Connect with Us

All posts tagged "proces"

Politikë 17:35 - 30 Prill, 2020

Integrimi në BE/ Gjosha: Shqipëria ka vështirësuar procesin edhe për vendet tjera

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha ka folur për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Ajo deklaron se vendi unë ka një...

Lajme 18:33 - 6 Mars, 2020

“Çmendet” gjykatësja/ Mos u kruani me Fjoralba Priftin

“Mos u kruani me Fjoralba Priftin” , ky është mesazhi që jep gjykatësja e Apelit Administrativ në Tiranë, pas një raportimi bërë në CNA.al. Duke harruar...

Sociale 09:47 - 9 Dhjetor, 2019

Nxënësit dhe studentët rikthehen në shkollë/ Nis mësimi edhe në zonat e prekura nga tërmeti

Këtë të hënë nxënësit dhe studentët në të gjithë vendin kanë rifilluar procesin mësimor që u ndërpre pas tërmetit të 26 nëntorit. Ministrja e Arsimit, Besa...

Politikë 22:46 - 26 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e Spartak Ngjelës/ “Meta është në proces penal”

Avokati i njohur Spartak Ngjela nuk i ka kursyer sulmet ndaj presidentit Ilir Meta. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, ai u shpeh...

Aktualitet 12:43 - 25 Dhjetor, 2018

Gara për Drejtorin e Teatrit/ Proçes i kompromentuar?

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kërkuar transparencë për garën për postin e Drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental. Në një postim në rrjete sociale, aleanca për...

Aktualitet 17:37 - 12 Tetor, 2018

Mediu del kundër Bashës/ Opozita duhet të jetë pjesë e Reformës Zgjedhore

Në një prononcim për mediat kryetari i Partisë Republikane dhe njëherazi aleati opozitar i Lulzim Bashës, Fatmir Mediu është shprehur kundër bojkotit të opozitës në procesin...

Aktualitet 18:01 - 21 Korrik, 2017

Video-Skandali/Ja si mund të bëni një fletë votimi për procesin e nesërm

CityNews ditën e sotme publikoi fletën e votimit të PD ndërsa denoncoi fakte skandaloze që kanë të bëjnë me këtë fletë, që çojnë në shkatërrimin e...

Kosova & Rajoni 16:35 - 16 Shtator, 2015

Grupi i Kumanovës në duart e Prokurores Speciale

Prokurorja speciale e Maqedonisë, Katica Janeva sipas të gjitha gjasave do të procedoj edhe rastin e pjesëtarëve të grupit të armatosur, që u arrestuan në Kumanovë....

Kosova & Rajoni 18:50 - 5 Gusht, 2015

Procesi Kumanova, prokuroria deshton te marre ne pyetje te pandehurit

Përmbyllet me dështim procesi dëgjimor i të dyshuarve për rastin e Kumanovës, edhe pse Prokuroria nuk ka qëndrim nëse kjo fazë dështoi apo jo. Ndalesa e...

Kosova & Rajoni 17:08 - 29 Korrik, 2015

Te akuzuarit e Kumanoves refuzojne marrjen ne pyetje pa u njohur me provat

Procesi dëgjimor për të arrestuarit nga aksioni policor në Kumanovë u bllokua që në fillim për shkak se të dyshuarit nuk pranuan të japin deklaratë pa...

Kosova & Rajoni 18:50 - 28 Korrik, 2015

Procesi ndaj Ivanovic, deshmitari i mbrojtur jep prova per fajesine e te akuzuarit

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka vazhduar edhe këtë të martë, seanca gjyqësore kundër Oliver Ivanoviçit dhe 4 të akuzuarve të tjerë për krime ndaj popullatës...

Kosova & Rajoni 15:31 - 24 Korrik, 2015

“Beteja e Kumanoves”, Prokuroria nis mbledhjen e fakteve

Prokuroria publike ka njoftuar se prokurori përgjegjës për zbardhjen e ngjarjes së 9 majit, që ndodhi në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë, ka mbledhur një pjesë...

Kosova & Rajoni 15:44 - 23 Korrik, 2015

Shkup, javen e ardhshme nis procesi gjyqesor per Kumanoven

Javën e ardhshme, Prokuroria maqedonase do të fillojë të marrë deklarata nga të arrestuarit në rastin e Kumanovës. Kështu edhe formalisht do të fillojë procesi gjyqësor...

Kronika 15:12 - 10 Korrik, 2015

Vlore, Gjykata hedh poshte kerkesen e Prokurorise per procesin Gjika

Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për përjashtimin e dy gjyqtarëve të trupit gjykues në procesin kundër kryebashkiakut në ikje të Vlorës, Shpëtim Gjikës....

Politikë 16:09 - 22 Qershor, 2015

Bogdani: Numeruesit tane te tregohen vigjilente, te dalin rezultatet

Partia Demokratike përmes deputetit Gert Bogdani konfirmoi se numëruesit e Partisë Demokratike janë vigjilentë dhe se nuk do të lejojnë në asnjë moment që dyshja e...

Politikë 16:25 - 8 Qershor, 2015

Vlahutin: Kerkohet nje reforme e thelle ne Drejtesi

Ne prezantimin e analizes per reformen ne Drejtesi, ambasadorja e Bashkimit Europian ne Tirane, Romana Vlahutin theksoi se reforma duhet te jete e plote, e thelle...

Bota 10:34 - 21 Prill, 2015

Egjipt/ Morsi merr 20 vjet burg në vendimin e parë të Gjykatës

Ish-presidenti i Egjiptit, Muhamet Morsi përballet me vendimin e parë të gjykatës që prej rrëzimit të tij, pas të cilit u akuzua për nxitje në vrasjen...

Aktualitet 13:17 - 10 Prill, 2015

Blushi: Ky ishte fundi i një procesi që nuk ishte proces

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka komentuar nga selia e PS-se diskutimet e sotme lidhur me përzgjedhjen e kandidatëve në qarkun e Elbasanit. Në fjalën e...

Uncategorized 11:15 - 2 Prill, 2015

Dëshmitari i rastit “Çakallët” nuk tërhiqet nga versioni i tij

Njëri nga dëshmitarët kryesorë për krimet e forcave serbe në fshatin Qyshk, Zoran Rashkoviq, pjesëtar i formacionit paramilitar “Çakallët”, ka thënë se qëndron prapa fjalëve që...