Connect with Us

All posts tagged "posti"

Aktualitet 20:11 - 21 Prill, 2019

Edhe sa kohë do të qëndrojë në post Angela Merkel?

Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer. Po si do të futej...

Aktualitet 13:57 - 30 Dhjetor, 2018

Artan Fuga letër publike Lindita Nikollës/ Pse jam i detyruar t’ju shkruaj

Letër publike zonjës Lindita Nikolla me rastin e largimit të saj nga posti i ministrit të arsimit, rinisë dhe sporteve. E nderuar zonja Lindita Nikolla, e...

Aktualitet 15:29 - 28 Dhjetor, 2018

A u largua Bushati nga posti për shkak se kundërshtoi ndarjen e Kosovës?

Nga Enver Robelli Ishte një tallje e radhës e Edi Ramës. Kur njoftoi se nga posti i ministrit të Jashtëm do ta largonte Ditmir Bushatin, Rama...

Aktualitet 15:12 - 22 Dhjetor, 2018

Posti i zv.kryetarëve të gjykatave/ Korça dhe Puka përfundojnë zgjedhjet

Pas shkarkimit nga KPK-ja të kryetarëve të gjykatave të Korçës, Pukës dhe Beratit, janë zhvillluar zgjedhjet për postet e zv.kryetarëve në dy prej këtyre qyteteve. Më...

Aktualitet 20:59 - 9 Gusht, 2017

Erion Veliaj zbulon “sekretin”/ Kur do të largohet nga posti i kryetarit të Bashkisë së Tiranës?

Në vijim të bisedës së tij në studion e ABCNews, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar edhe një “sekret”. Duke folur për investimet që ka...

Aktualitet 09:17 - 4 Prill, 2017

Nishani në detyrë edhe pas 24 korrikut?/ Nëse nuk zgjidhet presidenti i ri, posti i kalon…

Lidhur me debatin për krizën politike dhe zgjedhjen e kreut të ri të shtetit, Bujar Nishani ka reaguar në studion e “Opinion”. Duke iu përgjigjur interesit...