Connect with Us

All posts tagged "Prage"

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Pragë për masat kundër COVID-19
Bota 17:32 - 18 Tetor, 2020

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Pragë për masat kundër COVID-19

Rreth dy mijë tifozë të futbollit dhe hokejit në akull kanë protestuar kundër masave të vendosura nga autoritetet në Pragë për të frenuar koronavirusin. Protestuesit u...

Blog 21:55 - 14 Dhjetor, 2019

Krishtlindjet po afrojnë/ 5 destinacionet më magjike për këtë vit

Ndërsa muaji festiv ka mbërritur sëbashku me dritat dhe ngjyrat e tij, shumë njerëz po mendojnë se ku do t’i shpenzojnë festat e fundvitit. Krishtlindjet po...

Aktualitet 08:46 - 13 Janar, 2018

Aksident i rëndë/ Autobuzi përplaset me makinë e më pas me pemën, 3 të vdekur 45 të plagosur

Një aksident me pasojë vdekjen e tre personave dhe plagosjen e 45 të tjerëve, 5 prej të cilëve në gjendje të rëndë shëndetësore është regjistruar mëngjesin...

Udhëtoni 14:00 - 28 Shkurt, 2015

Një udhëtim magjik në Pragë

Nëse ju jeni gati për të marrë një vendim se ku do të kaloni disa ditë udhëtimi , ne do t’ ju japim një dorë ndihmë...

Art 00:20 - 26 Shkurt, 2015

Shtëpia e Kërcimit/ Ndërtesa që tërheq miliona turistë

Sot ne përballemi me përparimet në teknologji, si dhe shumë ndërtesa të reja dhe objekte që pasqyrojnë modernitetin. Në botë ka shumë struktura që janë të...