Connect with Us

All posts tagged "prind"

Aktualitet 18:00 - 6 Maj, 2019

“Jam mbi re”/ Princ Harry emocionon me fjalët për të birin

Lajmi se Princ Harry dhe Dukesha Meghan Markle janë bërë për herë të parë prindër ka bërë bujë në të gjitha mediat e huaja dhe shqiptare....

Aktualitet 16:27 - 21 Prill, 2019

“Mungesa e prindit nuk krahasohet me asgjë”/Soni Malaj përlotet në emision për babain e ndjerë

E ftuara speciale e kësaj jave në ‘E Diell’ ishte këngëtarja Soni Malaj.Këngëtarja e njohur ka rrëfyer disa detaje nga koncerti  recital me grupin e saj...

fjalet qe nuk i thuhen kurre femijes
Aktualitet 22:40 - 28 Mars, 2019

Frazat që shkatërrojnë fëmijët/ Fjalët që nuk duhet të dalin kurrë nga goja e një prindi

Ti shkatërron çdo gjë! Nuk mund të bësh asgjë mirë! Në këtë çast sapo i keni krijuar fëmijës suaj dhimbje dhe ankth. Të trajtohesh sikur nuk...

t'i flasesh keq femijes per prindin
Aktualitet 21:20 - 27 Mars, 2019

T’i flasësh keq fëmijës për prindin/ Krimi serial që nuk ndëshkon askush

Është konsideruar si një akt ndërhyrje në  krijimin dhe në stabilizimin e lidhjes që një fëmijë do të ketë me  prindin, ose ka me prindin dhe...

Aktualitet 23:40 - 26 Mars, 2019

Fëmija sapo mbushi 13-vjeç/ Urime nuk do të mund ta kontrolloni më

Sipas një studimi prindërit e humbin kontrollin mbi fëmijët e tyre, kur këta të fundit arrijnë moshën 13-vjeçare. Pas vitesh të tëra vëzhgimesh, është parë se...

Kryesore Show Biz 10:36 - 24 Shkurt, 2019

‘Zhgënjim total’, prindi i konkurrentes tregon ç’i ndodhi në The Voice kids

Muajin e kaluar nisi në Top Channel “The Voice kids”, një nga emisionet më të ndjekur e që mbërthen para ekranit një publik të gjerë të...

frazat qe cdo prind duhet tja thote femijes
Aktualitet 22:20 - 20 Shkurt, 2019

Tre fjalitë që çdo prind duhet t’ja thotë fëmijës

Bëj zgjedhjen tënde unë do të jem aty gjithmonë. Kam besim tek ti Kjo është një afirmim shumë i fortë, fjali të tilla e ushqejnë fëmijën...

Aktualitet 21:20 - 2 Janar, 2019

Prindër, ja si të silleni kur fëmija juaj t’ju prezantojë me partnerin e tij të parë

Kujtoni adoleshencën tuaj Megjithëse mund të duket si një situatë paniku se çfarë është duke bërë fëmija juaj me jetën e tij, se kjo është shumë...

Aktualitet 18:51 - 15 Tetor, 2018

Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Kjo është çështja për të cilën Xhafaj dhe Marku nuk bëjnë gjë

Mbrëmjen e sotme emisioni “Fiks-Fare” do të paraqesë një tjetër skandal. Këtë herë të përfshira në skandal janë policia, e cila është nën drejtimin e ministrit...

Aktualitet 10:47 - 22 Dhjetor, 2017

Prindërit dhunojnë për vdekje djalin, letra shpirtcopëtuese që iu gjet

Mediat shkruajnë historinë rrëqethëse të Ivanit të vogël, që ka bërë të qajë e gjithë bota. Pasi në fund të fundit kjo histori përcjell një mesazh...

Fëmija 22:50 - 24 Mars, 2015

Ironitë e të qenurit prind

Duke filluar që nga njerëzit të duan të kenë një fëmijë por nuk munden fillon ironia. Gjatë viteve të fundit është vënë re se ekzistojnë shume...

Fëmija 22:15 - 6 Mars, 2015

6 mënyra të thjeshta për ta bërë detyrën e prindit më të thjeshtë

Në rast se nuk e dini, detyra e prindit është shumë e vështirë sidomos gjatë stinës së dimrit kur duhet të kalosh shumë kohë në shtëpi....