Connect with Us

All posts tagged "premtimet"

Politikë 17:46 - 5 Maj, 2020

90 mijë të papunë/ Teliti bën llogaritë: Qeveria ka paguar vetëm 37 mln euro nga 110 mln që ka premtuar

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, ka folur për situatën ekonomike si shkak i pandemisë së Covid-19. Në një intervistë për Ora neës, ai...

Politikë 22:43 - 7 Prill, 2020

Voltana Ademi leksion qeverisë/ “Kufizoni fjalët e tepërta, mbani premtimet”

  Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, në një lidhje me “Real Story” u shpreh se në javën e pestë të pandemisë në...

Kosova & Rajoni 18:56 - 5 Shkurt, 2020

Qeveria e Kosovës nis punën/ Kryeministri Kurti shkel dy premtime

Albin Kurti mori zyrtarisht tanimë postin e kryeministrit të Kosovës, pas më shumë se 15 viteve në opozitë, por sfidat e qeverisë së re do të...

Politikë 22:58 - 25 Dhjetor, 2019

Murrizi: Rama nuk mbajti asnjë premtim

I ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora, i pyetur nga gazetari Dritan Hila në lidhje me rezultatin e protestave të opozitës se çfarë prodhuan ato...

Blog 08:35 - 5 Dhjetor, 2019

A i shkelin politikanët premtimet e tyre kur vijnë në pushtet?/ Çfarë thonë provat

Nga Fraser McMillan “The Conversation” * Zakonisht besohet se nuk mund të besohet që politikanët do t’i mbajnë realisht premtimet e tyre. Por dekada e studimit...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 10:23 - 12 Korrik, 2019

Skandali-Bashkia Tiranë e konfirmon/ Uji i çezmës nuk pihet

Ish-mjaftisti i konvertuar në socialist, Erion Veliaj prej pesë vitesh drejton Bashkinë e Tiranës. Gjatë fushatës së vitit 2015, kur Erion Veliaj u zgjodh kryebashkiak i...

basha premtimet
Aktualitet 16:44 - 8 Maj, 2019

 Basha rikthehet tek premtimet e çadrës/ President nga populli,  Parlament me 100 vende

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme nga qyteti e Korçës ku zhvilloi një takim u shpreh se do të ketë një ndryshim të...

Aktualitet 16:24 - 26 Prill, 2019

Premtimet për shëndetësinë/ Ministria nxjerr zbuluar Bashën

Ministria e Shëndetësisë në një reagim të shpërndarë për mediat i është përgjigjur deklaratave dhe premtimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha për sektorin e shëndetësisë....

Aktualitet 12:32 - 15 Mars, 2019

“Dje dhe sot”/ Çfarë thoshte Braçe 9 vite më parë dhe si është situata

CNA.al, do të fillojë nga sot një rubrikë të re, “Dje dhe Sot”. Ne do të sjellim të gjitha deklaratat e bëra gjatë kohës që Partia...

Aktualitet 12:54 - 11 Mars, 2019

Qytetarët e Korçës kanë marrë një vendim/ Çfarë paralajmëron Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Korçë nga ku po vijon turin e takimeve me qytetarët për t’i ftuar ata në protestën e 16...

kreu i pd, lulzim basha ne deklarate per mediat
Aktualitet 12:29 - 8 Shkurt, 2019

Premtimet në ajër/ Lulzim Basha nuk iu ndahet gafave

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një tur takimesh në rrethe, për të ftuar qytetarët që t’i bashkohen protestës së 16 shkurtit në Tiranë,...

Lulzim Basha takime ne Kukes
Aktualitet 11:36 - 8 Shkurt, 2019

Akuzat e forta/ Basha zbulon planin “kriminal” të qeverisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi që po zhvillon sot me qytetarë të Kukësit, ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë....

Aktualitet 16:17 - 4 Janar, 2019

Meqë marrim si shembull Amerikën…

Nga Skënder Minxhozi Të enjten në Uashington u shkrua një faqe historie, kur Nancy Pelosi mori në dorë për herë të dytë çekiçin e kreut të...

Aktualitet 15:42 - 17 Tetor, 2018

Video/ Rrjetet sociale “kryqëzojnë” Ramën

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video, ku rrjetet sociale kanë kryqëzuar shefin e qeverisë, Edi Rama. Në materialin e postuar nga Berisha, përmenden premtimet e...

Aktualitet 18:43 - 17 Prill, 2018

“Raporti që iu dorëzua Ramës, një dështim i qeverisë”

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar pas rekomandimit të Komisionit Evropian për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Me anë të një postimi në rrjetet...

Aktualitet 22:46 - 1 Mars, 2018

Rama përballë premtimeve të pambajtura/ Mohon deklaratat e tij

Kryeministri i vendit Edi Rama, ishte i ftuar në studion e emisionit “Debati” të gazetarit Roland Qafoku, në televizionin Channel One, ku ndër të tjera është...

Aktualitet 11:10 - 11 Shtator, 2017

Rama fillon premtimet/ Bonus për familjet me mbi 2 fëmijë

Kryeministri Edi Rama, në fjalimin  e tij gjatë seancës së parë plenare ka premtuar se familjet që kanë më shumë se 2 apo 3 fëmijë do...

Aktualitet 15:18 - 31 Maj, 2017

Pse nuk po dëgjohen premtimet e Lulzim Bashës?

Partia Demokratike ka filluar fushatën e saj elektorale. Fatkeqësisht, Basha rrugës braktisi mitingjet, për shkak të mungesës së njerëzve, dhe filloi takimet tip toën-holl. Ky format...

Aktualitet 10:45 - 29 Maj, 2017

Pse Edi Rama nuk na duhet si kryeministër (Video)

Për më pak se një muaj shqiptarët do të japin verdiktin e tyre, duke zgjedhur se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve dhe më pas...

Aktualitet 14:10 - 20 Maj, 2017

22 premtimet bombastike të Lulzim Bashës

Marrëveshja e famshme mesnatën e së mërkurës, pas tre muaj ngujim para Kryeministrisë, e ka zënë deri diku në befasi Partinë Demokratike sa i takon përgatitjeve...

Aktualitet 20:13 - 9 Maj, 2017

Nga Klodian Tomorri/A janë të realizueshme premtimet e qeverisë?

Qeveria shpalosi përmes ministrit të financave objektivat e programit ekonomik për katër vitet e ardhshme, nëse rimandatohet. Tre ishin zotimet më të rëndësishme, që prekin drejtëpërdrejtë...

Aktualitet 15:03 - 9 Maj, 2017

Deputeti i PD ironizon Kongresin e PS/Na “shkepën” me vende pune!

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka komentuar përmes ironisë Kongresin e Partisë Socialiste, që hapi sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 18 qershorit. Boçi...