Connect with Us

All posts tagged "pompeo"

Bota 17:09 - 7 Maj, 2020

Origjina e koronavirusit/ Pompeo këmbëngul për më shumë informacion

Zyrtarët e lartë amerikanë dhe ata kinezë po vazhdojnë polemikat mbi origjinën e koronavirusit dhe masat kundër përhapjes së tij. Pekini po akuzon Sekretarin e Shtetit...

Bota 19:10 - 29 Prill, 2020

Sekretari amerikan i Shtetit flet për “zhdukjen” e Kim Jong Un/ Nuk e dimë ku ndodhet

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën Shtetet e Bashkuara nuk kanë dijeni se ku ndodhet udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un...

Bota 19:07 - 23 Prill, 2020

Trump, Pompeo urojnë myslimanët me rastin e Ramazanit

Presidenti amerikan Donald Trump uroi myslimanët në SHBA dhe në mbarë botën me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. “Për miliona njerëz në...

Bota 21:19 - 26 Mars, 2020

Vendimi për negociatat/ SHBA: Jemi në çdo hap të rrugës me Shqipërinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përshëndesin vendimin e ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sekretari Amerikan i Shtetit...

Kosova & Rajoni 14:06 - 2 Mars, 2020

Heqja e taksës me Serbinë/ Kurti letër për Trump dhe Pompeo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka dërguar letër presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump si dhe Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, për...

Kosova & Rajoni 09:11 - 27 Shkurt, 2020

“Ultimatumi” i DASH/ Kosova të heqë tarifat ndaj mallrave serbe

Sekretari i Shtetit Michael Pompeo i bëri thirrje Kosovës të heqë tarifat ndaj mallrave serbe. Sipas njoftimit të zëdhënëses së Departamentit të Shtetit Morgan Ortagus, gjatë...

Kosova & Rajoni 18:30 - 17 Shkurt, 2020

Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës, thelbësore për Ballkanin Perëndimor

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në urimin e tij me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës tha se sovraniteti dhe pavarësia e saj mbeten thelbësore...

Kosova & Rajoni 11:00 - 13 Shkurt, 2020

Pompeo letër Kurtit/ Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të...

Politikë 13:32 - 6 Shkurt, 2020

Dështimi i vizitës në SHBA/ Si gënjeu Rama për takimin me Pompeo

Ish- kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministri Edi Rama, sa i takon vizitës së këtij të fundit në SHBA dhe...

Politikë 09:51 - 6 Shkurt, 2020

Ambasada e SHBA zbardh takimin Rama-Pompeo/ Temat kryesore të diskutimit

Ambasada amerikane në Tiranë ka zbardhur detaje nga takimi i kryeministrit Edi Rama me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo. Ambasada amerikane thekson se temat kryesore të...

Politikë 16:25 - 28 Nentor, 2019

Dita e Pavarësisë/ Sekretari Amerikan i Shtetit Pompeo: Qëndrojmë pranë jush në kohë të vështira

Sekretari Amerikan i Shtetit Michael Pompeo, ka uruar shqiptarët me rastin e 28 nëntorit, ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Në mesazhin e tij, Pompeo shkruan se...

Kosova & Rajoni 13:59 - 4 Tetor, 2019

Mike Pompeo: SHBA vlerëson rolin e Malit të Zi në rajon

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo po qëndron në Mal të Zi gjatë turit të tij në Itali dhe në Ballkanin Perëndimor. Pas takimit me kryeministrin...

Flamujt e G7-s, në St. Malo, Francë
Aktualitet 12:04 - 6 Prill, 2019

Ministrat e Jashtëm të G7 në konsultime/ Pompeo mungon

Në Bretanjë janë duke u zhvilluar konsultimet e shtatë vendeve më të rëndësishme të perëndimit, temë debati sigurisht është edhe Brexit. Ministri i Jashtëm amerikan nuk...

sekretari amerikan i shtetit, mike pompeo, ish-ministri i jashtem ditmir bushati
Aktualitet 10:46 - 22 Dhjetor, 2018

Dëbimi i diplomatëve Iranian/ DASH zbardh telefonatën mes Pompeo dhe Bushatit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i telefonoi mbrëmjen e së premtes ministrit të Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati “për të përgëzuar qeverinë shqiptare për dëbimin e...

ish-ministri per europen dhepunet e jashtme, ditmir bushati deklarate
Aktualitet 22:44 - 21 Dhjetor, 2018

Sekretari Amerikan, Pompeo telefonon Bushatin/ Ja çfarë u bisedua

Pas një telefonate të marrë nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka reaguar ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Në një postim në rrjetet sociale, Bushati...

Uncategorized 19:46 - 13 Mars, 2018

Portreti/ Kush është Majk Pompeo, sekretari i ri i Shtetit amerikan

Presidenti amerikan Donald Trump zyrtarizoi zëvendësimin e Rex Tillerson në postin e sekretarit të shtetit, me drejtorin e CIA-s, Majk Pompeo. Vendimi përbën një ndryshim shumë...