Connect with Us

All posts tagged "princ"

Princi Harry dhe Megan Markle përfshihen në politikë/  Nxisin amerikanët të 'votojnë kundër urrejtjes'
Bota 11:25 - 23 Shtator, 2020

Princi Harry dhe Megan Markle përfshihen në politikë/ Nxisin amerikanët të ‘votojnë kundër urrejtjes’

Princ Harry dhe Megan Markle folën për zgjedhjet e ardhshme për herë të parë që nga lëvizja e tyre në Amerikë. Princi Harry u ka kërkuar...

Princ Charles: “Ekzison një krizë më shqetësuese se pandemia”
Bota 11:12 - 22 Shtator, 2020

Princ Charles: “Ekzison një krizë më shqetësuese se pandemia”

Sipas një mesazhi të përgatitur nga princi i kurorës britanike, Charles, për liderët e vendeve kryesore të botës është shprehur se  ndryshimet klimatike përbëjnë një krizë...

Bota 09:09 - 31 Maj, 2020

Shkoi në Spanjë për festë/ Princi infektohet me koronavirus

Princi i Belgjikës, Joachim është infektuar me koronavirus, pasi disa ditë më parë mori pjesë në një festë në Spanjë. Djali 28-vjeçar i Princeshës Astrid dhe...

Bota 17:58 - 12 Dhjetor, 2019

Overdozë pas një nate të shfrenuar seksuale/ Zbulohet si u gjet i pajetë princi arab në Londër

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vdekja e princit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, djalit të sundimtarit të qytetit të Sharjah, i cili u...

Aktualitet 11:53 - 27 Qershor, 2019

“Çfarë do të bëje nëse fëmijët do ishin gay?”/ Princi William jep përgjigjen e duhur për të gjithë prindërit

Një pyetje e papritur nuk e ka vënë aspak në siklet Princin William gjatë një bashkëbisedimi me një grup të rinjsh që ishin mohuar nga prindërit...

Aktualitet 10:25 - 19 Maj, 2019

“Ndjen një dhimbje të paprovuar më parë”/Princi Williams flet për ndarjen nga jeta të nënës së tij

Duka i Cambridge, Princi William ka folur për të disatën herë përmes një dokumentari të ri të BBC 1 “A Royal Team Talk’, ku ai së...

Aktualitet 15:25 - 22 Prill, 2019

“Lëvizja më e vogël e saj më nervozonte”/Pas fundit të lidhjes treshe flet princi i Libofshës

Dashuria poligame është një kapitull i mbyllur për Egla Harxhin. E ftuar në emisionin e Rudisës, ish- Miss Shqipëria ka folur për jetën e saj private...

do te mungoje diten e lindjes se nipit
Aktualitet 11:33 - 28 Mars, 2019

Do të mungojë në ditën e lindjes së nipit/ Si është puna me princin?

Princi Willliam do të udhëtojë në fund të muajit prill në Zelandën e Re për të nderuar viktimat e të shtënave në Christchurch. Kjo vizitë është...

Kryesore Show Biz 11:25 - 19 Mars, 2019

George Clooney për Meghan Markle dhe princin Harry: “Trajtimi që i bëhet nga media është i padrejtë”

Ai është një mik shumë i mirë i çifti mbretëror dhe ishte një nga të ftuarit vip në dasmën e Meghan dhe Harry vitin që kaloi,...

Kryesore Show Biz 15:40 - 11 Shkurt, 2019

Pas aksidentit, Princ Philip dorëzon patentën

Princ Philip ka hequr dorë nga patenta dhe ua ka dorëzuar autoriteteve britanike. Duka i Edinburgut u përfshi në një aksident para një muaji. Një grua...

Kryesore Show Biz 11:10 - 26 Janar, 2019

Këngëtarja shqiptare flet për jetën private: “U nis princi, por mbërriti vetëm kali!”

