Connect with Us

All posts tagged "procedim"

Vdekja e 36-vjeçares në Durrës/ Procedohen penalisht dy mjekët, dyshohet se nuk i dhanë mjekimin e duhur
Kronika 19:35 - 20 Gusht, 2020

Vdekja e 36-vjeçares në Durrës/ Procedohen penalisht dy mjekët, dyshohet se nuk i dhanë mjekimin e duhur

Një 36-vjeçare ka humbur jetën në Shijak, në rrethana ende të paqarta ndërsa policia ka proceduar penalisht dy mjekët e Qendrës Shëndetësore. Pacientja me iniciale M.K.,...

Politikë 20:09 - 14 Maj, 2020

Policia e Durrësit gjobit Lulzim Bashën

Policia e Durrësit ka proceduar me gjobë kryetarin e Republikës së Re Lulzim Bashën. Mësohet se gjobitja është bërë për takimin me tregtarët në këtë qytet....

Kronika 11:35 - 19 Janar, 2020

Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht 5 perona

Pesë persona,  janë proceduar penalisht në Devoll për ushtrim të  aktivitetit të kundraligjshëm të lojrave të fatit. Procedimi ndaj tyre filloi pasi, gjatë kontrollit që shërbimet...

Lajme 10:13 - 18 Janar, 2020

Vidhnin energji elektrike në bashkëpunim me elektricistët/ Procedohen 42 abonentë dhe 6 punonjës të OSHEE

Kontrolli dhe Rikuperimi i Humbjeve të energjisë, 42 procedime në polici, masa edhe për elektricistët. Departamenti i Kontrollit dhe Rikuperimit të humbjeve, strukturë brenda Operatorit të...

Kronika 16:38 - 12 Nentor, 2019

Rrahën pronarin e lokalit/ Procedohen penalisht 5 persona

Pesë persona janë proceduar penalisht nga policia e Pogradecit, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike ndaj pronarit të një lokali në qytetin jug-lindor. Sipas uniformave...

Kronika 20:42 - 16 Gusht, 2019

Ju gjetën parcela me hashash/ Procedohen dy kryetarë fshtarash

Dy kryetarë fshatrash janë proceduar penalisht pasi në fshatrat e tyre u gjetën të kultivuara parcela me hashash. Në Gjykatën se Shkallës së Parë në Gjirokastër...

Kronika 17:04 - 9 Gusht, 2019

Lejuan kultivimin e drogës/ Procedohen penalisht inspektori i Mjedisit dhe kryetari i 2 fshatrave

Policia e Korçës vijon operacionin e koduar  “Denas”. Pasi arrestimeve dy ditë më parë, sot mësohet se janë janë proceduar penalisht dhe katër shtetas për shpërdorim...

Aktualitet 17:07 - 25 Korrik, 2019

Lejuan zaptimin e hapësirave publike/ Procedohen tre inspektorë të IKMT

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 3 punëtor të IKMT-së në bashkinë e Bulqizës. Sipas njoftimit të policisë ata akuzohen për shpërdorim detyre dhe zaptim të...

Aktualitet 17:03 - 12 Korrik, 2019

Ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit/ Procedohet penalisht 43-vjeçari

Policia e Tiranës vijon kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që ushtrojnë në mënyrë të fshehtë aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit. Mësohet se...

mbyllen lojerat e fatit
Aktualitet 13:55 - 14 Shkurt, 2019

Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht disa persona

Tre persona janë proceduar penalisht, pasi nuk kanë mbyllur lojërat e fatit. Personat për të cilët ka filluar procedimi penal jan ënga qytetet e Lushnjës, Pogradecit...

Nenkryetari i PD, Edi Paloka flet duke folur para mediave
Aktualitet 12:07 - 14 Shkurt, 2019

Sherri në Parlament/ Procedohet penalisht Paloka

Garda e Republikës ka reaguar në një deklaratë për mediat në lidhje me incidetin e ndodhur ditën e sotme në seancën parlamentare. Garda e Republikës njofton...

