Connect with Us

All posts tagged "pranim"

Çfarë ndodh nëse nuk i pranoni kushtet e reja të WhatsApp brenda 15 Majit?
Teknologji 14:29 - 22 Shkurt, 2021

Çfarë ndodh nëse nuk i pranoni kushtet e reja të WhatsApp brenda 15 Majit?

WhatsApp po planifikon të fshijë llogaritë e përdoruesve të cilët nuk pranojnë kushtet e tij të reja të diskutueshme të privatësisë. Shërbimi i bisedës në pronësi...

“Drejtësia është në kolap”/ KLGJ pranon dorëhqejen e gjyqtarit, Gjin Gjoni
Politikë 12:14 - 30 Korrik, 2020

“Drejtësia është në kolap”/ KLGJ pranon dorëheqjen e gjyqtarit, Gjin Gjoni

Këshilli i lartë Gjyqsor pranon dorëheqjen e gjyqtarit të Apelit Tiranë Gjin GJoni. Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Gjon Gjoni ka dorëzuar dorëheqjen disa ditë më...

gjoni flet per pranimin e mandatit
Aktualitet 19:54 - 27 Shkurt, 2019

Ekskluzive/ Ralf Gjoni flet për “pranimin” e mandatit të deputetit

Ditën e djeshme në seancën e parlamentare u shpallën 57 vakancat nga djegia e mandateve të përfaqsuesve të opozitës. Ndërkohë, ditën e sotme në media qarkulloi...

Kryesore Show Biz 11:25 - 31 Dhjetor, 2018

Më në fund! Këngëtarja shqiptare pranon publikisht se është në një lidhje

Flaka Krelani, e ftuar në emisionin Prive ka folur mbi karrierën e saj artistike dhe mbi jetën e saj private. Vështirë të kemi mesuar deri më...

Aktualitet 22:45 - 17 Dhjetor, 2018

“Më prano sërish”, Offset surprizon në skenë Cardi B-në dhe reagimi i saj është epik

Reperi Offset nuk ndalet së kërkuari falje bashkëshortes së tij, Cardi B. Dhe pasi i është lutur për ditë të tëra në rrjetet sociale, reperi kishte...

Aktualitet 15:42 - 25 Tetor, 2017

Pas katër muajsh pezullim, SHBA hap dyert për refugjatët

Shtëpia e Bardhë njoftoi sot se pas katër muajsh pezullim, SHBA-ja do të pranojë sërish refugjatë, me përjashtim të atyre që vijnë nga 11 vendet me...

Kosova & Rajoni 15:30 - 9 Tetor, 2015

Kosova, gati te pranoje 500 refugjate

Kosova është e gatshme të pranojë rreth 500 refugjatë. Kështu ka deklaruar zëvendëskryministri kosovar, Hashim Thaçi, në konferencën e nivelit të lartë për Ballkanin Perëndimor në...

Kultura 17:15 - 7 Tetor, 2015

UNESCO, qeveria e Kosoves e bindur per nje votim pozitiv

Bordi Ekzekutiv i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), ka nisur të mërkurën sesionin dhe në fillim të javës së ardhshme...

Bota 16:45 - 7 Tetor, 2015

Gjysma e qytetareve ne Çeki, kunder pranimit te refugjateve

Gjysma e çekëve janë kundër pranimit të refugjatëve nga zonat e luftës, bën të ditur një anketë e realizuar nga Qendra për Hulumtimin e Opinionit Publik...

Kosova & Rajoni 15:55 - 2 Tetor, 2015

Kosova pranohet në sistemin e transmisionit të energjisë

Ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka njoftuar për arritjen e marrëveshjes për kyçje në mes të Opeartorit të Transmisionit të Kosovës KOSTT...

Kronika 08:12 - 6 Korrik, 2015

Sokol Mjacaj pranon vrasjen: Doja të vidhja makinën

I dyshuari për vrasjen e çiftit çek, 27-vjeçarit Michael Svatos dhe 36-vjeçares Ana Kosinova, Sokol Mjacaj ka pranuar në polici vrasjen. Ai ka pranuar para hetuesve...

Life Style 19:00 - 18 Qershor, 2015

Gjërat që meshkujt nuk i pranojnë

  Ngjashëm sikurse femrat, edhe meshkujt kanë shprehitë e tyre të cilat nuk duan t’ia zbulojnë askujt, e në veçanti JO femrave. Meshkujt masturbojnë shumë më...

Bota 15:04 - 13 Maj, 2015

KE propozon pranimin e 20 mijë emigrantë për dy vjet

Komisioni Evropian ka propozuar që vendet e BE-së të marrin 20,000 refugjatë gjatë dy vjetëve të ardhshëm. Megjithatë, Komisioni Evropian i ka dhënë Britanisë, Irlandës dhe...

Aktualitet 09:33 - 14 Prill, 2015

Zbardhet dosja e Riformatos, pranoi transportin kundrejt pagesës 400 euro për 1 kg drogë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar dhe dërguar për gjykim dosjen e avionit të Divjakës, nga ku do të transportohej rreth 305 kilogramë hashash në...

Ekonomi 14:42 - 15 Mars, 2015

Kinë/Autoritetet pranojnë ngadalësimin e ekonomisë

Kryeministri i Kinës pranoi rritjen e ngadaltë të ekonomisë së dytë më të madhe të botës mes druajtjes për një ngadalësim të përhershëm, edhe pse hodhi...