Connect with Us

All posts tagged "prizren"

Kosova & Rajoni 15:50 - 22 Janar, 2020

Tronditet Prizreni/ Ekzekutohen brenda banesës burrë e grua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prizren, ku një çift bashkëshortës janë ekzekutuar me breshëri plumbash Sipas mediave kosovar, viktimat janë D. H. dhe...

Kosova & Rajoni 22:02 - 2 Janar, 2020

Hajdutët kalojnë cakun/ Vjedhin xhaminë në Prizren

Në Kosovë është vjedhur sot një xhami nga persona të panjohur që janë futur brenda në mënyrë të fshehur. Imami i një xhamie në Prizren, ka...

Politikë 19:46 - 4 Dhjetor, 2019

U strehuan në Prizren pas tërmetit/ Meta takon qytetarët shqiptarë në kamp

Presidenti Ilir Meta ka shkuar mbrëmjen e sotme në Prizren, ku mësohet se u takua me banorët e prekur nga tërmeti që janë strehuar në Kampin...

Kosova & Rajoni 22:33 - 12 Gusht, 2019

Tjetër tërmet/ Pas Shqipërisë lëkundet edhe Kosova

Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy komuna të Kosovës. Mësohet se Prizreni është goditur nga një tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa...

Kryesore Show Biz 16:22 - 25 Korrik, 2019

Video që po bën xhiron e rrjetit/ Reperi i njohur shqiptar godet fansin

Reperi i njohur me origjinë shqiptare Azet ka nisur turin e tij muzikor “Super Plus”. Ai po mban koncerte në disa vende të Ballkanit. Së fundmi...

Aktualitet 15:10 - 23 Shkurt, 2019

Aksident i rëndë/ Humbin jetën tre persona

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e tre personave, ka ndodhur rreth mesditës së sotme në aksin Prizren-Zhur. Sikurse raportojnë mediat kosovare, mësohet se në...

Aktualitet 17:06 - 25 Nentor, 2018

Përurimi i shtatoreve të tre drejtuesve historikë/ Meta e Rama në Prizren

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama,  janë sot të pranishëm në ceremoninë e përurimit të shtatorëve të drejtuesve të Lidhjes së Prizrenit. Në...

Aktualitet 17:23 - 26 Gusht, 2018

Aksident i rëndë në Prizren/ Ndërron jetë e moshuara

Një 78 vjeçare me iniciale M.B, ka ndërruar jetë pasi u përplas nga një makinë. Ngjarja e rëndë u regjitstrua mesditën e sotme në Prizren. Mësohet...

Aktualitet 19:42 - 13 Gusht, 2018

Përleshje me armë zjarri/ Plagosen tre persona

Tre persona kanë janë përleshur me armë zjarri pasditen e sotme në qytetin e Prizrenit. Ngjarja është regjistruar në një parking në rrugën e “Pushkatarëve”. Mësohet...

Aktualitet 21:40 - 11 Gusht, 2018

Tentoi të përdhunonte turisten/ Autorit i vihen prangat

Një shtetas kosovar ka tentuar të përdhunojë një turiste angleze në kalanë e Prizrenit. Siç raportojnë mediat fqinje, ngjarja është regjistruar para katër ditësh. Nga të...

Aktualitet 18:32 - 4 Qershor, 2018

Historia e pazakontë – Si vranë veten 2 shoqet e ngushta/ Shenja në bankë dhe dyshimet e Prokurorisë

Vetëvrasja e dy shoqeve nga Prizreni është një ngjarje ende e pazbardhur dhe plot mister. Kështu, gati një muaj pasi një nxënëse e shkollës së mjekësisë...

Aktualitet 13:31 - 26 Nentor, 2017

Nis numërimi i votave në Prishtinë e Prizren

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave me kusht dhe me postë të Komunës së Prishtinës. Këto vota pritet të përcaktojnë fituesin...

Aktualitet 20:58 - 19 Nentor, 2017

Vetëvendosje fiton dy qytetet më të mëdha në Kosovë

Jo vetëm Exit Poll, por edhe rezultatet paraprake nga numërimi i votave për kryetar Komune në Kosovë, nxjerrin fituese Lëvizjen “VETËVENDOSJE” të Visar Ymerit, në dy...

Aktualitet 16:28 - 7 Korrik, 2017

Foto-Futet në det për të shpëtuar fëmijët/Mbytet psikologia shqiptare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ulqin. Psikologia shqiptare, Dua Dauti me banim në Prizren  është mbytur në det. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën...

Aktualitet 15:37 - 28 Nentor, 2016

Sulmohet me molotov Konsullata Turke në Prizren/ Arrestohen 5 persona

Konsullata turke në Prizren ka rënë sot pre e një sulmi me koktej molotovi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm....

Aktualitet 14:19 - 22 Nentor, 2016

Vdekja e Astrit Deharit/ Pezullohet Drejtori i Burgut në Prizren

Inspektorati i Ministrisë së Drejtësisë ka kërkuar masa disiplinore për punonjësit e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, aty ku edhe vdiq aktivisti i “Vetëvendosjes”, Astrit Dehari....

Aktualitet 18:14 - 28 Shtator, 2016

Prizreni dënon dy persona për trafik droge

Gjykata Themelore e Prizrenit e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, duke iu caktuar masën e paraburgimit me nga një muaj të pandehurve nga...

Kosova & Rajoni 11:14 - 17 Korrik, 2016

Prizren/ DokuFest 2016 me 238 filma nga 57 shtete

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar DokuFest ka shpallur programin e edicionit të 15-të, jubilar, i cili do të mbahet nga 5 deri në 13...

Kosova & Rajoni 16:45 - 11 Gusht, 2015

Kryeparlamentari Veseli, nen hetim per favorizim te punesimit ne Prizren

Prokuroria në Prizren nuk është duke u ndal për të zbardh të vërtetën e lakimit të emrit të kryeparlamentarit Kadri Veselit, për ndikimin e tij në...

Art 19:30 - 4 Gusht, 2015

Edicioni i 14 i “DokuFest”

Festivali i “DokuFest” mbërrin me edicionin e tij të 14 në qytetin e Prizrenit. Festivali do të prezantojë 228 filma nga 43 vende, ndër të cilat...

Kultura 10:02 - 5 Prill, 2015

Kryeneçësia që e ktheu Prizrenin në kinema

Shkëlqimi i aktores Shailene Woodley, që luan rolin e Tris Prior, në filmin “Insurgent”, gjatë javës ka mahnitur 19-vjeçaren Ilire Shala nga Prizreni, e cila vetëm...

Uncategorized 10:37 - 26 Mars, 2015

Hetimet e nisura në Prizren për trafik, shtrihen në BE

Një hetim i nisur në nëntor të vitit të kaluar në Prizren ka arritur të shtrihet në shumë shtete të Bashkimit Evropian, shkruan sot Koha Ditore....

Kosova & Rajoni 09:34 - 15 Mars, 2015

Prizren/Hoxha i arrestuar për terrorizëm, veteran i UÇK-së

Mazllam Mazllami, imam në Xhaminë e Jeni Mahallës në Prizren, i cili u arrestua muaj më parë si i dyshuar për terrorizëm po del të jetë...