Connect with Us

All posts tagged "portokalli"

Aktualitet 10:40 - 13 Maj, 2019

Eurovizion/Jonida Maliqi shkëlqen në tapetin portokalli, tërheq vëmëndjen me veshjen e veçantë

Në Tel Aviv është mbajtur mbrëmjen e djeshme një ceremoni ndryshe nga të tjerat ku në vend të tapetit të kuq kishin vendosur një tapet portokalli....

Aktualitet 20:48 - 21 Prill, 2019

Vetitë e mrekullueshme të portokallit/ Ja çfarë tregojnë studimet

Frutat njihen për vetitë e tyre të mrekullueshme në organizmin e njeriut. Madje edhe mjekët këshillojnë gjithmonë pacientët e tyre që të konsumojnë gjatë gjithë kohës...

Kryesore Show Biz 12:10 - 5 Mars, 2019

“Kë zgjedh mes ‘Portokallisë’ dhe ‘BE Coffee-së’?” Zbuloni si përgjigjet Bes Kallaku

I ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”  mbrëmjen e djeshme ishte aktori i njohur i humorit Bes Kallaku. Një nga fëmijët e ftoi Besin...

Kryesore Show Biz 11:25 - 4 Mars, 2019

Altin Basha thumbon rivalët e “Portokallisë”: “Nuk na arrijnë as te bishti!”

Për regjisorin Altin Basha, “Portokallia” jo vetëm që nuk e ka ulur nivelin, por është më lart se 15 vite më parë. I ftuar në “E...

Kryesore Show Biz 11:53 - 2 Mars, 2019

Salsano e kishte seriozisht: “Portokallia” do të ketë 2 moderatorë të rinj!

Kujtuam se Salsano Rrapi bëri shaka kur prezantoi moderatoren e re të “Portokallisë”dhe në vend të saj doli Xhemi Shehu, kolegia e tij e vjetër. Por...

leng portokalli i kuq
Aktualitet 12:18 - 31 Janar, 2019

Lëngu i portokallit të kuq/Ja pse duhet ta pijnë personat që marrin ilaçe

Kur pimë ilaçe duhet të tregohemi akoma më të kujdesshëm me ushqimet që konsumojmë. Portokalli i kuq është një frut që përmban vitamina dhe potasium, por...

Aktualitet 15:00 - 2 Janar, 2019

Mos e hidhni kurrë lëkurën e portokallit, është ilaç

Përveç vitaminës C, lëkura e portokallit përmban flavonoidë, kalçium, magnez dhe bakër. Flavonoidët janë antioksidantë që jo vetëm pastrojnë mushkëritë, por pengojnë edhe shfaqjen e tumoreve....

Aktualitet 19:17 - 25 Nentor, 2018

Presidenca ngjyroset portokalli/ Meta zbulon arsyen e fortë

Institucioni i Presidencës është ngjyrosur portokali mbrëmjen e sotme. Presidenti Ilir Meta në një postim në rrjetet sociale ka bërë të ditur se arsyeja e ngjyrosjes...

Kryesore Show Biz 11:25 - 17 Nentor, 2018

I imituan në “Portokalli”, Elton Ilirjani dhe Rudina Magjistari reagojnë në mënyrën më të paparë

Elton Ilirjani ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Rudina”, ku foli për angazhimet e tij në karrierë, si dhe iu rikthye edhe njëherë...

Kryesore Show Biz 11:17 - 13 Nentor, 2018

Aktori i Portokallisë nxehet me Bleona Qeretin: “Kjo është ajo që tha nuk jam shqiptare”

Imitimi dhe ironia që Rezart Veshnja i bëri Bleona Qeretit për “ngrirjen e vezëve” pati shumë komente në rrjete sociale, por këngëtarja nuk e priti fare...

Aktualitet 12:32 - 12 Nentor, 2018

“Do të të fus plumbin kokës”/ Si u kërcënua aktori i Portokallisë

Kështu i ka ndodhur aktorit të humorit Rezart Veleshnja, i cili vjen çdo fundjavë me personazhe nga më të ndryshmet në spektaklin “Portokalli”. I ftuar sot...

