Connect with Us

All posts tagged "procesi"

Kultura 10:16 - 4 Tetor, 2019

Procesi: 3K/1988/ Një roman që duhet lexuar

Nga Bislim Ahmetaj  * Unë e kam jetuar romanin Procesi: 3K/1988, Jam personazh  i tij si shumë prej njerëzve që janë sot në këtë sallë, më...

Aktualitet 19:12 - 30 Qershor, 2019

Mbyllet procesi i votimit/ Shqipëria zgjedh drejtuesit e rinj vendor

Është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë Shqipërinë. Orari zyrtar i hapjes së QV-ve ka qenë 07:00 me 19:00, gjë që e ka konfirmuar...

Aktualitet 19:06 - 5 Mars, 2019

Do të anulohen kontratat e 8 HEC-eve/ Çfarë thotë MIE për procesin?

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në një prononcim në rrjetet sociale deklaruan se janë kontrolluar 54 dosje të kontratave për ndërtimin e hidrocentraleve. Prej dosjeve të...

Aktualitet 22:09 - 9 Janar, 2019

Dëbora në Korçë/ Ndërpritet proçesi mësimor

Shkollat e qarkut të Korçës do të jenë të mbyllura për ditën e nesërme. Lajmi është bërë i ditur nga drejtuesit e arsimit, pas reshjeve të...

Kryesore Show Biz 11:25 - 21 Nentor, 2018

Jo vetëm në “Procesi Sportiv”! Nevina dhe Fjoralba mbledhin forcat për projektin e ri televiziv

Nevina Shtylla është shfaqur këtë sezon të ri televiziv krahas Edi Manushit, në emisionin kushtuar sportit “Proçesi Sportiv”. Ndërsa, Fjoralba Ponari po bëhet gati për emisionin...

Aktualitet 19:04 - 4 Janar, 2018

Legalizimi i banesave/ Artan Lame tregon kur mbyllet proçesi

Kreu i ALUIZN-t Artan Lame deklaroi se brenda dy viteve të para të këtij mandati qeverisës do të mbyllet procesi i legalizimeve. Në një intervistë për...

Aktualitet 20:17 - 17 Gusht, 2017

Nis me sukses procesi i digjitalizmit në Qarkun e Beratit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), njofton se në datë 15 Gusht 2017, ka filluar procesi i digjitalizimit të transmetimeve televizive në qarkun Berat. Në këtë qark...

Aktualitet 11:37 - 26 Korrik, 2017

PROCESI-VIDEO/ Ja si u falsifikuan votat në Vlorë, monitorimi prej 11 orësh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha arriti të ruante karrigen e  kryetarit të Partisë Demokratike në një proces, jo vetëm të kontestuar, por të mbushur me...

Aktualitet 16:04 - 21 Korrik, 2017

Foto-Del fleta e votimit/Këto janë skandalet që e shoqërojnë dhe shkatërrojnë procesin

Humbja katastrofike e Partisë Demokratike,  e cila rezultoi në humbjen më të thellë të një partie të madhe në demokracinë shqiptare, u shoqërua edhe me një...

Aktualitet 12:50 - 18 Korrik, 2017

Zbulohet numri i votuesve/ Sa demokratë do zgjedhin mes Bashës dhe Selamit

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, kreu i Komisionit Zgjedhor të PD, Jemin Gjana ka dalë në...

Aktualitet 11:20 - 9 Maj, 2016

Donald Lu: SHBA-të po ndjekin nga afër procesin për Reformën në Drejtësi

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndjekin me vëmendje procesin pë reformën në drejtësi”. kështu deklaroi sot Ambasadori i ShBA-së, Donald Lu. I pranishëm në një aktivitet...

Aktualitet 09:49 - 20 Prill, 2015

Athinë/ Fillon procesi gjyqësor kundër ‘Agimit të artë’

Filloi sot procesi gjyqësor që pritet të nxjerrë përgjegjësinë për aktet e dhunës që u dedikohen udhëheqjes, kuadrove dhe pjesëtarëve të partisë greke të ekstremit të...