Connect with Us

All posts tagged "politikane"

Nga inceneratorët, te zgjedhjet dhe ultimatumi për politikanët/ Intervista e plotë e Yuri Kim
Politikë 22:39 - 22 Tetor, 2020

Nga inceneratorët, te zgjedhjet dhe ultimatumi për politikanët/ Intervista e plotë e Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka dhënë një intervistë të fortë mbrëmjen e sotme, ku ka folur ardhjen e saj në Shqipëri. Ajo tregoi...

Sociale 20:57 - 11 Tetor, 2020

Oliver Varhelyi në karantinë/ Disa ditë më parë shtrëngoi duart me të gjithë politikanët shqiptarë

Komisioneri për zgjerimin e Europës, Oliver Varhelyi është vetëizoluar në shtëpinë e tij pasi një prej anëtarëve të stafit të tij ka rezultoar pozitiv me koronavirus....

Avdullah Hoti: SHBA i beson më shumë popullit se politikanëve të Kosovës
Kosova & Rajoni 23:25 - 3 Tetor, 2020

Avdullah Hoti: SHBA i beson më shumë popullit se politikanëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës më shumë besojnë te populli, sesa te politikanët e Kosovës. Ai ka deklaruar...

Politikë 10:33 - 30 Shtator, 2020

Shtatë muaj para zgjedhjeve, Imzot George Frendo mesazh politikanëve

Imzot George Frendo u është drejtuar me një mesazh të fortë politikanëve. Ai thot se shtatë muaj para zgjedhjeve politikanët duhet të kenë parasysh dinjitetin e...

Lajme 23:14 - 21 Shtator, 2020

Artan Hoxha bën deklaratën e fortë/ Politikanët po takojnë grupet e mëdha kriminale, ja dy arsyet

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për grupet kriminale. Hoxha tha në emisionin “Opinion” se duke...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Delegacioni francez-politikanëve: Kujdes, garantoni funksionimin e drejtësisë
Politikë 22:40 - 21 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Delegacioni francez-politikanëve: Kujdes, garantoni funksionimin e drejtësisë

Drejtësia dhe zgjedhjet janë dy çështjet kryesore që duhet të bindin Francën për të hapur dritën jeshile të negociatave me Shqipërinë. Një delegacion prej 6 deputetësh...

“Politikanët shqiptarë kanë shitur interesat kombëtare”/ Ngjela: Kanë punuar me Athinën për pushtet
Politikë 16:16 - 17 Shtator, 2020

“Politikanët shqiptarë kanë shitur interesat kombëtare”/ Ngjela: Kanë punuar me Athinën për pushtet

“Politikanët shqiptarë kanë shitur interesat kombëtare”. Kështu deklaroi pak më parë avokati Spartak Ngjela, teksa ishte duke folur për çështjen e kufijve detare me Greqinë. Ngjela...

Murrizi ftesë politikanëve/ Kush ka këllqe të vijë të garojë krah meje në 25 prill
Politikë 23:21 - 14 Shtator, 2020

Murrizi ftesë politikanëve/ Kush ka këllqe të vijë të garojë krah meje në 25 prill

Deputeti Myslym Murrizi ka bërë një ftesë publikisht për politikanët, teksa po fliste për krijimin e partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare. Murrizi tha se kush ka këllqe...

Nga Mentor Kikia/ Në kërkim të një njeriu…
Opinione 18:37 - 8 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ Në kërkim të një njeriu…

Abraham Linkolni është një figurë që më frymëzon edhe kur nuk jam mirë më shëndet. Kthehem rregullisht dhe lexoj e rilexoj nga jeta dhe për jetën...

Zgjedhjet parlamentare/ Paralajmërimi i Topallit: Rama, Basha e Meta janë bashkë! Vendi s’ka alternativë
Politikë 16:16 - 7 Shtator, 2020

Zgjedhjet parlamentare/ Paralajmërimi i Topallit: Rama, Basha e Meta janë bashkë! Vendi s’ka alternativë

Një ditë pasi presidenti Ilir Meta dekretoi datën e zgjedhjeve parlamentare, ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli thotë se ligji për zgjedhjet nuk është gati. Sipas Topallit, marrja...

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm
Politikë 11:02 - 27 Gusht, 2020

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka thumbuar pak minuta më parë udhëheqësit e politikës shqiptare për thirrjen që i kanë bërë gjatë dy ditëve të fundit...

