Connect with Us

All posts tagged "president"

Blog 09:05 - 27 Nentor, 2020

Presidenca Biden nuk do të jetë as e moderuar dhe as legjitime

Nga Jason D. Meister “Newsmax” Jo Biden nuk është një politikan “i moderuar”. Dhe provë për këtë është ajo çfarë po shohim pas zgjedhjeve presidenciale të...

Meta zbulon kontratën me PS-në/ Nuk kisha ndërmend të bëhesha politikan
Politikë 17:08 - 25 Nentor, 2020

Meta zbulon kontratën me PS-në/ Nuk kisha ndërmend të bëhesha politikan

Presidenti Ilir Meta, ka folur pak më parë për situatën politike në vend dhe përfshirjen e tij në jetën politike. Meta deklaroi se nuk ka pasur...

Pse “normaliteti” ku premton të na rikthejë Bajden do të jetë i tmerrshëm
Blog 08:26 - 25 Nentor, 2020

Ja si Biden i manipuloi zgjedhjet presidenciale në SHBA

Nga Tucker Carlson “Fox News” Ju mund të keni dëgjuar shumë gjatë ditëve të fundit mbi sigurinë e makinerive tona elektronike të votimit. Kjo është një...

Ditëlindja e Bes Kallakut/ Rama: Spektakël i pështirë! Shembull skandaloz i shekljes së ligjit nga presidenti dhe zonja e parë
Sociale 11:58 - 24 Nentor, 2020

Ditëlindja e Bes Kallakut/ Rama: Spektakël i pështirë! Shembull skandaloz i shkeljes së ligjit nga presidenti dhe zonja e parë

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë shkeljen e masave anti-COVID nga presidenti Ilir Meta dhe nga kryetarja e LSI monika Kryemadhi në ditëlindjen...

“Po ke mik të lënë telefon në spitalet Covid”/ Artan Hoxha nxjerr zbuluar propagandën e qeverisë
Politikë 23:26 - 23 Nentor, 2020

Paralajmërimi i Metës për policët/ Ironizon Artan Hoxha: Kujdes patriot, je shumë i ri në moshë

Presidenti Ilir Meta bëri një paralajmërim të fortë mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për gjobën që mori për pjesëmarrjen e në ditëlindjen e aktorit Bes...

Pse Donald Trump mund të jetë një pretendent serioz në presidencialet e 2024-ës?
Blog 08:14 - 23 Nentor, 2020

Pse Donald Trump mund të jetë një pretendent serioz në presidencialet e 2024-ës?

Nga Andreë Hammond “Arab News” Rreth 3 javë pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA, Donald Trump po refuzon ende të pranojë rezultatin e tyre. Ndërsa kjo sjellje...

Blog 08:16 - 16 Nentor, 2020

A do të jetë Kina, fituesja e vërtetë e zgjedhjeve në SHBA?

Nga Rick Fuentes “American Thinker” Të mbështetur nga media kryesore, demokratët po zgjedhin tashmë perdet për në Zyrën Ovale, duke hamendësuar se më shumë se 70...

Ekskluzive-Përplasja me presidencën/ Gazetari i tregon të gjitha, çfarë ndodhi me dhënien e nënshtetësive
Politikë 14:10 - 14 Nentor, 2020

Ekskluzive-Përplasja me presidencën/ Gazetari i tregon të gjitha, çfarë ndodhi me dhënien e nënshtetësive

Gazetari Adriatik Doçi ka pasur një përplasje goxha të ashpër dhe të fortë, së fundmi me presidencën. Përplasja filloi pasi Doçi akuzoi Metën se i ka...

Meta reflektoi për maskën/am i shqetësuar për rritjen e nurmit të infektuarve
Politikë 13:36 - 13 Nentor, 2020

Meta reflektoi për maskën/ Jam i shqetësuar për rritjen e numrit të të infektuarve

Presidenti Meta gjatë konferencës së tij të përjavshme javore shpjegoi dhe një herë arsyet për kthimin e ligjit për metrologjinë dhe theksoi dhe njëherë nevojën për...

Si u vodhën zgjedhjet në SHBA
Blog 08:14 - 13 Nentor, 2020

Si u vodhën zgjedhjet në SHBA

Nga David Keltz “American Thinker” Presidenti Donald Trump, kishte të gjithë të drejtën ta quante të gjithë procesin e fundit zgjedhor tërësisht të manipuluar, siç e...

SHBA, Prokurori i Përgjithshëm Uilliam Bar autorizon hetimin e manipulimit të zgjedhjeve
Blog 10:08 - 11 Nentor, 2020

SHBA/ Prokurori i Përgjithshëm, Uilliam Bar autorizon hetimin e manipulimit të zgjedhjeve

Një zyrtari i Departamentit të Drejtësisë në SHBA, që mbikëqyr hetimin e krimeve elektorale dha dorëheqjen në shenjë protestë të hënën, pasi Prokurori i Përgjithshëm Uilliam...

