Connect with Us

All posts tagged "pritje"

Sociale 11:26 - 1 Qershor, 2020

Punëtorë sezonale nisen drejt Greqisë/ Radhë dhe pritje në doganë

Në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës situata paraqitet kaotike përsa i përket radhës së krijuar. Qytetarët që janë nisur drejt Greqisë janë bllokuar prej orësh,...

Politikë 09:15 - 11 Shkurt, 2020

Vizita e parë e Albin Kurtit në Tiranë si kryeministër/ Rama e pret me ceremoni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Kurti është pritur me një ceremoni zyrtare në Pallatin e Kongreseve nga kryeministri Edi...

Politikë 12:07 - 3 Shkurt, 2020

Mbërriti në Tiranë pak ditë më parë/ Ambasadorja e SHBA: Jam e prekur…

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim është shprehur se është e prekur nga pritja e ngrohtë që ka marrë në Shqipëri. “Jam e prekur nga...

Kryesore Show Biz 11:25 - 3 Maj, 2019

Aktorja e njohur i surprizon të gjithë/Në pritje të ëmbël për herë të tretë

Aktorët e famshëm Blake dhe Ryan kanë dy vajza së bashku, James dhe Inez. Por në premierën e filmit “Pokemon Detective Pikachu”, Blake Lively i suprizoi...

Kryesore Show Biz 11:40 - 20 Prill, 2019

E magjishme/Balerina shqiptare në pritje të ëmbël, poston fotot me barkun e rrumbullakosur

Albana Dapi, balerina e trupit të baletit të Albi Nakos është në pritje të ëmbël. Lajmin e ka bërë vetë të ditur balerina, duke ndarë me...

Kryesore Show Biz 13:25 - 4 Mars, 2019

Në pritje të fëmijës së katërt? Reagon Ariana Fejzullahu

Të gjithë jemi të emocionuar me lajmin e ri nga familja Fejzullahu! Më herët gjatë ditës u raportua se Ariana Fejzullahu është shtazënë në pritje të...

Kryesore Show Biz 12:53 - 3 Mars, 2019

Bashkëshortja e Ermal Fejzullahut në pritje të ëmbël për herë të katërt

Bashkëshortja e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullahu, Ariana, pritet të bëhet nënë për herë të katërt. Burime për revistën “Class” bëjnë me dije se bukuroshja është...

Kryesore Show Biz 11:53 - 23 Shkurt, 2019

Është në pritje të ëmbël, mbërrin lajmi i shumëpritur nga Diellza Kolgeci

Diellza Kolgeci do të rikthehet shumë shpejt në ekran. Lajmin e ka dhënë Olti Curri, i ftuar sot në emisionin e Rudina Magjistarit. Bukuroshja shqiptare ka...

Life Style 12:10 - 16 Shkurt, 2019

Pa leje s’ka! WhatsApp bëri atë që donim dhe po e prisnim me padurim!

WhatsApp ka bërë atë që po prisnim! Tashmë pa lejen tonë askush nuk do të përpiqet të na futë në çdo lloj grupesh që kanë krijuar....

Kryesore Show Biz 12:40 - 19 Dhjetor, 2018

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca pranon lajmin e shtatzënisë dhe i ngriu gjakun fansave

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e...

Aktualitet 21:45 - 16 Dhjetor, 2018

“Kam pritur kaq gjatë për ty!” Kylie Jenner i bën vetes dhuratën marramendëse

Kylie Jenner duket se është e fiksuar pas makinave luksoze dhe këtë sapo e dëshmoi me blerjen e fundit. Ylli i serialit “Keeping Up With The...

Aktualitet 15:45 - 4 Nentor, 2018

Shënim/ Një dyshek për Lulin

Lulzim Basha zbarkoi në fundjavë në Korçë, më shumë për qejf sesa për opozitarizëm. Në dy ditë zhvilloi vetëm 5 takime, dy në Korçë, dy në...

Life Style 13:40 - 28 Tetor, 2018

Pas pritjes së gjatë, WhatsApp sjell më në fund risinë që e prisnim të gjithë

Të gjithëve na kishte shkuar në mendje shtimi i stickersave në WhatsApp dhe më në fund aplikacioni solli risinë e shumëpritur. Kompania tha ditën e sotme...

sali berisha hashim thaci debat
Aktualitet 21:58 - 26 Shtator, 2018

Priti në zyrë Kurtin, Veselin, Limajn/ A do ta presë Berisha, Hashim Thaçin?

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë përgjigje mbrëmjen e sotme kësaj pyetjes së bërë nga gazetari Çim Peka “A do ta presë Hashim Thaçin në zyrë?”...

Aktualitet 16:39 - 8 Shtator, 2018

Ish-ministri i nxjerr bojën Ramës/ “U jargavitej në mënyrë të neveritshme”

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili është shprehur se kryeministri Edi Rama i ka mbyllur derën Kombëtares shqiptare, pasi nuk...

Aktualitet 22:23 - 1 Qershor, 2018

Emri i ri i Maqedonisë, Cipras në pritje të telefonatës së Zaevit

Shkupi e Athina në pritje të telefonatës mes kryeministrave, Zoran Zaev e Aleksis Cipras për çështjen e emrit. Ashtu siç ishte paralajmëruar, pritet që gjatë ditës...

Aktualitet 18:59 - 28 Dhjetor, 2017

Kontrolli i makinave/ Qytetarët presin në radhë kilometrike (video)

Bashkë me festat e fundvitit, për shoferët vjen edhe makthi  i përvitshëm i kolaudimit të makinave. Në pikën e kolaudimit të automjeteve në Fushë-Prezë, radha arriti...

Aktualitet 15:00 - 22 Gusht, 2017

Situatë kaotike në aeroportin e Rinasit/ Udhëtarët në pritje prej 4 orësh

Një situatë kaotike është krijuar ditën e sotme në aeroportin e Rinasit, ku një fluturim drejt shtetit të Francës është shtyrë dhe si pasojë pasagjerët nuk...

Aktualitet 13:21 - 8 Shkurt, 2017

Fotot/ Lali Eri lë duke pritur punonjësit dhe kamerat

Lali Eri “torturon” punonjësit dhe kamerat, duke i lënë në pritje. Siç duket nga fotot që po iu sjell CityNews, punonjësit kanë hapur gropat, ku pritet...

Aktualitet 18:44 - 23 Qershor, 2016

Pse nuk doli Pandeli Majko të priste Kombëtaren?

Ish-Kryeministri, njëherazi deputeti socialist Pandeli Majko ka munguar sot në pritjen e rezervuar për Kombëtaren në aeroportin e Rinasit. Ndryshe nga sa deklaroi më herët, Majko...

Aktualitet 22:02 - 18 Prill, 2016

Meta, pritje për 25-vjetorin e Parlamentit pluralist demokratik

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta organizoi një pritje me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik në Pallatin e Brigadave Kryetari i Kuvendit, z. Ilir...

Aktualitet 22:49 - 14 Prill, 2016

FOTOT/ Ja si i pret Presidenti Obama Kryeministrat

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë. Ndërsa është mediatizuar se ai është pritur nga Presidenti Obama,...

Aktualitet 19:06 - 10 Prill, 2016

Nishani pret një grup nxënësish dhe mësuesish shqiptarë nga Lugina e Preshevës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në mesditë në Institucionin e Presidentit të Republikës një grup nxënësish dhe mësuesish nga Lugina e Preshevës: Nga Presheva,...