Connect with Us

All posts tagged "probleme"

Politikë 09:47 - 6 Nentor, 2019

Zyrtari i parë i policisë përballet me vetting-un/ Has probleme me pasurinë

Procesi i rivlerësimit kalimtar të punonjësve të policisë, i njohur si “Vetingu në Polici” nisi të martën në Tiranë ku Oltjon Shehu, ish drejtor dhe aktualisht...

Politikë 21:29 - 2 Tetor, 2019

80 mijë dollarët për Obamën/ “Rama do ketë probleme, ka shkelur ligjin”

Edvin Kulluri, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, është prezent në emisionin “Real Story” të mbrëmjes së sotme, ku financat e donacioneve dhe lobimeve janë...

Kryesore Show Biz 15:05 - 25 Korrik, 2019

“Kujdes”/ Rozana Radi ndan me ndjekësit problemin e madh

Rozana Radi është një nga personazhet më të dashura si nga fansat ashtu edhe nga kolegët. Së fundi këngëtarja ka treguar se ka hasur një problem...

Aktualitet 10:41 - 28 Maj, 2019

“Nuk flasim, kemi probleme”/Moderatori shqiptar flet hapur për “sherrin” me Dafina Zeqirin

Moderatori i njohur shqiptar Alaudin Hamiti mbrëmjen e kaluar në emisionin e tij “Ndrrimi i Natës” ka pasur të ftuar Ronela Hajatin, të cilës publikisht i...

patozi deklaratat
Aktualitet 16:49 - 17 Maj, 2019

Kandidati i Kukësit me probleme?/ Patozi: Kush e tha Niçja apo Babalja?

Astrit Patozi, kordinatori i partisë “Bindja Demokratike”, nga studioja e lajmeve në TV “A2 CNN”, foli gjithashtu edhe rreth kandidatëve të kësaj partie në zgjedhjet vendore...

Aktualitet 09:53 - 21 Prill, 2019

Probleme në krahun e djathtë/ Rrëzohet avioni

Një avion është rrëzuar në Bullgari dhe si pasojë kanë humbur jetën dy persona. Ngjarja ka ndodhur në qytezën Orizare. Në deklaratën për Radion Kombëtare të...

Life Style 15:25 - 15 Prill, 2019

Probleme teknike brenda muajit/Çfarë ndodh me Facebook dhe sa i kushtojnë këto ndërprerje?

Disa javë më parë por edhe ditën e djeshme gjigandët e rrjeteve sociale si Facebook, Instagram, Whatsapp patën një ‘black out’ total dhe i futi njerëzit...

Aktualitet 11:49 - 5 Prill, 2019

Probleme mes delegacionit serb dhe kosovar/ Shtyhet konferenca për Ballkanin

Konferenca e organizuar për klimën në Ballkanin Perëndimor ka pasur disa incidente. Në konferencën “Klima në Ballkanin Perëndimor” ishte parashikuar që të merrnin pjesë përfaqësues nga...

Kryesore Show Biz 10:11 - 23 Mars, 2019

Aktorja e njohur rrëfen si i mbijetoi problemeve në tru: “Mendoja se nuk ja vlente të jetoja më”

Kasti i aktorëve të “Game of Thrones” është më i zënë se kurrë këto kohë, duke promovuar shfaqjen televizive në intervista të ndryshme apo në ture...

Aktualitet 21:00 - 22 Mars, 2019

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Që të mos përpëlitesh në shtrat dhe e nesërmja të mos të të gjejë me rrathë të zinj gjigantë poshtë syrit, përpiqu të: Mbash dhomën të...

Aktualitet 22:18 - 13 Mars, 2019

Aksesi në Facebook/ Goxhaj: Hakmarrje e Soros-it

Në një postim në rrjetet sociale, avokati Altin Goxhaj, zbuloi arsyen pse ndodhën problemet me rrjetet sociale Facebook dhe Instagram gjatë ditës së sotme, ku shumë...

Aktualitet 18:27 - 13 Mars, 2019

Probleme me aksesin në Facebook dhe Instagram/ Miliona përdorues në panik

Rrjetet sociale me numrin më të madh të përdoruesve,përkatësisht “Facebook” dhe “Instagram” kanë pasur probleme me funksionimin e tyre gjatë logimit në këto rrjete. Përdoruesit nuk...

