Connect with Us

All posts tagged "princesha"

Bota 21:09 - 28 Mars, 2020

Princesha e Spanjës humb jetën nga koronavirusi

Princesha e Spanjës Maria Teresa ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare pasi u infektua me COVID-19. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë vëllai i saj...

Histori 14:45 - 19 Dhjetor, 2019

“Në kërkim të arteve të bukura”/ Fotot dhe historia e motrave të Zogut

Memorie.al publikon impaktin e vizitës së princeshave shqiptare në vëndet Nordike, nga ku u përpoqën të merrnin eksperiencën për zhvillimin e artit, kulturës dhe sportit dhe...

Kuriozitete 21:37 - 14 Maj, 2019

“Do ta dua deri në përjetësi”/ Princesha e Norvegjisë në një lidhje me “hackerin shpirtëror”

Fëmija më i madh i mbretit Harald dhe mbretëresha Sonja, Martha Louise ndau detaje të romancës së saj në një postim në rrjetet sociale. Princesha ka...

Aktualitet 21:45 - 27 Prill, 2019

Rregullat drastike/Çfarë nuk lejohet të bëjnë princeshat gjatë shtatzanisë

Asnjë nuk ja kalon rregullave që princeshat duhet të ndjekin që nga momenti që mësojnë se një bebe mbretërore do t’i bashkohet pallatit. Për më tepër...

Aktualitet 23:50 - 4 Shkurt, 2019

“Pse princeshat nuk mbajnë syze?”- 9 vjeçarja i dërgon një letër kompanisë “Disney”

Lowri Moore, e cila ka mbajtur syze që kur ka qenë 1 vjeç, i ka shkruar një letër CEO-së së Disney, Robert Iger, për ti kërkuar...

princesha lesbike
Aktualitet 22:40 - 19 Janar, 2019

Disney trondit rrjetin/ Elsa, princesha e parë lesbike

Një nga filmat më të pritur për 2019-tën është pjesa e dytë e filmit të animuar Frozen. Historia e princeshës që kishte fuqi magjike të cilat...

Aktualitet 14:20 - 6 Dhjetor, 2018

Kjo ka qenë  brenga e madhe e Princeshës Diana

Në një dokumetar mbi Familjen Mbretërore flitet për arsyen pse Pirncesha Diana ishte e shqetësuar për Princ Harryn Në dokumentarin e vitit 2013,të titulluar the Royals, Princesha...

Kryesore Show Biz 23:00 - 1 Qershor, 2018

Foto/ Princesha e cila thyen tabutë, në kopertinën e Vogue

Princesha e Arabisë Saudite, Hayfa Bint Abdullah el Saud është bërë imazh i revistës “Vogue”, edicion i  Arabisë Saudite. Ajo është e bija e mbretit Abdullah,...

Kryesore Show Biz 00:30 - 7 Maj, 2018

Fotoja e parë e Princ Louis me të motrën është një dashuri e vërtetë

Fotoja e parë e princit të porsalindur sapo doli dhe është kaq i bukur! Kensington Palace ka publikuar fotot e para të Princ Louis vetëm dy...

Kryesore Show Biz 23:10 - 25 Mars, 2018

Foto/ Moderatoret shqiptare si princeshat e Disney

Përpara disa ditësh, në një artikull të huaj që po qarkullonte kryesisht në portalet e huaja rozë thuhej se princeshat e “Disney”-t në fakt nuk janë...

Aktualitet 23:30 - 14 Janar, 2018

Princesha 2 vjeçare di të flasë rrjedhshëm dy gjuhë/ Cila është ajo?

Familja mbretërore ka dy bukuri të vogla të cilat po rriten dita ditës në njerëz shembullorë. Charlotte dhe George janë të vegjëlit e Princit William dhe...

Aktualitet 23:10 - 5 Janar, 2018

Foto/ Princeshat dhe princat më të bukur në botë

Të qenurit mbretëror është ndoshta rrethi më i ngushtë e më elitar tek i cili mund të bësh pjesë. Të jesh mbretëror nuk është diçka që...

Aktualitet 00:40 - 23 Shtator, 2017

Foto/ Ilustrimet që tregojnë si do dukeshin princeshat e Disney në 2017-ën

Në vitet e fundit, ne kemi parë mjaft versionet e rimagjinuara ‘moderne’ të princeshave Disney, të cilat u rritën dukei  dashur dhe admiruar. Ky interpretim i...

Kryesore Show Biz 20:00 - 14 Shtator, 2017

U mrekulluat nga princesha Anis?/ Njihuni me si motrën e saj të kohëve moderne

Vetullat kanë qenë qendra e vëmendjes dhe nganjëherë viktimë e  të gjitha llojet e tendencave të bukura krijuese (për të mos përmendur çuditërisht) gjatë gjithë viteve....

Aktualitet 23:50 - 6 Shtator, 2017

Princesha shqiptare/ Gruaja më e bukur e të gjitha kohërave

Nuk ka patur mashkull që i ka parë e të mos ketë ëndërruar për gra të tilla si Ava Gardner, Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Greta Gabro,...

Aktualitet 00:25 - 18 Gusht, 2017

Foto/8 femra amerikane që u bënë princesha në jetën reale

Shumica nga ne dëshiron të jetë princeshë një herë në jetën e saj. Por mesa dimë duhet të lindësh e tillë.  Vetëm se kjo nuk është...

Aktualitet 20:20 - 13 Gusht, 2017

Princesha vishte veshje provokuese për ta rifituar/ Komenti i Çarls  e “shkatërroi” atë

Me përvjetorin e vdekjes së Princeshës Diana këtë muaj, jeta e saj, si dhe beteja me “personin e tretë në marrëdhënien e saj” po kthehen sërish...

Aktualitet 23:30 - 7 Gusht, 2017

Foto/ Princa dhe princesha të botës që nuk i njohim

1.Princ Carl Philips i Suedisë Vëllai i madh i princeshës Madlin të Suedisë, ka tërhequr shpesh herë vëmendjen e mediave në Suedi. Ai është i pashëm...

Aktualitet 09:34 - 13 Maj, 2017

Tetë princesha arabe gjykohen në Belgjikë

Në Belgjikë ka nisur gjykimi për tetë princesha nga Emiratet e Bashkuara Arabe që sollën shërbëtorët në Evropë pa vizë pune duke i mbajtur në kushte...

Life Style 16:00 - 19 Shkurt, 2015

Dizney, vjen princesha latine për herë të parë

Dizney ka krijuar një princeshë të re dhe për herë të parë do të jetë me prejardhje latine. Princesha e re do të debutojë në seriale...