Connect with Us

All posts tagged "ppp"

ilir meta
Politikë 15:01 - 7 Gusht, 2019

“Koncesionet dhe PPP-të”/ Rrëshket Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Koncesionet dhe PPP-të”. Por, duket se ka kaluar pa u vënë re fakti, se dekreti...

Aktualitet 12:22 - 22 Korrik, 2019

Qeveria jep një tjetër PPP/ Zbardhet skema mafioze

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Izmira Ulqinaku ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama, se sipas saj që nga dita e parë në pushtet, vendosi taksat me te...

Aktualitet 14:17 - 18 Korrik, 2019

Zbardhen aferat korruptive/ Rama i jep mikut të tij 526 milion euro

Partia Demokratike vijon të denoncojë koncesionin e rrugës Milot-Balldren si dhe atë Orikum-Dukat. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi u shpreh këto...

Aktualitet 08:36 - 11 Korrik, 2019

“Mos rrisni taksat!”/ Komisioni Europian i  “tërheq veshin” qeverisë

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet...

Aktualitet 08:40 - 4 Korrik, 2019

FMN jep alarmin/ Paralajmëron sërish për rreziqet e PPP-ve

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka paralajmëruar sërish për rreziqet që mund t’i vijnë Shqipërisë në sektorin publik si rrjedhojë e borxhit të lartë publik, projekteve me...

Aktualitet 08:43 - 3 Qershor, 2019

Mirëmbajtja e 17 kilometrave me PPP Milon-Balldren, 1.25 milionë euro

Qeveria shqiptare ka harxhuar vitin e kaluar për të mirëmbajtur të gjitha akset rrugore në vend 1,5 miliardë lekë ose 12 milionë euro, sipas të dhënave...

Partneritet Privat-publik
Aktualitet 08:22 - 1 Qershor, 2019

Faturat e shfrenuara të PPP-ve/ Kostot sa dyfishi i referencave të Bankës Botërore

Banka Botërore rishikoi këtë vit me rritje kostot e ndërtimit të një kilometri rrugë në vendin tonë, duke e çmuar me 6 milionë euro një kilometër...

Aktualitet 22:04 - 20 Maj, 2019

Denoncim/ Drejtori i Postës Shqiptare akuzohet për vjedhje

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik dendoncimin e një qytetari i cili ngre akuza ndaj drejtorit të Postës Shqiptare. Në denoncimin e tij, qytetari shkruan...

Aktualitet 14:03 - 12 Prill, 2019

Koço Kokëdhima: Ushtri për gjithë koncesionet dhe PPP-të e Ramës?!

Kjo historia qesharake e masave të jashtëzakonshme që mori qeveria e Edi Ramës pas ngjarjes së rëndë në aeroportin e Rinasit, përveç shumë të tjerave, na...

Aktualitet 14:04 - 27 Shkurt, 2019

Gazetari jep alarmin/ Ky është genocid dhe çmenduri

Gazetari i Ekonomisë, Klodian Tomorri ka bërë një denoncim të fortë sot në lidhje me PPP-të, e qeverisë. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri...