Connect with Us

All posts tagged "pozitive"

Covid-19 mbyll kopshtin në Berat/ 2 edukatore rezultojnë pozitive
Aktualitet 15:33 - 23 Nentor, 2020

Covid-19 mbyll kopshtin në Berat/ 2 edukatore rezultojnë pozitive

Koronavirusi ka “paralizuar” një tjetër kopsht në qytetin e Beratit.  Kopshti “Çlirim” është mbyllur për shkak se dy edukatore kanë rezultuar pozitiv për koronavirusin, ndërsa 3...

Koronavirusi hyn në burgun e Fushë-Krujës/ Konfirmohen pozitivë edhe 2 punonjës të tjerë
Kronika 10:26 - 19 Nentor, 2020

Koronavirusi hyn në burgun e Fushë-Krujës/ Konfirmohen pozitiv edhe 2 punonjës të tjerë

Koronavirus vijon të përhapet me shpejtësi në burgun e Fushë Krujës. Bëhet me dije se janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 2 punonjës të tjerë, ndërsa ditën...

Eneda Tarifa infektohet me Covid 19/ Tregon si e kuptoi se ishte prekur nga virusi
Showbizz 13:34 - 18 Nentor, 2020

Eneda Tarifa infektohet me Covid 19/ Tregon si e kuptoi se ishte prekur nga virusi

Këngëtarja dhe moderatorja Eneda Tarifa ka ndarë me ndjekësit e saj lajmin se ka rezultuar pozitive me Covid-19. Nëpërmjet një videoje, Eneda ka treguar se është...

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë
Shëndeti 17:21 - 9 Nentor, 2020

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1967 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 525 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Rastet pozitive të konfirmuara...

Vaksina kundër Coronavirus/ Studiuesit bëjnë paralajmërimin e fortë
Kosova & Rajoni 19:17 - 5 Nentor, 2020

Rekord i zi në shtetin fqinj/ Mbi 1200 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për një rekord të zi nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Mësohet se që nga dita...

Aktualitet 08:36 - 29 Tetor, 2020

Ministrja Balluku rezulton pozitive me Covid-19/ Si është gjendja e saj

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur ditën e sotme zyra e shtypit, ku përmes një njoftimi...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë/ Shkon në 650 ai i viktima
Shëndeti 16:08 - 21 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Humbin jetën katër të infektuar

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri janë kryer 1375 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 297 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2....

Ministria e Shëndetësisë apel të fortë/ “Mos neglizhoni asnjë shenjë të sëmundjes, kini kujdes”
Shëndeti 16:03 - 8 Tetor, 2020

Bilanci nga Covid-19 në 24 orët e fundit/ Regjistrohen katër viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 971 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 169 qytetarë të prekur nga virusi...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse konsumoni ushqim pikant/ Zbuloni efektet negative dhe pozitive
Life Style 13:24 - 27 Shtator, 2020

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse konsumoni ushqim pikant/ Zbuloni efektet negative dhe pozitive

Disa pjata janë aq pikante, saqë kuzhinierët duhet të mbajnë një maskë me gaz gjatë gatimit për të mbrojtur sytë nga djegia. Ngrënia e ushqimit të...

Tmerri në spitalin Covid 2/ Reagon ashpër avokati: Pacientët po i vrasin me frikë dhe izolim!
Shëndeti 16:34 - 17 Shtator, 2020

Situata në spitalet Covid/ Humbin jetën 4 të infektuar

Situata në spitale vijon të jetë e qëndrueshme. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 173 pacientë, 15 në terapi intensive nga të cilët...

143 raste të reja me Covid/ Humbin jetën 6 pacientë, shërohen 51
Shëndeti 16:15 - 15 Shtator, 2020

Bilanci nga Covid-19/ Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orë

Dy persona kanë humbur jetën që nga dita e djeshme në vendin tonë nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e...

Covid-19 “mbërthen” Gjykatën e Korçës/ Tre të infektuar, 10 të tjerë në pritje të përgjigjes 
Sociale 17:28 - 14 Shtator, 2020

Covid-19 “mbërthen” Gjykatën e Korçës/ Tre të infektuar, 10 të tjerë në pritje të përgjigjes 

Covid-19 ka prekur dhe Gjykatën e Shkallës së Parë në Qytetin e Korçës, në të cilën fillimisht ka rezultuar pozitive vetëm sekretarja. Pas kryerjes së tamponit...

