Connect with Us

All posts tagged "prishtine"

Kosova & Rajoni 17:59 - 8 Mars, 2020

Koronavirusi/ Aeroporti i Prishtinës pezullon fluturimet nga Italia veriore

Autoritetet në Kosovë anuluan të dielën të gjitha fluturimet për në zonat e prekura nga koronavirusi në Itali. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku tha se vendimi...

Kosova & Rajoni 20:41 - 13 Shkurt, 2020

Të shtëna me armë zjarri/ Plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Prishtinë. Sipas njoftimit të policisë, një person është arrestuar lidhur me ngjarjen, ndërsa...

Kosova & Rajoni 19:25 - 22 Janar, 2020

Bisedimet e paqes/ I dërguari i posaçëm i Trump vizitë në Prishtinë e Beogradë

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të...

Kosova & Rajoni 13:09 - 3 Janar, 2020

Foto-Kishte ardhur nga Austria për pushime/ Zhduket pa gjurmë 15-vjeçarja

Një 15-vjeçare e cila kishte ardhur për të kaluar pushimet në Prishtinë, është zhdukur pa asnjë gjurmë. Erisa Zagori e cila jeton me familje në Austri...

Kosova & Rajoni 15:55 - 26 Dhjetor, 2019

“Kurti, fenomen në politikë”/ Ngjela: Beogradi dhe Tirana i tremben Vetëvendosjes

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, ku ende nuk është arritur një marrëveshje midis Vetëvendosjes dhe LDK-së për të krijuar...

Politikë 08:39 - 19 Dhjetor, 2019

Dëshmia e rrallë/ “Si shpëtova nga pushkatimi i shqiptarëve në Prishtinë

Memorie.al publikon historinë e panjohur të shqiptarëve të burgosur nga gjermanët në Kampin e shfarosjes në Prishtinë ku më 23 tetor të vitit 1944, komanda e...

Kosova & Rajoni 09:37 - 17 Dhjetor, 2019

Dyshohet për qëllime në dëm të Kosovës/ Arrestohet në Prishtinë i besuari i Putin

Andrey Kondrashov, një nga njerëzit e afër të presidentit rus Vladimir Putin, pasi ka qëndruar në Kosovë, është arrestuar në aeroportin e Prishtinës. Kondrashov, i ardhur...

Sociale 16:51 - 26 Nentor, 2019

Zëri i Amerikës publikon videon/ Qytetarët e Prishtinës mbledhin para dhe ndihma për të prekurit nga tërmeti

Kosova ka qenë një nder shtetet të cilat është treguar e gatshme t’i vijë në ndihmë shqiptarëve të cilët janë prekur nga tërmeti i fuqishëm. Qytetarë...

Opinione 16:00 - 10 Nentor, 2019

Basha drejt procesit penal/ Paralajmëron Spartak Ngjela: “Do të dëgjohen shumë bëma”

Flamuri kuqezi, si simbol i ngritur me qëllim të posaçëm nga kryeministri Albin Kurti në Prishtinë, dhe, bashkë me të, ngritja e SPAK-ut në Tiranë, janë...

Kosova & Rajoni 16:41 - 5 Shtator, 2019

Përplasje me armë në Prishtinë/ Një i vrarë dhe tre të plagosur rëndë

Policia e Kosovës ka njoftuar se nga të shtënat me armë në pasditen e së enjtes në Lagjen e Spitalit në Prishtinë, katër persona janë plagosur....

Kosova & Rajoni 20:54 - 25 Gusht, 2019

Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset rëndë një person

Një person ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Prishtinë. Sipas mediave vendase, ngjarja ka ndodhur në rrugën Azem Bejtja në...

Kryesore Show Biz 17:26 - 8 Korrik, 2019

“Mos e lësho veten”/ Ermal Mamaqi zbulon “sekretin” e Jonida Vokshit

Moderatorja dhe aktorja shumë simpatike Jonida Vokshi pak kohë më parë e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ka zbuluar se është e fejuar me aktorin...

Aktualitet 14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të arritur një marrëveshje të plotë të...

Kryesore Show Biz 10:53 - 4 Mars, 2019

40-vjetori i ëmbël! Leonora lë Prishtinën për të festuar ditëlindjen në Stamboll dhe merr surprizën romantike

Leonora Jakupi ka lënë Prishtinën e saj për ta pritur ditëlindjen larg shtëpisë. Këngëtarja shqiptare ka shkuar në Stamboll të Turqisë për të festuar 40-vjetorin këtë...

Kryesore Show Biz 14:10 - 18 Shkurt, 2019

Dua publikon fotot e 2004-ës: Erdhëm nga Prishtina për “Madame Tussaund”

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa është nderuar ne muzeun e “Madame Tussaund” në Londër me një statujë prej dylli të imazhit të saj....

Kryesore Show Biz 12:25 - 17 Shkurt, 2019

Përgatitjet e fundit të koncertit në Prishtinë, Elvana Gjata në një dhomë me bashkëshorten e kryeministrit

Jemi një ditë larg koncertit që do të mbahet për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, në Prishtinë. Bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj, Anita, ka organizuar një...

Aktualitet 21:59 - 9 Shkurt, 2019

Maskat grabisin një bankë në Prishtinë

Prishtina është tronditur mbrëmjen e sotme nga një grabitje me armë dhe me maska që i është bërë një banke pranë qendrës së qytetit. Ngjarja ka...

Aktualitet 14:53 - 9 Dhjetor, 2018

U rrëzua nga ndërtesa/ Ndërron jetë 65-vjeçari në Prishtinë

Një 65-vjeçar ka humbur jetën gjatë mëngjesit të sotëm në Prishtinë. Mediat kosovare raportojnë se ai ka rënë rënë nga një ndërtesë. Policia e Prishtinës e...

Aktualitet 00:05 - 18 Nentor, 2018

Mes Londrës dhe Prishtinës, ja kë zgjedh Dua Lipa

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa ka qenë e ftuar së fundmi ne një intervistë në “CNN”, ku ka folur për karrierën, familjen dhe vendlindjen....

Aktualitet 20:37 - 16 Nentor, 2018

Aksident i rëndë/ Humbin jetën tre persona, plagoset ambasadorja

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Mramor të Prishtinës, ku si pasojë e përplasjes së tre makinave kanë humbur jetën tre persona...

Kryesore Show Biz 10:40 - 30 Tetor, 2018

Majk aksidentohet në Prishtinë, zbulohet gjendja shëndetësore e reperit

Mediat kosovare kanë bërë të ditur se reperi i njohur Majk është aksidentuar. Reperi i hitit “Fund” është përfshirë në një aksident në një nga lagjet...

Aktualitet 16:35 - 12 Tetor, 2018

U arrestua në azilin politik të Kosovës/ Nisin procedurat për ekstradimin e “Babales”

Albert Veliu i njohur ndryshe si “Babalja”, apo dëshmitari X ende pa u bërë publik identiteti i tij, që shfaqet në audio-përgjimin ku implikohet vëllai i...

Aktualitet 18:13 - 23 Shtator, 2018

Aksident i rëndë në Prishtinë/ Humb jetën 65 vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar pasditen e sotme rreth orës 16:30 në rrugën “Bill Clinton” në Prishtinë. Mësohet se viktimë e...