Connect with Us

All posts tagged "privatesia"

Sociale 21:24 - 20 Tetor, 2019

Nxorri emrat e studentëve ngelsa/ Pedagogu i përvishet Iris Luarasit

Pedagogu dhe eksperti i ekonomisë, Elir Ciko, ka reaguar pas deklaratës së pedagoges, Iris Luarasi, e cila mbrëmjen e djeshme, në një emision televiziv, zbuloi disa...

Teknologji 13:45 - 11 Shkurt, 2018

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram/ Tashmë përdoruesit do të njoftohen!

S’kishte gjë më të sikletshme në Snapchat se sa fakti se nëse bëje “screenshot” diçka, menjëherë i shkonte njoftimi përdoruesit të cilit ju i morët foton....

Aktualitet 22:48 - 1 Gusht, 2017

Përmbajtjet audiovizive duhet të respektojnë dinjitetin njerëzor dhe privatësinë

Transmetimi i emisionit “Me zemër të hapur” në televizionin News 24, datë 28.07.2017, po përcillet me reagime kundërthënëse në opinion publik. Në qendër të tij ishin...