Connect with Us

All posts tagged "politike"

SHBA nuk i beson politikës shqiptare/ Yuri Kim: Më 25 prill do dal vetë në terren
Politikë 21:14 - 13 Prill, 2021

Ambasadorja e SHBA nuk i beson politikës shqiptare/ “Më 25 prill do dal vetë në terren”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dalin në terren dhe do të mbikëqyrin nga afër procesin zgjedhor në Shqipëri. Këtë lajm e ka bërë të...

Hajdari bën denoncimin e fortë/ Kriminelë me makina të blinduara takuan politikanë me peshë, qyteti u fik!
Politikë 20:47 - 12 Prill, 2021

Hajdari bën denoncimin e fortë/ Kriminelë me makina të blinduara takuan politikanë me peshë, qyteti u fik!

Deputetja Rudina Hajdari, kandidate e ‘Nismës Thurje’ në Elbasan, ka denoncuar vazhdimisht se si grupet kriminale mbështesin partitë politike në zgjedhje, konkretisht PS-PD, duke garantuar shitblerjen...

Politikë 19:22 - 12 Prill, 2021

Balluku tregon rrugëtimin e saj në politikë/ “Sa herë kam qarë për PS”

  Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belina Balluku në takimin zhvilluar me anëtarë të PS në Tiranë e ka cilësuar partinë si shkollën më të vyer....

Dyfytyrësia e Bashës/ Si “i vrau” gratë demokrate pse ishin një zë ndryshe në PD
Politikë 16:47 - 10 Prill, 2021

Dyfytyrësia e Bashës/ Si “i vrau” gratë demokrate pse ishin një zë ndryshe në PD

Kreu i Republikës së Re Lulzim Basha ka publikuar spotin e tij elektoral ku shprehet se është në mbrojtje të femrave, duke i cilësuar si gjysmën...

Politikë 11:15 - 10 Prill, 2021

Nuk e mbyll dot mandatin tim pa bërë rrugën e Belshit/ Balla: Nuk iki dot…

Drejtuesi politik i PS, në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka qenë sot në Librazhd, në vijim të fushatës elektorale. Balla deklaroi se nuk mbyll dot...

Veliaj zbulon për herë të parë ambicien e radhës/ Do të garoj për...
Politikë 23:24 - 8 Prill, 2021

Veliaj zbulon për herë të parë ambicien e radhës/ Do të garoj për…

Drejtuesi politik i qarkut  të Tiranës, Erion Veliaj u shpreh se  hartimi i listave është bërë nga drejtuesit politikë në qarqe në 99% të rasteve. Në...

‘I përmbys gjithë rregullat e lojës”/ Meta: Rama i tmerruar nga Berisha
Politikë 22:27 - 8 Prill, 2021

‘I përmbys gjithë rregullat e lojës”/ Meta: Rama i tmerruar nga Berisha

“Kryeministri Rama është i tmerruar nga personaliteti i zotit Berisha.” Kështu deklaroi presidenti Ilir Meta sonte në Syri tv. Sipas tij, Rama nuk mund të ndërtojë...

Politikë 14:24 - 7 Prill, 2021

Basha thirrje qytetarëve/ “Mbylljani derën Ramës bashkohuni me mua”

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë një takimi elektoral me banorët e Belshit dhe Dumresë u bëri thirrje që të mos ia hapin më derën Kryeministrit Edi Rama,...

"PD është e zhytur në mllef"/ Balla: Ofertat e tyre janë grushte mbi sipërmarrjet
Politikë 12:54 - 7 Prill, 2021

“PD është e zhytur në mllef”/ Balla: Ofertat e tyre janë grushte mbi sipërmarrjet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka realizuar një takim elektoral në Mengël ku ka treguar arritjet e PS gjatë 8 viteve. Balla ka...

Politikë 17:06 - 4 Prill, 2021

Balla zbulon dy betejat e Shqipërisë/ “Edi Rama për vaksinim dhe Lulzim Basha për të shpërndarë Covidin”

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Elbasan Taulant Balla ka vijuar fushatën e tij me banorët e fshatit Gracen. Gjatë fjalës së tij ai përmendi investimin...

Befason modelja seksi: Do i futem politikës
Showbizz 15:20 - 4 Prill, 2021

Befason modelja seksi: Do i futem politikës

Ada Deda është një nga modelet më seksi të showbizit shqiptar. Përveçse si modele ajo është bërë e njohur si vajza e ish deputetes Albina Deda....

