Connect with Us

All posts tagged "praktike"

Aktualitet 13:28 - 26 Janar, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Policia e Shtetit fillon përgatitjet

Nis proces i trajnimeve për punonjësit e Policisë mbi “Detyrat dhe rolin e Policisë së Shtetit gjatë procesit zgjedhor për zgjedhjet e datës 25 prill 2021”....

Kushtetuesja funksionale/ Yuri Kim: Hap gjigant! U plotësua 1 nga 2 kushtet për integrimin
Politikë 15:43 - 23 Shtator, 2020

Reforma në drejtësi/ Mesazhi i fortë i ambasadores Kim: Mos iu dorëzoni atyre që nuk e duan!

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian ditën e sotme. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Kim shkruan...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Politikë 16:14 - 28 Mars, 2020

Shtyhet provimi i kualifikimit të mësuesve/ Shahini tregon çfarë do ndodhë me praktikantët

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka publikuar një tjetër videomesazh në rrjetet socviale, ku shpjegon procesin e portalit “Mësues për Shqipërinë”, kualifikimin e mësuesve dhe praktikën...

Blog 08:47 - 15 Mars, 2020

A do sjellë koronavirusi, fundin e praktikës së shtrëngimit të duarve?

Nga Erika Hughes “The Conversation” “Ju lutemi të mos shtërngoni duart!”, lexohej në një tabelë në një aktivitet publik në Londër, ku mora pjesë kohët e...

Fashion 13:10 - 12 Korrik, 2019

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet...

Aktualitet 23:40 - 13 Shtator, 2017

Vuani nga pikat e zeza në fytyrë/ Ja si mund ti hiqni ato

Pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në ballë, në hundë, në mjekër e mbi buzë, dhe duket sikur çdo gjë që bëni është e...

Showbizz 19:15 - 14 Mars, 2017

Lajme nga Londra: Jolie nis praktikën në shkollë

Angelina Jolie dukej e mrekullueshme veshur klasike me një kostum ngjyrë bezhë, ndërsa ka qenë sot duke bërë praktikën si pedagoge në London School of Economics....

Uncategorized 19:52 - 17 Korrik, 2016

Mundësi praktike në parlamentin gjerman

A doni të merrni pjesë në praktikën e parlamentit gjerman? Në këtë rast mund të aplikoni për IPS, një bursë e Bundestagut Gjerman në bashkëpunim me...

Uncategorized 10:30 - 18 Maj, 2016

Praktikë në Institutin Demokratik Kombëtar (NDI)

Instituti Demokratik Kombëtar për Çështjet Ndërkombëtare  (NDI) është duke kërkuar një praktikant part-time për t’u angazhuar në zyrat bazë në Tiranë: Ky është një pozicion i papaguar...

Uncategorized 18:52 - 14 Maj, 2016

Praktikë e paguar në Bruksel

Përshkrimi Polis është duke kërkuar për një praktikant të komunikimit në  sekretariatin e saj në Bruksel. Praktikanti do të mbështesë ekipin e Polis me aktivitete të...

Kosova & Rajoni 17:00 - 22 Shtator, 2015

Instituti Demokratik i Kosoves: ndal praktikes se bllokimit

Instituti Demokratik i Kosovës ka reaguar ndaj ngjarjeve të sotme në seancën plenare në Kuvendinm e Kosovës. Përmes një komunikatë për media KDI ka kërkuar që...

Life Style 12:00 - 2 Mars, 2015

Praktikoni kujdesin ndaj vetes për një jetë më të lumtur dhe të shëndetshme!

Më poshtë mund të lexoni disa praktika të vetë-kujdesit që një njeri me çrregullim bipolar (çrregullimi bipolar është gjendje depresive emocionale, dhe nëse nuk trajtohet mund...