Connect with Us

All posts tagged "prinder"

Almeda Abazi dhe Tolgahan japin lajmin e bukur/ Së shpejti prindër për herë të dytë
Showbizz 11:24 - 25 Nentor, 2020

Almeda Abazi dhe Tolgahan japin lajmin e bukur/ Së shpejti prindër për herë të dytë

Ish misi Almeda Abazi dhe aktori Tolgahan Sayisman kanë surprizuar fansat me lajmin e bukur. Nëpërmjet disa fotove shumë të bukura në rrjetet sociale kanë zbuluar...

Për herë të parë në darkë si prindër/ Arbana dhe Eduarti shijojnë njëri-tjetrin me lejen e Diellit
Showbizz 15:35 - 16 Nentor, 2020

Për herë të parë në darkë si prindër/ Arbana dhe Eduarti shijojnë njëri-tjetrin me lejen e Diellit

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj duket se kanë gjetur pak kohë për të shijuar bashkë një darkë romantike. Në mes angazhimesh si në familje...

Aktualitet 13:01 - 22 Tetor, 2020

Princi Leka dhe Elia Zaharia bëhen prindër për herë të parë

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë sot prindër për herë te parë. Elia ka sjellë në jetë një vajzë pak më parë në maternitetin “Mbretëresha...

"Ezel" nuk kursehet/ I bën bashkëshortes dhuratën marramendëse
Showbizz 16:25 - 19 Tetor, 2020

“Ezel” nuk kursehet/ I bën bashkëshortes dhuratën marramendëse

Aktori i famshëm turk, i njohur për rolin e tij si “Ezel”, Kenan Imirzalioglu, ka ndarë e të gjithë fansat e tij lajmin se së shpejti...

“Lindi Dielli”/ Pritjes së ëmbël i erdhi fundi, Arbana Osmani sjell në jetë fëmijën e dytë
Showbizz 11:53 - 19 Tetor, 2020

“Lindi Dielli”/ Pritjes së ëmbël i erdhi fundi, Arbana Osmani sjell në jetë fëmijën e dytë

Moderatorja Arbana Omani ka sjellë në jetë fëmijën  e saj të dytë. Pritjes më në fund i ka ardhur fundi, dhe Arbana dhe Eduart janë bërë...

Rrëfehet Eli Fara/ Flet për marrëdhënien me ish-bashkëshortin: Fillova të hap sytë
Showbizz 23:01 - 18 Tetor, 2020

Rrëfehet Eli Fara/ Flet për marrëdhënien me ish-bashkëshortin: Fillova të hap sytë

Këngëtarja e njohur Eli Fara, ka folur si rrallëherë më parë për ish-bashkëshortin, me të cilin është martuar në moshë shumë të re. Eli Fara ka...

E pyesin nëse do t’i dërgonte prindërit në azil/ Graciano Tagani: Turp i zotit, kur të vdisja unë…
Showbizz 17:50 - 18 Tetor, 2020

E pyesin nëse do t’i dërgonte prindërit në azil/ Graciano Tagani: Turp i zotit, kur të vdisja unë…

Balerini i njohur, Graciano Tagani, ka qenë i perë ndaj një pyetje që i është bërë për prindërit. Ai është pyetur në rubrikën “Trotuar” të së...

Zhdukja e tre të rinjve/ Flasin prindërit: Doli për kafe por nuk u kthye
Kronika 10:48 - 5 Tetor, 2020

Zhdukja e tre të rinjve/ Flasin prindërit: Doli për kafe por nuk u kthye

Tre persona janë zhdukur në Malësinë e Madhe, përkatësisht Vilson Pal Çutaj, Klement Nush Pepaj, dhe Danjel Rrok Pepaj. Prindërit e njërit prej djemve të raportuar...

Surprizë!/ Princesha Elia Zaharia shtatzënë për herë të parë
Showbizz 10:08 - 5 Tetor, 2020

Surprizë!/ Princesha Elia Zaharia shtatzënë për herë të parë

Princesha Eliza Zaharia dhe Princ Leka së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Pas aq shumë aludimeve për shtatzëni, çifti është fotografuar ditën...

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë
Sociale 17:21 - 23 Shtator, 2020

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar disa foto të disa personave që janë përdorues të drogës dhe ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët. Kikia deklaron...

“Jeta do të triumfojë”/ Manastirliu jep lajmin e mirë
Sociale 09:46 - 21 Shtator, 2020

Manastirliu thirrje prindërve: Për sigurinë e fëmijëve, mos neglizhoni masat e Covid

Në raportimin e saj të fundit Ministria e Shëndetësisë njoftoi për rritje të rasteve me COVID-19, ndërsa i bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat në...

Siguria në autobus dhe mësimi deri në orën 8 të darkës/ Prindërit ngrihen në protestë në Kurbin
Politikë 17:15 - 20 Shtator, 2020

Siguria në autobus dhe mësimi deri në orën 8 të darkës/ Prindërit ngrihen në protestë në Kurbin

Një protestë është zhvilluar ditën e sotme në Sanxhak të Kurbinit. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pamje nga protesta, ndërsa deklaron se shkak i irritimit të...