Aktualitet 18:09 - 9 Nentor, 2018

Prishja e Teatrit Kombëtar/ Ish-aktori i Portokallisë, apel të fortë

Ervin Bejleri është një figurë shumë e njohur për të gjithë shqiptarët, pasi talenti dhe pasioni i tij për aktrimin ka bërë që emri i tij...

Aktualitet 16:11 - 1 Nentor, 2018

E imitoi në Portokalli/ Gazmend Paja përballet me Renato Menkollin

Aktori Gazmend Paja është takuar me shefin e kuzhinës, Renato Mekollin, pasi e imitoi kët të fundit në emsionin e humorit “Portokalli”. Aktori imitoi Renaton kur...

Kryesore Show Biz 10:40 - 31 Tetor, 2018

E imitoi në “Portokalli”, Ylli Baka i kthehet Gaz Pajës: “Mos u merr me këtë punë”

Gaz Paja është një nga aktorët më të njohur të humorit në vendin tonë, i cili numëron disa role në spektaklin “Portokalli”. Këtë sezon aktori ka...

Kryesore Show Biz 11:25 - 27 Tetor, 2018

Surprizë! Aktori i njohur rikthehet në Portokalli sepse nuk i ndahet shpirti nga ky spektakël

Erand Sojli është rikthyer në “shtëpi”! Aktori i njohur i humorit ka vendosur të bëhet sërish pjesë e kastit të aktorëve në spektaklin “Portokalli”. Lajmin e...

Kryesore Show Biz 16:42 - 28 Qershor, 2018

Rrëfehet aktori/ Për Portokallinë kam sakrifikuar…

Irgen Çela, aktori i mirënjohur i humorit, tregoi se çfarë sakrifice ka bërë për të qenë pjesë e Portokallisë. Në një intervistë për “Pop Culture”, interpretuesi...

Aktualitet 14:16 - 26 Qershor, 2018

“Drejtori” i “Portokallisë” qenka i lidhur prej kohësh! Zbulon historinë e këndshme të njohjes

“Më pa, e pashë! Më pa, e pashë!” Kështu u njoh “Drejtori” i “Portokallisë”, Erdit Asllanaj me të dashurën e tij, për të cilën ka folur...

Kryesore Show Biz 12:15 - 24 Qershor, 2018

Aktorja e Portokallisë/ ‘Jam single, s’të lënë 18-shet që kanë hyrë në treg’

Të gjithëve na ra në sy transformimi i jashtëzakonshëm fizik që pësoi rreth 4 vite më parë aktorja e njohur e “Portokalli”, Renata Caci. Luzja e...

Aktualitet 23:28 - 17 Dhjetor, 2017

‘Kapo dhe Hekri’ në një burg të vërtetë

Të privuar nga liria, por jo nga e drejta për të pasur sado pak mundësi për t’u argëtuar. Ka qenë kjo arsyeja që Instituti i Vuajtjes...

Aktualitet 15:00 - 17 Dhjetor, 2017

Gazmend Paja “shmang” Portokallinë/Çfarë ka ndodhur ?

Në verë u diskutua se Gazmend Paja mund të ishte një prej aktorëve që u largua nga “Portokallia”. Ai vetë nuk e mohoi duke u shprehur...

Aktualitet 14:05 - 17 Dhjetor, 2017

Çfarë bën “polici” kur e ndalon polici?

Ai është i famshëm edhe për shkak të rolit të policit që luan prej sezonesh në “Portokalli”, por ky rol duket se ka pasur edhe kostot...

Aktualitet 12:46 - 11 Dhjetor, 2017

Pse largohen aktorët nga “Portokallia”? Altin Basha tregon edhe arsyen e Ermal Mamaqit

Regjisori Basha dhe spektakli që ai drejton që prej vitit 2003 ka nxjerrë shumë aktorë të rinj që janë dashur nga publiku dhe më pas janë...

Aktualitet 22:32 - 30 Shtator, 2017

Pse u largua nga Portokalli? Agron Llakaj tregon për herë të parë arsyen

Lajmi se Agron Llakaj do të largohej nga spektakli i humorit “Portokalli” bëri bujë në vitin 2010, ku u përfol se humoristi e la “Portokallinë” për...