Connect with Us

All posts tagged "presion"

Politikë 15:51 - 16 Maj, 2020

“Gjobat janë dhunë e presion”/ Këlliçi: Mos ju bëjë hiç çudi kur t’ju heqin këmbët

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka reaguar për gjobat që i janë vënë kryetarit të Republikës së Re Lulzim Bashës gjatë takimeve me biznesmenët dhe qytetarët...

Politikë 19:26 - 15 Maj, 2020

“Po kërkojnë të shpërthejë epidemia”/ Ngjela thirrje ambasadorëve: Bëjini presion kryeministrit

Avokati Spartak Ngjela thotë se korrupsioni i lartë politik po kërkon që epidemia të shpërthejë. Sipas Ngjelës, “këta hajdutë në Tiranë ka tre muaj që po...

Politikë 15:18 - 29 Janar, 2020

Çelja e negociatave/ Soreca: KE do të vazhdojë të bëjë “presion”

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca thotë se Komisioni Europian do të vazhdojë të bëjë ‘presion’ për hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë...

Politikë 16:03 - 19 Janar, 2020

Bardhi ngre alarmin/ Demokratët e qarkut të Elbasanit nën presion nga bandat

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka zhvilluar takime me demokratët në Elbasan, Librazhd, Përrenjas, Cërrik, Peqin, Gramsh dhe Belsh. Nëpërmjet një postimi në...

Politikë 09:18 - 12 Janar, 2020

“Erion Braçe që të bën presion me libër shtëpie”/ Komentuesit i hakërrehen Ramës: Zoti Edver

Kryeministri Edi Rama çdo mëngjes vijon me “ritualin” e tij të fjalëve të shenjta. Edhe sot ai ka publikuar në profilin e tij një thënie të...

Politikë 20:38 - 28 Dhjetor, 2019

Arlind Qorri presion gjykatave dhe Prokurorisë për lirimin e “anarkistëve” të tij

Disa aktivistë, të organit të forcës politike, studentë e të rinj, të cilët janë në Tiranë, për t’u shkolluar nga familjet e tyre, për të marrë...

Blog 09:08 - 29 Tetor, 2019

Serbia do vazhdojë ta përdorë “kartën ruse” për ta shantazhuar BE-në

Nga Vuk Vuksanoviç “Carnegie Moscow Center” * “Slavic Shield 2019”, stërvitja e përbashkëta ushtarake midis ushtrisë serbe dhe asaj ruse, në datat 24-29 tetor, u shoqërua...

Denoncim 21:41 - 27 Shtator, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”\ Mjekët nën presion për të mos dhënë barna të shtrenjta

Pacienti: 30% e zemrës më funksionon, nuk më japin “Entreston”. 14 000 lekë pension, 9600 ilaçi i zemrës… Skema e rimbursimit të ilaçeve për shqitparët është...

Aktualitet 22:32 - 20 Maj, 2019

Deklarata e fortë e Klodiana Lalës/ “Prokuroria ka vepruar nën presion në rastin e Dakos”

Thirrja e Vangjush Dakos në Prokurori për gati pesë orë është bërë temë diskutimi e emisionit të sotëm në “Opinion”. Gazetarja investigative e kronikës së zezë,...

Aktualitet 18:13 - 18 Maj, 2019

Tërhiqet nga gara një kandidat i Bindjes Demokratike/ Topollaj: Presione nga rivalët socialistë

Një nga themeluesit e partisë Bindja Demokratike, Fabian Topollaj, në një konferencë për mediat bëri me dije tërheqjen e kandidatit të kësaj force politike në Çorovodë....

Aktualitet 22:58 - 11 Maj, 2019

Policia përshkallëzon masat/ Ujë me presion ndaj protestuesve

Zhvendosja e protestuesve nga Parlamenti tek Kryeministria është shoqëruar nga një sërë incidentesh. Fillimisht pati përdorim të flakadanëve nga protestuesit çka solli reagimin e Policisë me...

Aktualitet 20:51 - 1 Maj, 2019

Rama mohon Haradinajn/ “Nuk i kam bërë presion”

Kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar, pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, se i është bërë presion nga kryeministri...

topollaj flet per bindjen
Aktualitet 17:23 - 27 Prill, 2019

Themelimi i Bindjes Demokratike/ Topollaj: PD ushtroi presion ndaj firmëtarëve

Fabian Topollaj një prej themeluesve të partisë Bindja Demokratike ka sqaruar deklaratat e bëra nga katër persona se nuk kanë firmosur opër themelimin e kësaj partie....

Aktualitet 20:31 - 20 Prill, 2019

Presioni për pushim nga puna/ Detyron infermierët në Korçë të blejnë uniformat

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim nga infermierët në spitalin e Korçës. Në denoncim thuhet se drejtorët dhe...

rama komenton vendimin e opozites
Aktualitet 18:00 - 22 Mars, 2019

Denoncimi / Rama presion administratës për të mbushur sheshin “Nënë Tereza”

Ditën e nesërme në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë do të zhvillohet takimi nën siglën “Bashkia që Duam”, ku pritet të shpallet dhe rikandidimi i Erion...

Aktualitet 22:17 - 18 Shkurt, 2019

Habit Dash Shehi/ Dorëzimi i mandateve për presion

Kryetari LZHK-së Dashamir Shehi i qenë prezenmt në studion e emisionit “Open” TCH i pyetur se sa kohë do të duhet të pritet që ata të...

shtatzenia ngjitese
Aktualitet 23:40 - 16 Janar, 2019

Studimi/Shtatzënia është ngjitëse

Në një studim të realizuar nga Universiteti Bokoni në Itali, është parë se kur një grua është shtatzënë edhe gratë e tjeta në rrethin e saj...

Aktualitet 21:00 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Tre kivi në ditë mund t’ju shpëtojnë nga hipertensioni

Hipertensioni është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat përballet shoqëria moderne. Ushqimi i keq është në vendin e parë, si një nga...

Aktualitet 21:08 - 7 Janar, 2019

Nxënësit “pijanecë”/ Mësuesja u bën presion prindërve të hedhin poshtë videon e “Fiks Fare”

Pas denoncimit një javë para Vitit të Ri, të skandalit në shkollën “Avni Rustemi” në Tiranë, ku nxënësit e klasës së 8 A shfaqeshin duke pirë...

Aktualitet 16:56 - 7 Janar, 2019

Video/ “Presion dhe terror psikologjik në Universitetin Politeknik”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një tjetër video në rrjetet sociale ku shfaqen forca policore në Universitetin Politeknik të Tiranës. Në postimin e tij, Berisha shkruan...

Aktualitet 13:45 - 23 Dhjetor, 2018

Protesta e Astirit/ Protoduari: I gjati i bënte presion gjyqtarit

Dorjan Protoduari, banori i Astirit që u arrestua gjatë protestave kundër projektit të Unazës së Madhe, ka folur për Faxnews pas lirimit nga burgu. Protoduari ka...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 22:13 - 13 Nentor, 2018

Rama presion hapur Veliajt/ Rikandidimi nuk është vendosur

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetari Artan Hoxha nëse Erion Veliaj do kandidojë sërish për Bashkinë e Tiranës. Rama është përgjigjur duke thënë se nuk...

Aktualitet 21:26 - 17 Maj, 2018

Publikimi i videos/ Si i ushtroi presion Policia e Shtetit “dëshmitarit X”

Ish-ministri teknik i Drejtësisë, Gazment Bardhi, në një lidhje direkt për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ka hedhur akuza të forta në drejtim të Policisë...