Connect with Us

All posts tagged "Presidenti Meta"

gazetarja klodiana lala
Opinione 22:53 - 13 Nentor, 2019

“Zgjedhja e Besnik Muçit e gabuar”/ Klodiana Lala “godet” Ilir Metën

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, ka komentuar ngërçin për Gjykatën Kushtetuese përsa i përket zgjedhjes së anëtarëve . Nga studio e emisionit “Real Story”, ndërsa ka...

Politikë 22:26 - 10 Nentor, 2019

“Ka një interpretim të gabuar të Kushtetutës”/ Deputetja e PS sqaron pretendimet e Metës për GJK

Deputetja socialiste, Klotilda Ferhati, ka tentuar të sqaroj ngërçin midis dy institucioneve President-Kuvend përsa i përket emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Në një intervistë për...

Politikë 15:55 - 8 Mars, 2018

Presidenti Meta viziton Institutin e Nxënësve që nuk Shikojnë/ Ja mesazhi në ditën e gruas

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Institutin e Nxënësve që Nuk Shikojnë “Ramazan Kabashi” duke u uruar 8 Marsin, “Ditën Ndërkombëtare të Grave” nënave dhe...

Sociale 17:17 - 13 Shkurt, 2018

Dita Ndërkombëtare e Radios/Ja, cili është mesazhi i Presidentit Meta

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Radios, zhvilloi sot një takim, me gazetarë, komentatorë, folës, regjisorë, drejtues të ndryshëm radiosh,...

Aktualitet 18:52 - 20 Tetor, 2017

Meta përshëndet themelimin e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte sot i pranishëm dhe përshëndeti Konferencën Shkencore Ndërkombëtare, e cila u mbajt në Fakultetin e Drejtësisë me rastin e 60-vjetorit...

Aktualitet 16:46 - 27 Shtator, 2017

Presidenti Meta takim me Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës” (VoA), Amanda Bennett. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që për herë të parë pas 75...

Aktualitet 14:55 - 22 Shtator, 2017

Presidenti mbledh KLD/ Ja cfarë u diskutua

Nën drejtimin e kryetarit Ilir Meta, njëherësh dhe  presidenti i vendit është mbledhur paraditen e sotme Këshilli i Lartë i Drejtësisë, i cili ka nisur me...

Aktualitet 12:13 - 26 Korrik, 2017

Presidenti Meta takon zv. kryeministren e Bullgarisë/ Vlerësohet mundësia e hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE

President i Republikës ka vazhduar takimet me zyrtarë dhe personalitete të huaj vetëm pak ditë pas marrjes së detyrës. Zëvendëskryeministrja për Reformën Gjyqësore dhe Ministrja e...