Aktualitet 21:00 - 9 Mars, 2019

Ekspozimi ndaj WI-FI shkakton probleme të rrezikshme/Ja çfarë ndodh me ju

Redukton aktivitetin cerebral tek femrat Një grup personash të shëndetshëm, 15 meshkuj dhe 15 femra iu nënshtruan një testi të thjesht kujdese. Fillimisht i gjithë grupi...

Kryesore Show Biz 11:20 - 1 Mars, 2019

‘Më përbuzën’, Jona Spahiu rrëfen për herë të parë problemet me kolegët në televizion

Moderatorja shumë e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar, Jona Spahiu, u bë nënë për herë të parë në shtator të vitit që lamë pas....

ta shpifin ne shtrat
Aktualitet 23:58 - 26 Shkurt, 2019

Do t’ju nxijnë jetën/ Këto shenja horoskopi nuk ja kanë haberin intimitetit

Peshorja Peshorja është shenjë egoiste dhe e programuar, si pasojë janë shumë të mërzitshëm në shtrat. Gratë e peshores nuk para marrin iniciativën, por kur ndjehen...

dy banane do t'ju shpetojne nga keto probleme
Aktualitet 20:40 - 26 Shkurt, 2019

Dy banane në ditë do t’ju shpëtojnë nga këto probleme shëndetësore

Bananja kontrollon dëshirën e të ngrënit Nëse je një ndër ata persona që pas çdo vakti ndjehesh gjithnjë i uritur, atherë ky frut është për ty. ...

anetaret me probleme
Aktualitet 11:21 - 24 Shkurt, 2019

KLP lehtë e shantazhueshme/ 7 nga 11 anëtarë të konstatuar me probleme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ishte institucioni i parë i sistemit të ri që “prodhoi” Reforma në Drejtësi. Mirëpo nga 11 anëtarë të KLP, 7 prej...

depresioni tek te rinjte
Aktualitet 22:00 - 21 Shkurt, 2019

Problemet e  shëndetit mendor/ Ja nga se rrezikohen të rinjtë

Një në gjashtë të rinj nga mosha 17-19 vjeç vuan nga nja çregullim i shëndetit mendor, grupi më i rrezikuar nga këto sëmundje janë vajzat e...

njerezit qe shohin shpirtra
Aktualitet 21:20 - 12 Shkurt, 2019

Na futën tmerrin/ Ja çfarë problemi kanë personat që  shohin shpirtra

Frikë të tmerrshme Shpesh, sipas shkencës, ata që thonë se kanë parë apo kanë qenë në kontakt me shpirtra, janë po të njëjtët njerëz që kanë...

Veprime qe shkaterrojne veshkat
Aktualitet 20:20 - 12 Shkurt, 2019

Tre shenjat që japin alarmin për problemet në veshka

Fryrja Mbledhja e lëngjeve krijon një situatë tipike, që tregon se veshkat nuk funksionojnë si duhet. Kështu që nëse vini re fryrje në pjesën e barkut,...

gra te forta
Aktualitet 20:15 - 9 Shkurt, 2019

Gratë shkencëtare mund të zgjidhin problemet më të mëdha në botë

Mundësia e sa më shumë grave për të bërë karrierë në shkencë do të zgjidhte problemet më të mëdha në botë, thuhet në një komunikatë të...

Aktualitet 19:18 - 4 Shkurt, 2019

Probleme me energjinë/ 5 mijë banorë në errësirë

Lagjia “Kastrioti” në Fushë-Krujë, ka ngelur pa energji elektrike prej 36 orësh. Shkak për këtë, sipas OSHEE-së, ka qenë era e fortë e ditës së djeshme....

Kryesore Show Biz 10:30 - 2 Shkurt, 2019

‘Ma ka bërë gruaja 8 me 2’, Sinan Hoxha tregon hapur problemet e martesës

Kënga e Sinan Hoxhës “8 me 2” u kthye në hitin më të dëgjuar nga shqiptarët dhe të gjithë qeshën me vargjet e saj, mirëpo së...