Mjeku Ilir Allkja/ Mos u merrni vetëm me dhimbjet e politikanëve, ata na kanë bërë të vuajmë
Politikë 17:06 - 28 Korrik, 2020

Mjeku Ilir Allkja/ Mos u merrni vetëm me dhimbjet e politikanëve, ata na kanë bërë të vuajmë

Mjeku në Urgjencën e QSUT-së Ilir Allkja, ka reaguar pas lajmeve të infektimit me koronavirus të disa politikanëve, përfshirë këtu edhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj....

Neritan Sejamini i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Zbulon si i “mashtrojnë” qytetarët për të marrë vota
Politikë 16:26 - 27 Qershor, 2020

Neritan Sejamini i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Zbulon si i “mashtrojnë” qytetarët për të marrë vota

Analisti Neritan Sejamini ka treguar skenarin që përdorin politikanët për të bërë për vete qytetarët dhe për të fituar votën e tyre. Sejamini deklaroi se kryetarët...

Yuri Kim nga Himara: Ata që nënshkruan 5 qershorin mos të devijojnë! Është çështje nderi
Politikë 18:12 - 25 Qershor, 2020

Kushtetuesja dhe reformat/ Yuri Kim “godet” ashpër politikanët: Duhet të përgjigjen, i detyrohen shqiptarëve

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka komentuar opinionin e Komisonit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, ku i jepte të drejtë...

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës
Politikë 11:47 - 23 Qershor, 2020

“Nuk i kanë punët mirë”/ Manjani e lëshon gojën dhe tregon reagimin e politikanëve: Legen, plehra, b***q

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka treguar reagimin e kolegëve të tij politikanë kur iu thua se ‘nuk i kanë punët mirë’. Sipas Manjanit ata pyesin...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Politikë 11:19 - 23 Qershor, 2020

“SPAK – së paku një peshk”/ Lutfi Dervishi: Heto zyrtarët, politikanët po tallen

Gazetari Lutfi Dervishi ka sjellë në vëmendje çështjet e fundit të dorëzuara në SPAK, ndërsa thekson se politikanët po tallen me dosjet e dorëzuara për tu...

“Reforma Zgjedhore ende larg”/ Duka: Marrëveshja u arrit përmes presionit ndërkombëtar
Politikë 22:24 - 17 Qershor, 2020

“Punë e madhe po s’u futa në Parlament”/ Duka: Politikanët e vjetër të ikin në shtëpi, e kanë radhën të rinjtë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, pretendon se opozita e bashkuar është më e fortë se mazhoranca dhe se do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme...

Showbizz 14:41 - 16 Qershor, 2020

FOTOT-Nga Ruçi te Meta, Rama dhe Basha/ Si do të dukeshin politikanët shqiptarë nëse do të ishin femra

Aplikacioni Face App vijon të sjellë risi me programet e tij. Pasi i pamë të gjithë se si do të dukeshin kur të plakeshin, është momenti...

Kronika 12:12 - 17 Maj, 2020

Pamje – Çfarë nuk u pa te Teatri Kombëtar/ Përplasjet e dhunshme të protestuesve me policinë

Pa u zbardhur ende mirë dita, IKMT filloi shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky askion u shoqërua me përplasje të forta mes artistëve, përfaqësuesve të Aleancës për...

Politikë 18:50 - 12 Maj, 2020

Ambasadorja e SHBA e pakënaqur nga politikanët/ “Reforma në Drejtësi kërkon punë, duhet vullnet”

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, ka dhënë intervistën e saj të parë që pas ardhjes në vendin tonë ku ka dhënë një mesazh të...

Sociale 17:17 - 10 Maj, 2020

Video-Jo vetëm politikane e zonja/ Grida Duma një super aktore

Ish deputetja e PD, Grida Duma nuk është vetëm një poltikane e zonja, por edhe një aktore shumë e mirë. Ajo shpesh është shfaqur para publikut...

Bota 16:12 - 10 Maj, 2020

Coronavirus/ Teoritë konspirative kapin qendrën e shoqërisë

Disa politikanë gjermanë kanë paralajmëruar në fundjavë nga shtimi i teorive konspirative në kohët e Coronës. “Përfytyrimi, se pandemia është shkaktuar qëllimisht, për të kontrolluar popullin,...

Drama në kufi/ Meta këshillon dy qeveritë: Trajtojni shqiptarët me dinjitet
Politikë 22:48 - 5 Maj, 2020

“Ndërkombëtarët kanë mbështetur rastet antikushtetuese”/ Meta: Politikanët që i përmendin të përbuzen

Presidenti Ilir Meta ka komentuar deklaratat e ndërkombëtarëve lidhur me çështjet e nxehta në vendin tonë. Meta tha se ndërkombëtarët kanë mbështetur edhe rastet antikushtetuese, ndërsa...