Connect with Us

All posts tagged "posta"

Sociale 19:50 - 7 Maj, 2020

Video-Pensionistët sillen vërdallë në Laç/ Posta u mbyll qepenat: Kemi urdhër të mos u japim para

Prej dy muajsh, Shqipëria po përballet me pandeminë e koronavirusit për shkak të të cilit janë marra masa shtrenguese. Pensionistët janë ata të cilët duhet të...

Sociale 20:23 - 3 Prill, 2020

“Rrezikohen nga koronavirusi dhe gjoba”/ Gjunkshi publikon videon: Pensionet nuk po dërgohen në shtëpi

Ish deputeti demokrat Xhemal Gjunkshi ka publikuar nga Dibra ku pensionistët qendrojnë në sportelet e postës për të marrë pensionin. Sipas Gjunkshit, “pensionistët në rradhë ,...

Kronika 13:31 - 17 Shkurt, 2020

Dyshohet se vodhi paratë e pagesave të dritave dhe ujit/ Prangoset ish-punonjësja e postës

Policia e Fierit ka vënë në pranga një ish-punonjëse të postës në Levan, e shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Mësohet se...

Denoncim 20:36 - 13 Janar, 2020

Skandal në Postën e Priskës / Vjehrra pensioniste punon sporteliste në vend të nuses

Në Zyrën Postare, Priskë vjehrra punon në vend të nuses. Firmos dhe vulos për të, edhe pse ka 2 vite që ka dalë në pension. Pasi...

Kronika 11:00 - 7 Nentor, 2019

Grabitja e postës/ Arrestohen gjashtë autorët

Tre ditë pas grabitjes së postës në Krujë, policia ka bërë të mundur vënien në pranga të gjashtë autorëve të dyshuar të ngjarjes. Mësohet se të...

Kronika 18:57 - 4 Nentor, 2019

Grabitet posta në Krujë/ Policia arreston rojen

Një 51 vjeçar, me detyrë roje private pranë postës së Krujës, është arrestuar sot nga policia për veprat penale “Moskallzim krimi” dhe “Shpërdorim detyre”. Arrestimi i...

Ekonomi 14:20 - 8 Tetor, 2019

Raiffeisen Bank dhe Posta Shqiptare nënshkruajnë marrëveshjen e bashkëpunimit për depozitime cash pranë sporteleve të zyrave postare

Raiffeisen Bank ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit me Postën Shqiptare për shërbimin më të ri që do të ofrojë, për të gjithë klientët e saj, atë...

kontrata e postes me e-albanian per 33 kontrata
Aktualitet 13:32 - 25 Janar, 2019

33 shërbime të institucioneve/ Ja ku mund t’i merrni

Posta Shqiptare dhe Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit, kanë firmosur sot një marrëveshje  për ofrimin e 33 shërbimeve të portalit e-Albania në zyrat postare. Marrja...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 12:40 - 9 Nentor, 2018

Ministri i Ramës përfshihet në skandal/ Si e mbrojti punonjësen që vodhi 40 milion lekë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në rrjetet sociale, mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon drejtorin e një filiali të Postës së Vlorës, Vullnet...

Aktualitet 12:03 - 10 Shtator, 2018

Foto/ Vijon kaosi në zyrat postare

Kaosi në zyrat e “Posta Shqiptare” ku pensionistët marrin pensionet e tyre mujore, vijon ende. Sikurse CNA.al raportoi disa ditë më parë, se zyrat postare në...

Aktualitet 08:47 - 28 Qershor, 2018

Grabitja e postës/ Në pranga autorët, policia gjen dhe paratë

Policia ka bërë të mundur arrestimin e autorëve të grabitjes së postës së Durrësit, si dhe të sekuestrojnë  paratë e grabitura. Nga ana e uniformave blu janë...