Flaka Krelani është beqare dhe ende nuk e ka gjetur shpirtin binjak. Të paktën kështu është shprehur ajo në një Intervistë të dhënë për emisionin e...

familje mbreterore
Aktualitet 20:30 - 18 Janar, 2019

Familja mbretërore e tronditur: Princi përfshihet në aksidentin e rëndë rrugor

Princi Philip aktualisht është “i vetëdijshëm, por shumë i tronditur” pas aksidentit që u përfshi me Land Rover-in e tij. Raportohet se përplasja ka ndodhur rreth orës...

klaudia albi komente
Kryesore Show Biz 12:53 - 16 Janar, 2019

E quajti “Princi im”! Albi Nako reagon pas postimit të Klaudia Pepës me balerinin bukurosh

Ditën e djeshme Klaudia Pepa bëri bujë me foton e postuar në Instagram teksa një balerin e mban lart duke kërcyer, teksa ajo e quan “Princi...

Aktualitet 21:15 - 22 Dhjetor, 2018

I shkreti Princi Harry: Ja si ka ndryshuar jeta e Dukës së Sussex pas martesës me Meghan Markle

Princi Harry nuk është aspak i lumtur! Burime për “Cosmopolitan” shprehen se Harry shihet në pallatin e “Buckingham Palace” me turinjtë e varur. Lajmet e përhapura...

Aktualitet 22:45 - 24 Nentor, 2018

Mirupafshim George! Princi i vogël i Monakos është aristokrati më i adhurueshëm që kemi parë ndonjëherë

Kush është fëmija i familjeve mbretërore më i admiruar në botë? Përgjigja do t’ju surprizojë se nuk do të përmendim Princin George dhe as motrën e...

Aktualitet 23:22 - 2 Nentor, 2018

Princi i llastuar! Charles kërkon t’i hekurosen lidhëset e këpucëve dhe prisni, se ka akoma!

Princi Charles duket se adhuron ta ketë titull mbretëror dhe e shfrytëzon maksimalisht për të qenë shumë “extra”. Përmes një dokumentari të publikuar së fundmi më...

Aktualitet 00:05 - 23 Tetor, 2018

Princ Harry i tregon fanses nëse do vajzë apo djalë dhe kjo është video është dëshmia

Princi Harry duhet se e ka të ndarë në mendjen e tij nëse do një vajzë apo djalë. 34-vjeçari do të presë fëmijën e tij të...

Aktualitet 23:15 - 21 Shtator, 2018

Mësoni fiksimin e Princ George!

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu...

Aktualitet 23:45 - 15 Shtator, 2018

Shtatzani në familjen mbretërore?/ Meghan dhe Harry dëgjojnë këshillat e më të rriturve

Menjëherë pas dasmës së bujshme midis Meghan Markle dhe Princ Harry, kanë nisur aludimet për një shtatzëni të mundshme të nuses së re të familjes mbretërore....

Kryesore Show Biz 23:20 - 26 Prill, 2018

Mos vallë kjo video sapo zbuloi emrin e princit të sapolindur?

Prej ditës së hënë, familjes mbretërore iu shtua një pjesëtar i ri, por ende nuk kemi një emër zyrtar. Biseda e Princit William me Komisionerin e...

Kryesore Show Biz 22:50 - 23 Mars, 2018

Foto/ Ftesat unike të dasmës mbretërore!

Dasma e familjes mbretërore po afron dhe pasi kanë zgjedhur tortën, princ Harry dhe Meghan Markle kanë dërguar edhe ftesat. Pallati mbretëror, Kensington Palace njoftoi ditën...

Kryesore Show Biz 22:40 - 23 Mars, 2018

Miliarderi turk ofron shumën marramendëse për të qëndruar afër princit

Sa do të paguanit për të qëndruar vetëm për pak minuta afër Princit Charles? Një shumë marramendëse ka paguar një person shumë i pasur. Miliarderi turk,...

Kryesore Show Biz 00:15 - 10 Mars, 2018

E fejuara e princit mban me vete produktin që kushton 1 paund!

Meghan Markle ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve me elegancën e saj, por dhe me buzëqeshjen që e shoqëron në çdo takim. Jeta e re si...