Gjoba nga KQZ/ Veliaj i hedh fajin opozitës: Po ndëshkohem se bëj punën
Politikë 11:48 - 3 Prill, 2021

“U bë ky që shiste fiq”/ Veliaj: S’jam naiv që jam futur në këtë histori

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka komentuar akuzat  e opozitës drejtuar ndaj tij.  Ai është  shprehur se tashmë i njeh stërkëmbshat e tyre.  “Unë s’jam...

Politikë 22:27 - 2 Prill, 2021

“Ka qenë shtysa ime më e madhe”/ Flutura Açka tregon arsyen pse u bë pjesë e politikës

Shkrimtarja e njohur njëkohësisht kandidatja për Deputet e Partisë Demokratike , Flutura Açka, ka treguar se cila ishte arsyeja që u bë pjesë e politikës. Ajo...

"Shqipëria ka nevojë për ndryshim"/ Krah Rudinës edhe i vëllai
Politikë 14:46 - 2 Prill, 2021

“Shqipëria ka nevojë për ndryshim”/ Krah Rudinës edhe i vëllai

Djali i Azem Hajdarit, Kiri Hajdari ka bërë me dije se i është bashkuar nismës së motrës së tij, Rudina Hajdari. Në statusin e tij në...

Politikë 12:12 - 2 Prill, 2021

Përballë me Jozefina Topallin/ Përpiqen ta dekurajojnë, sepse ia ndjejnë frikën

Nga Miranda Haxhia Perpiqen ta dekurajojne, sepse ia ndjejne friken, siç guret pemen me kokrra. Ndaj po sjell vetem pershtypjen personale. Nuk me duhen studiot apo...

Kulluri: Shurdhëria politike, rreziku që po kërcënon shoqërinë
Politikë 09:07 - 2 Prill, 2021

Kulluri: Shurdhëria politike, rreziku që po kërcënon shoqërinë

Ish anëtari i Këshillit të PD, Edvin Kulluri është shprehur se, shurdhëria politike është rreziku kryesor që po kërcënon shoqërinë. Kulluri thekson se, si PD dhe...

Politikë 23:19 - 1 Prill, 2021

Mundësia për ankimim e fletës së votimit/ Patozi: PS-PD herë bëjnë luftë, herë bëjnë fëmijë në një krevat

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka folur për situatën e krijuar për zgjedhjen përfundimtare të fletës së votimit. Ndonëse Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi...

Topalli zbërthen marrëveshjen e 17 majit/ “Mungesa e transparencës është shumë e rëndë”
Politikë 22:51 - 1 Prill, 2021

Topalli zbërthen marrëveshjen e 17 majit/ “Mungesa e transparencës është shumë e rëndë”

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka zbërthyer marrëveshjen e 17 majit 2017 mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Në në intervistë për “Të paekspozuarit”,...

Politikë 22:34 - 1 Prill, 2021

“Dua të krijoj një elitë politike”/ Topalli: Emrat e listës sime të japin shpresë për të filluar kapitull të ri

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim ka folur sot për listat e kandidatëve të saj, duke i cilësuar si një elitë e re politike. Sipas Topallit, vizioni...

Politikë 21:31 - 1 Prill, 2021

Rama-Basha në betejën televizive/ Kush po ndiqet më shumë online

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmjen e sotme janë live në rrjetin social facebook, në emisione të ndryshme. Shqiptarët duke pasur...

Politikë 20:23 - 1 Prill, 2021

“Duhet të kemi vendimmarrës të pakorruptuar”/ Braci: Realiteti shqiptar është shumë i dhimbshëm

Kandidatja për deputete në qytetin e Shkodrës, Melisa Braci ka thënë se një nga objektivat kryesore të Lëvizjes për Ndryshim është që të ketë vendimmarrës të...

Politikë 18:47 - 1 Prill, 2021

“Braktisja e Velipojës do të marrë fund me 25 Prill”/ Bardh Spahia takim me bizneset turistike

Kandidati për deputet i PD, Bardh Spahia ka vazhduar ditën e sotme me fushatën elektorale në një takim me bizneset turistike të Velipojës. Spahia tha se...

Politikë 17:52 - 1 Prill, 2021

“Rama nuk i hyn në punë as PS”/ Belind Kelliçi: Koha që të jetojë me aq sa iu jep pensionistëve

Kandidati i PD për deputet , Belind Këlliçi ka vijuar ditën e sotme me takimet elektorale në qytetin e Kasharit. Sipas Këlliçit, kyeministri Rama nuk i...