Connect with Us

All posts tagged "praktike"

Fashion 13:10 - 12 Korrik, 2019

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet...

Life Style 13:40 - 19 Qershor, 2019

Mund t’i praktikoni edhe në punë/ 5 mënyra si të mos keni dhimbje shpine

Qëndrimi ulur në punë ose edhe në shtëpi nuk është gjëja më e mirë që mund të bëni. Kjo sjell shumë probleme në shëndet si edhe...

Aktualitet 23:40 - 13 Shtator, 2017

Vuani nga pikat e zeza në fytyrë/ Ja si mund ti hiqni ato

Pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në ballë, në hundë, në mjekër e mbi buzë, dhe duket sikur çdo gjë që bëni është e...

Showbizz 19:15 - 14 Mars, 2017

Lajme nga Londra: Jolie nis praktikën në shkollë

Angelina Jolie dukej e mrekullueshme veshur klasike me një kostum ngjyrë bezhë, ndërsa ka qenë sot duke bërë praktikën si pedagoge në London School of Economics....

Uncategorized 19:52 - 17 Korrik, 2016

Mundësi praktike në parlamentin gjerman

A doni të merrni pjesë në praktikën e parlamentit gjerman? Në këtë rast mund të aplikoni për IPS, një bursë e Bundestagut Gjerman në bashkëpunim me...

Uncategorized 10:30 - 18 Maj, 2016

Praktikë në Institutin Demokratik Kombëtar (NDI)

Instituti Demokratik Kombëtar për Çështjet Ndërkombëtare  (NDI) është duke kërkuar një praktikant part-time për t’u angazhuar në zyrat bazë në Tiranë: Ky është një pozicion i papaguar...

Uncategorized 18:52 - 14 Maj, 2016

Praktikë e paguar në Bruksel

Përshkrimi Polis është duke kërkuar për një praktikant të komunikimit në  sekretariatin e saj në Bruksel. Praktikanti do të mbështesë ekipin e Polis me aktivitete të...

Kosova & Rajoni 17:00 - 22 Shtator, 2015

Instituti Demokratik i Kosoves: ndal praktikes se bllokimit

Instituti Demokratik i Kosovës ka reaguar ndaj ngjarjeve të sotme në seancën plenare në Kuvendinm e Kosovës. Përmes një komunikatë për media KDI ka kërkuar që...

Life Style 12:00 - 2 Mars, 2015

Praktikoni kujdesin ndaj vetes për një jetë më të lumtur dhe të shëndetshme!

Më poshtë mund të lexoni disa praktika të vetë-kujdesit që një njeri me çrregullim bipolar (çrregullimi bipolar është gjendje depresive emocionale, dhe nëse nuk trajtohet mund...