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie
Kronika 09:48 - 20 Shtator, 2020

Kërcënoi se do vrasë veten/ Flasin prindërit e 31-vjeçarit: Nusja ja mori vajzën, kishin probleme xhelozie

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka nodhur në Fier, ku një 31-vjeçar kërcënoi se do të vetëvritej me kallash. Prinderit e Elton Metës, Bashkim...

“Një lajm i mirë”/ Artan Fuga: Do dal vullnetar për të bërë analizën anti-Covid
Politikë 13:53 - 16 Shtator, 2020

Artan Fuga rendit problematikat e arsimit/ Biseda me deputeten, dhe “shuplaka” për Shahinin

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka bërë një koment në lidhje me largimin e ish-ministres Besa Shahini. Ndërsa komenton largimin e Shahinit, Fuga i...

Ministria e Shëndetësisë miraton protokollet për testimet serologjike në spitale private
Shëndeti 17:10 - 14 Shtator, 2020

Nisja e vitit të ri shkollor/ Ministria apel të fortë: Prindërit t’i masin çdo ditë temperaturën fëmijës

Duke marë shkas nga nisja e vitit të ri shkollor, ministria e Shëndetësisë ka bërë një apel të fortë për nxënësit, mësuesit dhe prindërit. MInistria kërkon...

Covid-19/ Dasho tregon "gabimet trashanike", thirrje bluzave të bardha: Ndani mendjen se kujt do t'i shërbeni
Shëndeti 15:41 - 14 Shtator, 2020

Dasho: Brenda shkollës ka siguri, por prindërit janë rreziku i përhapjes së virusit

Specialist i shëndetit publik, Erion Dasho deklaroi se fëmijët janë të sigurt brenda shkollës, por sipas tij, problemi është se Shqipëria është një vend me transmetim...

Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Basha: Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës
Aktualitet 10:34 - 14 Shtator, 2020

Basha këshillon nxënësit/ Ju lus të silleni me vetëdijen se nga sjellja juaj varen jetë njerëzish

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot nxënësit dhe mësuesit në ditën e parë të shkollës. Me anë të një mesazhi ne rrjetet sociale...

“Luftë” replikash/ Basha i përgjigjet sërish Ramës: Gënjen për të larguar vëmendjen nga situata
Politikë 19:18 - 13 Shtator, 2020

Rifillimi i shkollës/ Basha thirrje të forta qeverisë: Koha nuk pret

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka dhënë një mesazh për mësuesit, nxënësit dhe prindërit lidhur me rifillimin e vitit të ri shkollor. Basha deklaron se...

3 viktima dhe rreth 200 të shtruar në spitale/ Ministria thirrje të fortë qytetarëve
Shëndeti 16:38 - 13 Shtator, 2020

Situata në spitalet Covid dhe rifillimi i shkollës/ Ministria apel të fortë qytetarëve

Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 178 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 9 pacientë janë të intubuar. Nisur nga kjo situatë,...

Ministria e Shëndetësisë tregon shkallën e rrezikshmërisë në plazhe/ Apel të fortë qytetarëve
Shëndeti 16:46 - 12 Shtator, 2020

Shqetësimi nga Covid-19/ Ministria apel nxënësve, mësuesve dhe prindërve: Tregohuni vigjilentë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, në prag të vitit të ri shkollor, ka një apel për mësuesit, prindërit, nxënësit; të respektojnë me rigorozitet masat për...

Aktualitet 14:31 - 12 Shtator, 2020

Problemet me të cilat do përballen nxënësit/ Pse e kanë të pamundur të ndjekin mësimin

Nxënësit e shkollës së Pezë Helmës megjithëse iu premtua se do ta kishin shkollën e tyre gati në shtator pasi u shemb nga tërmeti, ata të...

Shqipëria përgatitet të hapë shkollat/ Prindërit dhe veprimtarët të shqetësuar
Sociale 20:09 - 8 Shtator, 2020

Shqipëria përgatitet të hapë shkollat/ Prindërit dhe veprimtarët të shqetësuar

Në Shqipëri, shoqëria civile vazhdon të shprehë shqetësimin mbi rrezikshmërinë e lartë të koronavirusit në sistemin arsimor. Pak ditë para nisjes së vitit të ri shkollor,...

Fshatrat e Durrësit me shkolla të shkatërruara/ Vokshi: Prindërit të painformuar për procesin mësimor
Politikë 11:48 - 2 Shtator, 2020

Fshatrat e Durrësit me shkolla të shkatërruara/ Vokshi: Prindërit të painformuar për procesin mësimor

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Gent Strazimiri takuan sot mësues, prindër dhe nxënës të fshatrave Lalëz, Likmetaj dhe Gjuriçaj. Demokratët deklarojnë se vetëm pak...