Connect with Us

All posts tagged "princeshe"

Aktualitet 20:24 - 11 Qershor, 2019

“Pse nuk vishesh si një princeshë?”/ Dukesha Kate i habit të gjithë me përgjigjen

Ditën e sotme Dukesha e Cambridge, Kate Middelton ka qenë në Keswick ku është pritur nga mijëra banorë. Çifit mbretëror është takuar me vullnetarë të komunitetit...

Aktualitet 13:53 - 4 Qershor, 2019

E frymëzuar nga Princeshë Diana? Melanie Trump “shkëlqen” me veshjet në Londër

Në vizitat zyrtare të tyre gjithmonë ajo që bie në sy janë veshjet e Melanie Trump. Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë ndodhen në një...

Kryesore Show Biz 14:25 - 12 Prill, 2019

Princesha vazhdon të thyejë rregullat/Nuk do të ketë fotografi të familjes kur të lindë

Meghan Markle do të mundohet ta mbajë jetën e saj private, sa më private të jetë e mundur, dhe pallati mbretëror e konfirmoi. “Duka dhe dukeshja...

Kryesore Show Biz 11:53 - 12 Prill, 2019

“Dikush do të vritet si Princeshë Diana”/Aktorja e njohur jep paralajmërimin e frikshëm

Aktorja e njohur e filmit “Avengers”,Scarlett Johansson, i ka quajtur paparacët “kriminelë” dhe u shpreh se “është vetëm çeshtje kohe derisa një person tjetër të lëndohet...

Kuriozitete 13:40 - 5 Prill, 2019

Nga pastruese në princeshën e pallatit mbretëror/Jeta “aventuriere” e Lady Diana

Ajo nuk ishte një studente e mirë në shkollë, pasi dështoi në disa provime.Diana u largua nga shkolla në moshën 16 vjeçare. Babai i saj e...

Kryesore Show Biz 12:53 - 4 Prill, 2019

Do të futen në librin Guinness? Princesha thyen përsëri rregullat dhe i ndodh çudia

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vetëm një ditë që hapën një profil në Instagram, dhe në pak orë kanë thyer rekordin. Sot teksa flasim ata...

Kryesore Show Biz 16:10 - 25 Shkurt, 2019

Veshjet e princeshës gjatë shtatzënisë: A mund të na frymëzonte më shumë?

Ditë pas dite vëmendja ndaj bebit mbretëror bëhet gjithnjë e më e madhe.  Meghan Markle është në pritje të fëmijës së saj të parë me princ...

Aktualitet 00:05 - 22 Janar, 2019

Disney “thyen rregullat”, krijon princeshën e parë lesbike

Një nga filmat e animuar që të gjithë po presim, për ta parë është seria e dytë e Frozen. Disney preku majat e suksesit në vitin...

Kryesore Show Biz 10:53 - 9 Dhjetor, 2018

Festë princeshash moderne! Ja si e festoi ditëlindjen vajza e Inis Gjonit

Vogëlushja e Inis Gjonit, Coco Antonel festoi dje ditëlindjen e saj të shtatë. Dhe ashtu siç mund ta mendonim mami Inisi nuk do ta linte pa...

Kryesore Show Biz 10:10 - 2 Nentor, 2018

Princesha 13-vjeçare e Spanjës është një kukull e bukur dhe e adhurojmë që tani

Princesha Leonor është vetëm 13 vjeç dhe është vajza më e adhuruar në Spanjë, pasi është trashgimtare e fronit. Pas fjalës hapëse të babait të saj,...

Aktualitet 16:40 - 29 Tetor, 2018

Hoqi dorë nga froni për dashurinë: Princesha martohet me një njeri të thjeshtë

Një princeshë japoneze e quajtur Ayako, ka hequr dorë nga titulli duke u martuar me një njeri të thjeshtë ditën e sotme. Historia e saj u publikua në...

