Connect with Us

All posts tagged "populli"

PD i përgjigjet Ramës/ Procesi ynë model për rajonin, kandidatët e tu do i zgjedhë Niçja nga burgu
Politikë 17:45 - 21 Tetor, 2020

Bardhi i publikon videon Ramës/ Shqiptarët nuk bien më në grackë, slogani i tij i rrezikshëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, ku hedh akuza ndaj këtij të fundit. Në videon e...

Mesazhi i Jozefina Topallit/ “Bëhu ndryshimi që ti do të shikosh në botë”
Politikë 17:53 - 12 Shtator, 2020

“Duhet ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon një lëvizje të re

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kërkuar sot që të formohet një lëvizje të re që të përfaqësojë popullin. Topalli ka deklaruar se tashmë është mundësia për të...

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numorën një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve
Politikë 16:40 - 6 Shtator, 2020

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numëron një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pasi Gjykata e Arbitrazhit vendosi që shteti shqiptar të paguajë 44 milion euro kompaninë greke “Aktor” për punimet në...

Propozimi PS për hapjen e listave/ Basha mbledh aleatët
Politikë 14:39 - 23 Gusht, 2020

Kujtesa e viktimave të sistemeve totalitare/ Basha: Paralajmërim për ata që keqpërdorin vullnetin e popullit

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, thotë se 23 gushti është dita e kujtesës për viktimat e sistemeve totalitare. Ai deklaron se gjithashtu kjo datë...

"Është harruar populli"/Rexhep Qosja: Gënjeshtra dhe mashtrimi po sundojnë në Kosovë e Shqipëri
Aktualitet 11:53 - 13 Gusht, 2020

“Është harruar populli”/ Rexhep Qosja: Gënjeshtra dhe mashtrimi po sundojnë në Kosovë e Shqipëri

Me rastin e inaugurimit të shtatores së Selam Musait, Akademiku Rexhep Qosja ka shkruar disa fjalë, ku ka dhënë mesazhe të vlefshme për kombin, ruajtjen e vlerave,...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 19:30 - 25 Korrik, 2020

“Koha që shqiptarët të zgjedhin vetë”/ Meta: Listat e hapura 100% e vetmja rrugë për parlamentarizëm

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale një shkrim analistit Eduard Zaloshnja, i cili duke iu referuar një sondazhi statistikor të publikuar nga IDRA, deklaronte...

“Fushatë e pështirë spiropaliste”/ Blushi i Metës i “vërsulet” Ramës: Merruni me mafien e inceneratorëve
Politikë 14:32 - 16 Korrik, 2020

Blushi i Metës i përgjigjet Ramës/ Pse kaq frikë nga populli?

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili tha se ndryshimet kushtetuese do bëhen me votë nga Kuvendi dhe...

“Do ta paguajë”/ Kryemadhi paralajmëron Ramën: Do marrë dënimin më të dhimbshëm
Politikë 16:31 - 15 Korrik, 2020

“Do ta paguajë”/ Kryemadhi paralajmëron Ramën: Do marrë dënimin më të dhimbshëm

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka bërë një paralajmërim pak më parë për kryeministrin Edi Rama. Kryemadhi deklaroi se Rama do ta paguajë çdo të keqe...

Petrit Vasili: Lëngata e emigrimit do marrë fund me largimin e Rilindjes
Politikë 17:08 - 21 Qershor, 2020

Petrit Vasili ironizon mjekët/ “Lutjet e mekura të profesionistëve s’duhet të ishin ndaj popullit”

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, ka sulmuar qeverinë për shifrat aktuale të të infektuarve në vendin tonë. Në një postim në rrjetet...

Marrëveshje Shqipëri- Greqi/ Fuga: Në gjykatë të shkojë ai që kërkon divorcin
Politikë 22:34 - 17 Maj, 2020

“Hiç nuk u ndjetë!”/ Fuga reagon ashpër: Ma këputet shpirtin, qani gjoja për Teatrin

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer ashpër ndaj politikanëve për shembjen e Teatrit Kombëtar. Fuga kujton bëmat e qeverisë aktuale dhe thotë se për çdo të keqe...

Bota 16:57 - 17 Mars, 2020

“2-mujori i ardhshëm është shumë kritik!”/ Kryeministri grek mesazh të fortë popullit

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i është drejtuar qytetarëve të tij me një mesazh të fortë, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi, duke u shprehur se...