Aktualitet 16:35 - 17 Prill, 2018

Grabitja e Postës në Tiranë/ Zbulohet shuma e parave të grabitura

Posta nr 7 në zonën e Laprakës, ka rënë pre e një grabitësi rreth të 30-ve, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Nuk dihen...

Aktualitet 18:05 - 10 Prill, 2018

Posta në prag të falimentimit

Kriza financiare që ka përfshirë Postën ka bërë që kjo ndërmarrje të mos mundë t’i ekzekutojë pagat për të gjithë punëtorët edhe këtë muaj. Menaxhmenti i...

Aktualitet 14:40 - 13 Dhjetor, 2017

Askush nuk e dinte, por këngëtarja e madhe shqiptare punon në postë

Prej më shumë se 20 vitesh, ajo i ka munguar skenës shqiptare ku dikur, ka qenë prezente thuajse në çdo festival duke u vlerësuar madje edhe...

Aktualitet 21:56 - 4 Tetor, 2017

Posta vjedh pensionistët/ Drejtori shkarkon punonjësen denoncuese

Aleksandra Spaho, punonjëse në filialin e Postës Shqiptare në Pirg të Korçës denoncon shkeljet financiare që bëhen në këtë institucion në kurriz të pensionistëve dhe vetë...

Showbizz 12:28 - 25 Korrik, 2017

Shpërthen gazetarja e njohur shqiptare/ Ç’më panë sytë në këtë institucion të rëndësishëm

Gazetarja e njohur shqiptare, Aulona Musta është përballur me një situatë të pakëndshme në postën shqiptare dhe kjo ka bërë që ajo të “shpërthejë”. Në një...

Aktualitet 20:59 - 30 Janar, 2017

OraNews denoncon Postën Shqiptare/ Skandal me projektin 3.1 milionë euro

Emisioni investigativ “BOOM” në Ora News zbulon skandalin e deshtimit te projektit prej 3.1 milion euro te Postes Shqiptare qe synonte te dergonte internet falas ne...

Aktualitet 14:55 - 30 Maj, 2016

U vodhën 7.3 milionë lekë/ Shkarkohen 4 punonjës të postës

Kryetari i Postës Shqiptare në Dibër, Skerdinand Hoxha vodhi 7.3 milionë lekë nga arkat e saj. Kjo ka detyruar drejtorinë e Postës të marrë masa ekstreme...

Sociale 15:03 - 8 Tetor, 2015

Shqipëri-Serbi, Posta Shqiptare emeton pullë për 85-vjetorin e FSHF-së

85 vite më parë, në vitin e largët 1930, Mbreti Zog firmosi dekretin për themelimin e Federatës Sportive, pjesë e së cilës do të ishte edhe...

Kosova & Rajoni 17:02 - 7 Gusht, 2015

Posta e Kosoves, pulla me imazhin e kater deshmoreve te familjes Lleshi

Posta e Kosovës ka lëshuar të premten në qarkullim pullën postare e cila u kushtohet katër dëshmorëve të familjes Lleshi: Markut, Prendit, Kolës dhe Memës të...

Uncategorized 14:42 - 4 Mars, 2015

Vlorë/ Grabitet punonjësi i postës, po shpërndante pensionet

Një punonjës i Postës Shqiptare në qytetin e Vlorës është bërë pre e grabitjes. Policia ka bërë me dije se punonjësit të postës i janë grabitur...

Aktualitet 13:07 - 26 Shkurt, 2015

Durrës/ Roja rrëfen tentativën e grabitjes së postës

Pas tentativës së grabitjes në ditën e sotme të makinës së postës me lekët e pensioneve, në Durrës nga 3 përsona të maskuar, ka folur nga...

Uncategorized 10:28 - 26 Shkurt, 2015

Durrës/ Tentohet të grabitet makina e postës

Dy persona ende të pa identifikuar kanë tentuar të grabisin me forcë makinën e postës së Durrësit. Gjatë tentativës për të grabitur makinën, autorët janë përplasur...