Connect with Us

All posts tagged "pranga"

Sekuestrohen 3 kg drogë të bëra gati për shitje/ Arrestohet 28-vjeçari
Kronika 09:44 - 29 Shtator, 2020

Sekuestrohen 3 kg drogë të bëra gati për shitje/ Arrestohet 28-vjeçari

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Zhupani”, duke sekuestruar 3 kilogramë lëndë narkotike. Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative u finalizua...

Baste sportive nëpërmjet telefonit/ Arrestohen dy pronarë në Durrës
Kronika 09:17 - 29 Shtator, 2020

Baste sportive nëpërmjet telefonit/ Arrestohen dy pronarë në Durrës

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar 2 pronarë të cilët ushtronin aktivitetin e palejuar të lojërave të fatit. Sipas policisë, u arrestua E. P., 23...

I gjenden para dhe drogë/ Arrestohet 26-vjeçari në Shkodër
Kronika 12:29 - 26 Shtator, 2020

I gjenden para dhe drogë/ Arrestohet 26-vjeçari në Shkodër

Një 26 vjeçar është arrestuar në flagrancë në Shkodër pasi i janë gjetur disa doza të vogla kokainë dhe para të përfituara nga shitja e saj....

Iu gjetën drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës
Kronika 10:19 - 25 Shtator, 2020

Iu gjetën drogë dhe armë/ Arrestohen 3 persona dhe shpallen në kërkim tre të tjerë në Durrës

Policia ka arrestuar tre  persona ndërsa tre të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi iu gjetën drogë, armë dhe municione luftarake. Në pranga janë vënë 42...

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Arrestohet 24 vjeçari në Tiranë
Kronika 10:18 - 24 Shtator, 2020

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Arrestohet 24 vjeçari në Tiranë

Një 24 vjeçar nga Tirana është arrestuar në flagrancë pasi ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur. “Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë...

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Arrestohet 24 vjeçari në Tiranë
Kronika 15:12 - 21 Shtator, 2020

Ishte kthyer në makthin e qytetarëve/ Arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet për vjedhje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi D. T., 41 vjeç. Sipas...

Tentoi të kalonte kufirin 67850 paund të padeklaruara/ Procedohet 63-vjeçari nga Tunizia
Kronika 10:34 - 19 Shtator, 2020

Plagosi para 1 viti tre persona/ Arrestohet 43-vjeçari në Elbasan

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen e 3 personave. Ngjarja në fjalë ka ndodhur më 2 gusht të vitit të...

Kronika 15:16 - 11 Shtator, 2020

Arrestohen 9 shtetas për vepra të ndryshme penale/ Ja për çfarë akuzohen

Policia e shtetit ka bërë të mundur arrestimin e 9 shtetasve për vepra të ndryshme penale. Policia ka arrestuar shtetasin R. K., 59 vjeç, pasi gjatë...

Kronika 09:49 - 11 Shtator, 2020

Kalonte mallra kontrabandë/ Bie në pranga kosovari

Policia ka arrestuar një 25-vjeçar nga Kosova pasi kaloi mallra kontrabandë. Gjithashtu edhe një doganier po ndiqet penalisht pasi lejoi kalimin e tij në pikën kufitare...

Aktualitet 15:52 - 10 Shtator, 2020

Vidhnin kasaforta kur pronarët e shtëpive ishin me pushime/ Arrestohet organizatori

Ditën e sotme ka rënë në prangat e policisë personi i katërt i grupit me 5 veta, të cilët vidhnin kasaforta ndërkohë që pronarët e banesave...

Policia e Tiranës në aksion/ Arrestohen nëntë persona
Kronika 15:37 - 31 Gusht, 2020

Arrestohen gjashtë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në bashkëpunim...

Kontrolle me dron e radar/ Policia iu heq patentën 34 shoferëve, në pranga 7 drejtues mjetesh
Kronika 20:10 - 28 Gusht, 2020

Kontrolle me dron e radar/ Policia iu heq patentën 34 shoferëve, në pranga 7 drejtues mjetesh

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet me radar, drager e dronë për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor me qëllim parandalimin e...

I dënuar në Itali me 6 vite burg/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari
Kronika 08:23 - 5 Gusht, 2020

I dënuar me burg nga drejtësia italiane/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari

Një tjetër shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Mësohet se shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të...

Kronika 14:59 - 27 Korrik, 2020

Transportonin 7 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 të rinj në Korçë

Vijon operacioni policor i koduar “Perimetri”. Në vijim të këtij operacioni, goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj...

Sherr me sende të forta mes dy familjeve/ Parandalohet krimi në Tiranë
Kronika 12:25 - 15 Korrik, 2020

Policia “tund” prangat/ Tetë të arrestuar në Tiranë

Bien në prangat e policisë 8 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: L....

Kronika 15:04 - 14 Korrik, 2020

Nami me arrestimet në Tiranë/ Pranga 12 personave në vetëm 24 orë

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga...

"Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut"
Opinione 10:42 - 29 Qershor, 2020

“Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut”

Nga Bledi Mane Mandati si rektor i Universitetit të Tiranës i ka mbaruar qysh në prill por si mjellmë e plakur po këndon të fundit këngë....

Denoncim 10:32 - 23 Qershor, 2020

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, ku efektivë të policisë dhunojnë një qytetar të orangosur. Berisha thekson se...

Video- E paprecedentë/ Polici dhunon të riun e prangosur
Politikë 21:39 - 22 Qershor, 2020

Video- E paprecedentë/ Polici dhunon të riun e prangosur

Një video është shpërndarë me shpejtësi sot në rrjetet sociale, ku shihet një polic që dhunon një person. Në video shfaqet një polic që gjuan me...

Tentoi të transportonte 5 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohet 24-vjeçari
Kronika 14:56 - 10 Qershor, 2020

I dënuar me burg/ Prangoset i shumëkërkuari, ja për çfarë akuzohet

Policia e Sarandës ka vënë në pranga një 27-vjeçar, i cili akuzohet për “prodhim  dhe shpërndarje të narkotikëve”. Sipas uniformave blu në pranga ka rënë shtetasi...

Kronika 08:34 - 17 Maj, 2020

Tensione dhe përplasje tek Teatri/ Pranga analistit dhe ish deputetes

Shoqërohet nga forca të policisë analisti Alfred Lela pasi ishte në vijën e parë kur protestuesit thyen kordonin e policisë dhe po tentonin të hynin në...

U shfrytëzua seksualisht/ Vendoset tritol pranë banesës së 17-vjeçares në Fushë-Krujë
Kronika 08:44 - 15 Maj, 2020

Kanosi me armë zjarri fqinjën e saj/ Arrestohet në flagrancë një 57-vjeçare, sekuestrohet arma

Një 57-vjeçare ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka kanosur me armë zjarri fqinjen e saj. Uniformat blu bëjnë të ditur se në...

Kronika 10:12 - 28 Prill, 2020

Vrasja e dyfishtë në Lezhë/ Arrestohet autori i dyshuar

Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së dyfishtë në Lezhë. Në pranga është vënë shtetasi Aleksandër Perdoda I cili dyshihet se ka ekzekutuar me armë zjarri...