Opinione 17:27 - 5 Mars, 2020

Nga Eduard Zaloshnja/ Populli “kuqeblu”, “violet” dhe “gri”

Bazuar në të dhënat zyrtare të KQZ-së dhe të Gallup-it, banorët e rritur të Shqipërisë në vitin 2017, u përvijuan në tre sinorë të ndryshëm elektoralë,...

Politikë 19:08 - 3 Mars, 2020

“Populli kuq e zi është zgjuar!”/ Meta publikon video nga manifestimi në Bulevard

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto nga manifestimi i djeshëm dhe ka theksuar edhe njëherë arsyen pse u ngrit kundër mazhorancës qeverisëse. Me anë të...

Opinione 21:01 - 2 Mars, 2020

Kronika e një mitingu që u njoftua për në 5 dhe filloi në 6

Mitingun e hapi baxhanaku i Genc Pollos, një ish gjyqtar i Gjykatës së Strasburgut, i cili pas ftesës që paskesh marrë nga Presidenti, kish pyetur veten...

Politikë 09:08 - 25 Shkurt, 2020

“Kur rrëzohen institucionet, ngrihet populli”/ Meta bën tjetër paralajmërim të fortë

Presidenti Ilir Meta vijon të japë mesazhe dhe paralajmërime të forta, kundër mazhorancës socialiste, në lidhje me atë që ai e cilëson si grusht shteti. Në...

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten
Opinione 22:52 - 18 Shkurt, 2020

“Meta dhe Kryemadhi janë tërbuar”/ Ngjela tregon se çfarë po e tmerron Presidentin

Shihni se në çfarë mediokriteti patologjik është politika shqiptare. Të tremburit nga goditja antikorrupsion kanë rrënë në absurd politik, dhe po na shfaqin një tragjikomedi. Meta...

Politikë 22:08 - 25 Janar, 2020

Profesori i njohur amerikan: Dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria, shkelje e të drejtave të njeriut

Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut thotë se dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria bie ndesh me parimet e Bashkimit Evropian për të drejtat e...

Politikë 22:40 - 26 Dhjetor, 2019

Referendumi?/ Meta: S’ka asnjë shpresë, populli jashtë loje. Do prisni dhe 2 mijë vjet

Presidenti Ilir Meta ka këmbëngulur sërish për të bërë Referendum, pasi e cilëson këtë si të vetmen mënyrë për të ndryshuar situatën politike dhe për ta...

Politikë 19:42 - 5 Nentor, 2019

Mesazhi i deputetit/ Pushteti buron nga populli dhe i takon kriminelëve e të korruptuarve

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, deputeti  Lefter Maliqi, vijon ti nxjerrë bojën këmbënguljes së politikës për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor...

Politikë 22:15 - 13 Shtator, 2019

“Basha kundër popullit”/ Julian Deda del kundër kreut të PD

Anatëri i Këshilli Kombëtar të PD, aktori Julian Deda shfaqet herë kundër e herë pro kreut të PD-së Lulzim Basha. Sot ai ka dalë kundër Bashës,...

“A do t'i shpëtojë Amerika shqiptarët nga ky pushtim makabër?”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta
Opinione 19:31 - 8 Shtator, 2019

Nga Spartak Ngjela/ “Kur një vend ka sjellë në pushtet injorantë, populli është i detyruar të dëgjojë sharje individësh dhe jo qeverisje të përgjegjshme”

Vetëm kur një vend ka sjellë në pushtet injorantë, populli është i detyruar të dëgjojë sharje individësh dhe jo qeverisje të përgjegjshme për aktet e saj....

Opinione 21:04 - 12 Gusht, 2019

Shikoni çfarë bën populli rumun, 440 të plagosur jo për “Monën dhe Lulin”!

Nga Kreshnik Spahiu – Dje populli rumun e kalli Bukureshtin dhe kryeministrinë! 50.000 emigrantë u derdhën në shesh, jo për plazh si shqiptarët! Nuk kërkonin as...

Aktualitet 21:29 - 8 Korrik, 2019

“Atë që i kemi bërë ne këtij populli do ta paguajmë”/ Çfarë paralajmëron Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, gjatë fjalës së saj për mediat, teksa marshonte nga selia drejt protestës, është kujtuar për vitin 2013. Kryemadhi ndjehej në faj...