Connect with Us

All posts tagged "popull"

Politikë 20:51 - 10 Dhjetor, 2019

S’përmbahet Meta/ Do t’i bëj thirrje popullit të mbrojë veten, nuk merrem me parti

Presidenti i Republikës, Ilir Meta përgjatë bisedimeve mbi gjendjen aktuale të Kushtetutës në Shqipëri, ka shprehur qëndrimin e tij në raport me këtë të fundit, duke...

Aktualitet 15:55 - 15 Maj, 2019

“Historia e jashtëzakonshme e popullit”/Flamuri shqiptar “shkon” në pikën më të thellë të Tokës

Biznesmeni dhe eksploruesi i njohur amerikan Viktor Vescovo  ka thyer rekordin botëror duke u bërë njeriu i parë që zhytet në 10,927 metër në oqeanin Paqesor....

Kryesore Show Biz 10:43 - 9 Prill, 2019

“Nuk i interesojnë popullit”/Këngëtarja shqiptare ironizon dasmat e VIP-ave

Pas dasmës së këngëtares Gresa Behluli që u mbajt rreth një javë më parë dhe së fundi ajo e djalit të Remzie Osmanit, të gjitha rrjetet...

Aktualitet 22:50 - 25 Shkurt, 2019

Një qeveri që e ushqen popullin vetëm me fjalë/ Nga Dr.Bledar Kurti

Nëse ka diçka që nuk duhet t’ia mohojmë kësaj qeverie është retorika. Një qeveri që flet me fjalë kaq të bukura nuk kemi patur kurrë. Ajo...

Kryesore Show Biz 10:53 - 28 Nentor, 2018

Nuk jemi vetëm ne populli i thjeshtë! Ja 10 të famshmit shqiptarë që blejnë te “gabi”

Pavarësisht se kanë shumë para të përfituara nga këngët e tyre apo nga bizneset, ka disa të famshme që kursejnë në të blerë. Mund të jetë...

Aktualitet 10:35 - 10 Nentor, 2018

Revoltohet këngëtarja shqiptare: Populli në varfëri ekstreme, këto mburren me jetë pasanike

Një nga këngëtaret më të dashura për publikun e ndër më të komentuarat në media prej vitesh është padyshim Zanfina Ismaili. Prej më shumë se një...

Aktualitet 20:28 - 13 Shtator, 2018

Foto/ Si po e mjel popullin Rama, Basha dhe Sorosi

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka treguar se si po vjedh kryeministri Edi Rama, kreu i opozitës Lulzim Basha dhe Geoge Soros popullin shqiptar. Këtë gjë...

Aktualitet 19:21 - 27 Shtator, 2017

Julian Deda kritikon opozitën/ Paloka i përgjigjet

Aktori i njohur, anëtar i Këshillit Kombëtar dhe Koordinator i PD-së, Julian Deda nëpërmjet një postimi në rrjetin social  ka shkruar rreth problemeve të shumta të...