Kryesore Show Biz 14:53 - 29 Tetor, 2018

Ja ç’thoshte princeshë Diana për jetën e saj seksuale

20 vite pas vdekjes së parakohshme të Lady Dianës, ende mësojmë fakte që nuk i dinim për princeshën e Uellsit. Këto fakte shpesh janë edhe të errëta....

Aktualitet 14:10 - 14 Tetor, 2018

Çfarë i kopjoi princesha Eugenie dasmës së Meghan Markle?

Dje në kështjellën Windsor, në një mëngjes të gjallë dhe piktoresk të vjeshtës, bota i kushtoi vëmendje të madhe Princeshës Eugenie e cila u martua me...

Kryesore Show Biz 22:50 - 19 Korrik, 2018

Ajo është vetëm 3 vjeç por të ardhurat e saj neto arrijnë shifra të jashtëzakonshme

Princesha Charlotte është bërë shpejt një nga pjesëtarët më popullorë të familjes mbretërore. Por duket se trevjeçarja nuk adhurohet vetëm nga publiku, ajo gjithashtu admirohet si...

Aktualitet 23:20 - 27 Qershor, 2018

Një tjetër princeshë heq dorë nga froni mbretëror për dashurinë

Kur Princ William u martua me Kate Middleton, një vajzë të thjeshtë, nuk iu desh të hiqte dorë nga statusi mbretëror. Por, për fat të keq,...

Kuriozitete 23:00 - 11 Mars, 2018

Princesha e cila rrëzoi mitin e bukurisë/ 13 burra vranë veten për të

Bukuria është një gjë që çdo grua do të donte ta kishte, dhe të qënurit në qendër të vëmendjes i ka bërë njerëzit të shkojnë drejt...

Fashion 12:56 - 21 Shkurt, 2018

Modelet e çizmeve që mund t’i vishni tani për tu ndierë si princeshë

Çizmet e gjata deri tek kyçi i këmbës janë lloji i çizmeve të cilat ti mund t’i mbash përjetë në garderobën tënde sepse nuk vdesin kurrë....

Kryesore Show Biz 17:30 - 19 Shkurt, 2018

Foto/ E divorcuar, por përsëri shkëlqen si princeshë!

U nderua në ‘Shoqërinë Amerikane të Kinematografisë’ për vitin 2018 Angelina Jolie, natën e e djeshme në Los Angeles. Dhe për të marrë çmimin e saj,...

Aktualitet 12:30 - 28 Nentor, 2017

Selfie me bikini/ Të fejuarës së Princit i dalin fotot provokuese

Meghan Markle ka arritur çdo ëndërr që një vajzë ka. Ka gjetur princin e saj në jetën e vërtetë. Këtë mëngjes ajo ka bërë zyrtare dhe...

Aktualitet 23:00 - 9 Tetor, 2017

Charlotte është një princeshë/ Por fëmijët e saj nuk do jenë të tillë

Kur kemi të bëjmë me rregullat mbretërore në Britani, janë dy mënyra për tu bërë një princeshë, ose duhet të kesh lindur nga një baba princ...

Kryesore Show Biz 09:45 - 12 Mars, 2017

Marina Fara: Ja kush më mban si princeshë

Eli Fara e ka thënë shpesh në intervista se për shkak të angazhimeve të shumta që ka jashtë, ajo e ka përkëdhelur më shumë seç duhet...

Fashion 20:00 - 4 Korrik, 2016

Ikona e mirësisë dhe e modës

Princesha Diana ngelet ikonë magjepsëse e shekullit 20, gjithmonë e vetëdijshme për fuqinë që zgjedhja e gardërobës i jepte për të komunikuar mesazhe kyçe, nëse ishte...

Showbizz 16:40 - 29 Tetor, 2015

Agnesa Vuthaj, princeshë për Halloween (Foto)

Agnesa Vuthaj mesa duket tashmë është bërë gati për natën e Halloween. Së fundmi ajo ka publikuar disa fotografi nga nata e mbrëmshme pjesëmarrëse në një...