Rezultatet e fundit në SHBA/ Ja kush e kryeson garën për President
Bota 23:12 - 10 Nentor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Media ndërkombëtare: Ende s’ka president zyrtar, 5 shtete të pashpallura

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar duke iu referuar shifrave zyrtare se Joe Biden është fitues i zgjedhjeve presidenciale. Por media Real Clear Politics hedh poshtë këtë rezultat....

Bota 08:49 - 10 Nentor, 2020

Agjencia qeveritare e ngarkuar me tranzicionin nuk e ka njohur fitoren e Biden

Ndërsa Presidenti Donald Trump ka refuzuar të pranojë humbjen e zgjedhjeve dhe pretendon për manipulime në numërimin e votave, administrata e tij ende nuk ka filluar...

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trumpi kur të largohet nga Zyra Ovale
Blog 08:31 - 10 Nentor, 2020

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trump kur të largohet nga Zyra Ovale

Nga Rainer Zitelmann “National Interest” Edhe nëse Donald Trump dhe shumë nga ndjekësit e tij, nuk duan ta besojnë në këtë moment, pas fitores së Xho...

“Vazhdoj të mbështes Donald Trump”/ Bleona Qereti: Do mbetet një ndër presidentët më të mirë
Lajme 22:55 - 9 Nentor, 2020

“Vazhdoj të mbështes Donald Trump”/ Bleona Qereti: Do mbetet një ndër presidentët më të mirë

Këngëtarja Bleona Qereti, ka folur mbrëmjen e sotme për mbështetjen e saj ndaj presidentit ende në detyrë të SHBA Donald Trump. Qereti tha se vazhdon ta...

Thaçi dha dorëhejqen/ Mustafa: Për presidentin e ri duhet të ketë marrëveshje
Kosova & Rajoni 19:50 - 9 Nentor, 2020

Thaçi dha dorëheqjen/ Mustafa: Për presidentin e ri duhet të ketë marrëveshje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duhet të ketë një marrëveshje, e cila...

Si do t’i duket botës, SHBA-ja e presidentit Joe Biden?
Politikë 09:14 - 9 Nentor, 2020

Si do t’i duket botës, SHBA-ja e presidentit Joe Biden?

Nga Timothy Garton Ash Çfarë është më e mira, që mund të shpresojë bota nga Shtetet e Bashkuara, nën presidentin e ri Xho Bajden? Përgjigja ime:që...

Joe Biden mban fjalim pas zgjedhjeve/ Jam besimplotë që do të fitojmë
Blog 08:13 - 9 Nentor, 2020

Biden mbajti një fjalim optimist, por tani duhet të udhëheqë dhe qeverisë si një centrist

Nga Doug Schoen “Fox News” Të shtunën në mbrëmje, Joe Biden mbajti fjalimin e tij të fitores së zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Fjalimi që presidenti...

Biden mban fjalimin e fitores: "Është koha të bashkohemi"
Bota 09:18 - 8 Nentor, 2020

Biden mban fjalimin e fitores: “Është koha të bashkohemi”

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbajti të shtunën në mbrëmje fjalimin e fitores në Uilmington të shtetit Delauer përpara përkrahësve të shumtë. “Njerëzit e këtij vendi...

Ish-sekretari i Shtetit Colin Powell uron Biden/ Kam besim se do të jetë një President i shkëlqyer
Bota 20:33 - 7 Nentor, 2020

Ish-sekretari i Shtetit Colin Powell uron Biden/ Kam besim se do të jetë një President i shkëlqyer

Ish-sekretari i Shtetit Colin Powell, ka uruar Joe Biden-in për fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA Powell, shprehet se ka besim se Biden do të jetë...

U konfirmua zyrtarisht si president i SHBA/ Reagon për herë të parë Joe Biden
Bota 18:16 - 7 Nentor, 2020

U konfirmua zyrtarisht si president i SHBA/ Reagon për herë të parë Joe Biden

Joe Biden ka reaguar për herë të parë pasi u konfirmua zyrtarisht si presidenti i 46-të i SHBA-së, me 20 votat elektorale që fitoi në Pensilvani,...

SHBA/ Kandidati demokrat Joe Biden fiton zgjedhjet presidenciale
Bota 18:09 - 7 Nentor, 2020

SHBA/ Kandidati demokrat Joe Biden fiton zgjedhjet presidenciale

Presidenti i zgjedhur Joe Biden fiton 20 votat elektorale të shtetit të Pensilvanisë duke siguruar 273 vota elektorale nga 270 që duheshin. Presidenti i zgjedhur kryeson...

Arrestohet postieri në kufirin SHBA-Kanada/ Në kutinë e postës kishte fletëvotimet e padërguara
Bota 15:32 - 7 Nentor, 2020

Arrestohet postieri në kufirin SHBA-Kanada/ Në kutinë e postës kishte fletëvotimet e padërguara

Një punonjës i shtetit të USPS u arrestua teksa po kalonte kufirin SHBA-Kanada me qindra zarfe dhe posta të tjera të padërguara, duke përfshirë disa fletë...