Dalin statistikat nga aeroporti i Frankfurtit/ Rastet më të shumta me COVID-19 janë nga Kosova
Kosova & Rajoni 18:34 - 13 Shtator, 2020

Dalin statistikat nga aeroporti i Frankfurtit/ Rastet më të shumta me COVID-19 janë nga Kosova

Rastet më të shumta me COVID-19 në aeroportin e Frankfurtit janë nga Kosova. Kjo tregohet nga statistikat e ndërmarrjes Centogene, e cila ofron testet  për koronavirus...

Infektohet me Covid Zamira Kita/ Drejtoresha e Teatrit të Korçës karantinohet me bashkëshortin
Lajme 23:49 - 7 Shtator, 2020

Infektohet me Covid Zamira Kita/ Drejtoresha e Teatrit të Korçës karantinohet me bashkëshortin

Zamira Kita, drejtoresha e qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë, është infektuar me koronavirus. Raportohet se Kita ka bërë testin e Covid-19 dhe ka rezultuar...

Rrahu ish-bashkëshorten dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë/ Arrestohet 50-vjeçari
Kronika 17:52 - 7 Shtator, 2020

Infektohet me Covid-19 efektivi i policisë/ Vetëkarantinohet në banesë

Një efektiv policie i forcave “Shqiponja” mësohet se është infektuar me Covid-19 në Elbasan. Menjëherë efektivi i Policisë  është vëtëkarantinuar në banesë, për të shmangur përhapjen...

Showbizz 15:54 - 7 Shtator, 2020

Aktorja e njohur turke rezulton pozitive me Covid-19

Aktorja e njohur turke Alina Boz ka rezultuar pozitive me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije vetë aktorja përmes një postimi në ‘tëitter’. Aktorja bënm...

covid
Kosova & Rajoni 15:21 - 6 Shtator, 2020

Shërohen 115 të infektuar në Kosovë/ Regjistrohen 92 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 457 mostra të marra nga ShSKUK prej të cilëve rezultojnë 92 raste pozitive. Brenda 24 orëve...

Shifra shqetësuese në Kosovë/ Tetë viktima dhe 136 raste të reja me Covid-19
Kosova & Rajoni 15:56 - 4 Shtator, 2020

Shifrat në Kosovë/ Konfirmohen pozitivë 119 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Mësohet se...

Regjistrohen dy raste të reja me covid në Berat/ Rezulton pozitive punonjësja e repartit Infektiv
Kronika 12:23 - 2 Shtator, 2020

Regjistrohen dy raste të reja me Covid në Berat/ Rezulton pozitive punonjësja e repartit Infektiv

Një punonjëse e repartit të Infektivit në Spitalin e Beratit ka rezultuar e infektuar me Covid-19. Mësohet se ajo ka kryer tamponim në datën 31 gusht...

Një punonjëse konfirmohet me koronavirus/ Mbyllet biblioteka e Durrësit
Sociale 11:59 - 26 Gusht, 2020

Një punonjëse konfirmohet me koronavirus/ Mbyllet biblioteka e Durrësit

Një punonjëse e bibliotekës së Durrësit është konfirmuar pozitive me koronavirus. Mësohet se kjo ka bërë që të mbyllen duart e bibliotekës, për të parandaluar përhapjen...

Rrahu ish-bashkëshorten dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë/ Arrestohet 50-vjeçari
Kronika 11:33 - 26 Gusht, 2020

Infektohet me Covid-19 zyrtari i policisë në Librazhd/ Konfirmohen pozitivë edhe dy efektivë në Elbasan

Një drejtues i komisariatit të policisë së Librazhdit ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Mësohet se gjithashtu dy raste të tjera me koronavirus janë regjistruar edhe...

Shifrat në 24 orë/ Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë
Shëndeti 16:21 - 25 Korrik, 2020

Mbi 4600 të infektuar në vend/ Sa persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orë

Që nga dita e djeshme deri më sot janë kofirmuar si pozitive 67 raste në vendin tonë. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Shifra të larta në shtetin fqinj/ 241 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 17:17 - 19 Korrik, 2020

Shifra të larta në shtetin fqinj/ 241 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit

241 raste të reja pozitive me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.700 teste të bëra në Maqedoninë e Veriut. Instituti i Shëndetit...