezikshme idenë e shkëmbimit të territoreve. Sipas...

balliu paralajmeron ramen
Aktualitet 17:57 - 5 Shkurt, 2019

Protesta e Unazës/ Balliu: Projekt i familjes Rama

Banorët e Unazës janë në ditën e 95-të të rezistencës së tyre. Mbrëmjen e sotme ata kanë bllokuar rrugën në Unazë të Re dhe vazhdojnë të...

Aktualitet 20:10 - 30 Janar, 2019

Protesa e Astirit/ Banorët kërcënojnë Edi Ramën

“Do vijmë të të gjejmë shtëpinë”… Banorët protestues të Unazës së Re kanë paralajmëruar sërish kryeministrin Edi Rama, se nuk do të tërhiqen deri në anulimin...

Ministrja per Infrastrukturen dhe energjitiken, Belinda Balluku ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 13:56 - 21 Janar, 2019

Koncesioni për aksin Thumanë-Kashar/ Anulohet nga Balluku

Ministrja e re e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka bërë me dije se koncesioni i aksit Thumanë-Kashar është anuluar. Në një deklaratë për mediat, Balluku u shpreh...

Aktualitet 20:54 - 23 Nentor, 2018

Projekt për rrugë të re Krujë-Tiranë/ Zbardhet amendamenti

Dy deputetët Eglantina Gjermeni dhe Ilir Beqaj kanë depozituar në Kuvend një amendament që synon alokimin e fondeve buxhetore për financimin e “Studim fizibiliteti për rrugën...

Aktualitet 12:03 - 23 Nentor, 2018

Vasili nuk kursehet ndaj Ramës/ Bushtër që pjell tërë lukuninë

Kryetari grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ka prezantuar një video ku vite më parë kryeministri Edi Rama...

Aktualitet 11:12 - 23 Nentor, 2018

Unaza e Madhe- ARRSH publikon shifrat/ Hedh poshtë pretendimet e opozitës

Kostoja e projektit nga “Mbikalimi Shqiponja- Pallati me Shigjeta” në kuadër të Unazës së Madhe të Tiranës është bërë publike nëpërmjet një njoftimi bërë publik nga...

Aktualitet 22:53 - 22 Nentor, 2018

Basha- Ramës: Për pushtet dhe para është gati të vrasë

Në një lidhje telefonike në emisionin “Të Paekspozuarit” e Ylli Rakipit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se projekti i Unazës së Madhe është...

Aktualitet 10:43 - 22 Nentor, 2018

Rama tallet me banorët/ Këta fshatarë do të bëjnë Tiranën Amerikë

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Parlament, teksa ka folur për projektin e Unazës së Re është tallur me protestuesit duke thënë se “ata...

Aktualitet 12:04 - 20 Nentor, 2018

Grabitja te Unaza e Madhe/ LSI zbulon faktet

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ka thënë në projekti i Unazës së Madhe është një grabitje e madhe....

Aktualitet 17:28 - 18 Nentor, 2018

Tirana si Korça/ Avokati tregon skandalin me projektin e Unazës

Avokati Altin Goxhaj i ftuar në studion e lajmeve në “Fax News” teksa është ndalur tek protesta e banorëve të Astirit, banesat e të cilëve preken...

Aktualitet 11:23 - 9 Nentor, 2018

“Në vend të Adelës”, koncerti që i jep shpresë vajzave për të ndjekur ëndrrat

Përpara afro 1 viti, përkatësisht mëngjesin e 30 Tetorit të vitit të kaluar, të gjithë u zgjuam me lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të...

Aktualitet 19:23 - 24 Korrik, 2018

Hapet gara për rrugën Porti i Jahteve Orikum-Dukat/ Ja detajet e projektit

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur tenderin për rrugën Porti i Jahteve Orikum- Dukat, me një fond limit prej 6.3 miliardë lekësh. Sipas revistës “Monitor”,...