Aktualitet 15:06 - 12 Shkurt, 2019

Nuk mbylli lloton/ Procedohet penalisht i riu

Një 26-vjeçari nga Ballshi i Fierit është arrestuar, pasi ka zhvilluar në mënyrë të paligjshme lojrat e fatit. Shtetasi me inicialet K.M ka rënë në prangat...

ndalimi i lojerave te fatit
Aktualitet 16:28 - 28 Janar, 2019

Lojërat e fatit në Shqipëri/ Procedohen penalisht dy persona

Që nga data 1 Janar me vendim të qeverisë të gjitha lojërat e fatit që operonin në Shqipëri u mbyllën. Por disa eksponentë të veçantë vazhdojnë...

Aktualitet 16:22 - 3 Janar, 2019

Nuk mbyllën pikat e basteve/ Procedohen penalisht dy pronarë

Policia e Tiranës ka gjetur dhe ka proceduar penalisht pronarët e dy subjekte, që nuk kishin mbyllur lojrat e fatit dhe të cilëve iu gjetën aparatura...

Aktualitet 20:01 - 22 Dhjetor, 2018

Procedohen 64 shoferë/ Këto janë shkeljet që kanë kryer

Policia rrugore ka filluar procedimin ndaj 64 drejtues mjetesh për parkime të gabuara dhe për mosdhënien e përparësisë ndaj këmbësorëve. Në njoftimin e policisë shkruhet se...

Aktualitet 18:51 - 25 Nentor, 2018

Akuzohen për tri vepra penale/ Policia procedon Lulzim Bashën, deputetë të PD e LSI

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe deputetë të tjerë demokratë e ata të LSI-së janë proceduar penalisht nga policia, me arsyetimin se morën pjesë në...

Aktualitet 15:31 - 2 Tetor, 2018

SHÇBA procedon të plagosurin dhe efektivin e policisë

SHÇBA ka proceduar të riun, Sidion Tabaku që refuzoi ti bindej policisë, pasi drejtonte motorin pa patentë dhe kaskë mbrojtjen, si dhe efektivin e policisë që...

Aktualitet 18:21 - 30 Maj, 2018

Procedohen 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës/ Ja për çfarë akuzohen

Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Prokurorinë...

Aktualitet 11:20 - 27 Maj, 2018

Protesta/ Procedohen në gjendje të lirë 20 qytetarë

Policia ka identifikuar dhe proceduar në gjendje të lirë të gjithë protestuesit të cilët kanë ushtruar dhunë ndaj oficerëve të policisë pranë ambienteve të Ministrisë së...

Aktualitet 17:58 - 21 Maj, 2018

Shpërdorim detyre/ Arrestohen 5 persona, dy prej tyre zyrtar të Doganave

Policia ka arritur që pas një hetimi disamujor të prokurorisë, të vërë në pranga 5 persona, mes të cilëve 2 zyrtarë të doganave. Krahas këtyre arrestimeve,...

Aktualitet 20:03 - 11 Prill, 2018

Goditën veten dhe bën kallëzim të rremë/ Procedohen adoleshentet

Policia e Komisariatit nr 1, ka nisur procedimin në gjendje të lirë për dy shtetase, nën akuzën e  “kallëzimit të rremë”. Policia bën me dije se...

Kronika 16:20 - 22 Shkurt, 2018

Procedim penal ndaj biznesit për lidhje të paligjshme uji

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit, në Stacionin e Policisë Prrenjas, referuar materialet në prokurori për procedim penal në gjendje të lirë ndaj subjektit të...

Aktualitet 21:06 - 28 Janar, 2018

Procedimi i 4 prokurorëve/ Ish-ministri i Ramës: Kësaj i thonë drejtësi me ligjet e drogës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar pas njoftimit të Prokurorisë së Përgjithshme se ka nisur procedim ndaj dy prokurorëve të cilët kanë përfaqësuar akuzën në...