Connect with Us

All posts tagged "procedime"

Kronika 17:10 - 5 Gusht, 2019

Aksion kundër informalitetit/ Procedohen penalisht 66 persona

Policia e Shtetit vijon kontrollet e imtësishme në të gjithë vendin duke goditur rastet e informalitetit. Si rezultat, nga veriu në jug, mësohet se janë proceduar...

Aktualitet 13:52 - 19 Dhjetor, 2018

Shkeljet e administratës/ Gjonaj: Procedime për 80 persona

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj doli sot në një deklaratë për media ku foli për procedimet penale që kanë filluar nga policia e shtetit. Gjatë fjalës...

Aktualitet 13:51 - 15 Dhjetor, 2018

Protestat/ Fillojnë procedime të tjera

Plot dhjetë persona, mes të cilëve edhe organizatorë e pjesëmarrës në protestën e të premtes në Devoll janë proceduar penalisht nga policia. Qytetarët e Devollit akuzohen...

Kryesore 17:29 - 9 Prill, 2018

Deklarata e fortë e Ngjelës: Protesta e opozitës me skenar rus …

Avokati Spartak Ngjela ka sulmuar përfaqësuesit e politikës shqiptare, ndërsa i ka cilësuar ata të shitur, hajdut dhe të degraduar, kurse kryeministrin Edi Rama një shitës...

Aktualitet 23:58 - 24 Prill, 2017

Policia “dhëmb për dhëmb” me PD/Procedohen 117 qytetarë, ja drejtuesit e protestës

Policia e Fierit ka reaguar për protestën e zhvilluar sot nga opozita. Uniformat blu bëjnë me dije se kanë nisur procedimin penal për117 persona, të cilët...

Aktualitet 10:07 - 14 Mars, 2017

Procedohen penalisht 10 të moshuar në Dibër/Ja arsyeja

Policia e Dibrës ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 10 shtetas, për përfitim pensioni në mënyrë të padrejtë. Uniformat blu bënë me dije se ka...

Aktualitet 09:48 - 7 Dhjetor, 2016

Procedim penal për katër persona/ Falsifikuan dokumentat e pensionit

Sektori për  Hetimin e Krimit  Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, evidentohen dhe godet katër raste, nga këto dy për  “Shpërdorim detyre”, dhe...