Connect with Us

All posts tagged "politika"

“E vetmja PPP e pranueshme është…”/ Tritan Kalo mesazh të fortë kolegëve?
Aktualitet 10:33 - 30 Tetor, 2020

Mjeku Tritan Kalo thirrje politikës: Mos bëni gjithollogun, po krijoni tollovi mendore

Mjeku Tritan Kalo e ka nisur ditën e sotme me një mesazh për të gjithë qytetarët dhe kolegët e tij, duke u kujtuar që të bëjnë...

Armiqtë e mediave të Ramës si armiq të medias
Opinione 14:41 - 26 Tetor, 2020

Armiqtë e mediave të Ramës si armiq të medias

Nga Andi Bushati  Kundërshtarët e Edi Ramës nuk e kanë luksin të përdorin dy standarte në gjykimin e tij: edhe ti shajnë metodat edhe ti’a kopjojnë...

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut
Kosova & Rajoni 21:26 - 24 Tetor, 2020

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut

Një lajm i hidhur vjen për botën e politikës në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare deputeti Amdi Bajram. Baramaj...

“Nuk është korrupsion, është grabitje me dhunë”/ Deklarata e fortë e Shehit: Duhen vënë prangat  
Politikë 08:50 - 23 Tetor, 2020

“Nuk është korrupsion, është grabitje me dhunë”/ Deklarata e fortë e Shehit: Duhen vënë prangat  

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur sot se skandalet e qeverisë së kryeministrit Edi Rama janë të njëpasnjëshme. I ftuar në A2 CNN, Dashamir Shehi...

“Raportet me Greqinë me ulje-ngritje”/ Çollaku: Politika e jashtme e Ramës katastrofë
Politikë 21:35 - 21 Tetor, 2020

“Raportet me Greqinë me ulje-ngritje”/ Çollaku: Politika e jashtme e Ramës katastrofë

Anëtari i kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen e detit, e cila duket se do të dërgohet për zgjidhje në...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Aktualitet 14:44 - 15 Tetor, 2020

Inceneratorët, histori krimi dhe korrupsioni/ Rama, një mal me para, për një mal me plehra

Koncesioni i inceneratorëve në Shqipëri është një histori krimi dhe korrupsioni, të cilën kryeministri Edi Rama nuk mundet dot ta kalojë me batuta. Nuk mundet të...

“Mos dëgjoni politikanët që kyçen në vilat e tyre”/ Braçe apel qytetarëve: Ky është realiteti i ri
Politikë 09:17 - 15 Tetor, 2020

“Mos dëgjoni politikanët që kyçen në vilat e tyre”/ Braçe apel qytetarëve: Ky është realiteti i ri

Zv.kryeministri Erion Braçe iu ka drejtuar një apel qytetarëve, që të zbatojnë masat për mbajtjen e maskës, edhe në ambiente të jashtme, ndërsa thekson se ky...

OBSH: 10% e popullsisë globale mund të jetë infektuar me koronavirus
Blog 08:56 - 15 Tetor, 2020

Kur shkenca bie ndesh me politikën, OBSH zgjedh politikën

Nga Jay W.Richards, Douglas Axe &William Briggs ”The Federalist” Na e thonë vetëm tani! Pasi nxiti bllokimet në gjithë botën për muaj të tërë, Organizata Botërore...

Pozicioni global i Amerikës, më i fortë sot sesa në vitin 2016
Blog 08:36 - 15 Tetor, 2020

Pozicioni global i Amerikës, më i fortë sot sesa në vitin 2016

Nga Walter Russell Mead “The Wall Street Journal” Ndërsa pandemia dhe polarizimi kanë përfshirë vendin, SHBA-ja është zhytur në një nga episodet e saj periodike të...

Lajm i hidhur/ Humb jetën pedagogu i njohur nga koronavirusi
Lajme 20:48 - 8 Tetor, 2020

Politika në zi/ Ndërron jetë ish-deputeti shqiptar

Një lajm i hidhur ka ardhur ditën e sotme për botën e politikës. Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare Halil Hysenaj, ish-deputet i Kuvendit...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman apel politikës: Zbatoni marrëveshjen e 5 qershorit
Politikë 10:07 - 3 Tetor, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman apel politikës: Zbatoni marrëveshjen e 5 qershorit

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, ka dhënë mesazhin e tij për 30-vjetorin e bashkimit të Gjermanisë. Në një postim në rrjetet sociale, Zingraf është ndalur...

Ambasadori Britanik nga Gjirokastra: Ndërkombëtarët mbështesim fuqimisht “5 qershorin"
Politikë 12:49 - 30 Shtator, 2020

Ambasadori Britanik nga Gjirokastra/ Ndërkombëtarët mbështesin fuqimisht “5 qershorin”

Ambasadori Britanik Duncan Norman, ka komentuar nga Gjirokastra reformën zgjedhore dhe marrëveshjen e 5 qershorit. Norman shprehu dëshirën që partitë të negocionin në mirëbesim për ndryshimet...

Spartak Ngjela: Të akuzuarit e mëdhenj të korrupsionit do shpronësohen
Politikë 22:09 - 23 Shtator, 2020

“Nuk do tronditet vetëm politika”/ Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë pritet të ndodhë në tetor

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet se Reforma në Drejtësi dhe antikorrupsin nuk ka trembur vetëm politikanët...

Politikë 13:10 - 23 Shtator, 2020

Video-Nga lidhjet me pushtetin, PPP-të, tek mesazhet e “koduara” të palëve/ Gazetari tregon të pathënat e medias dhe politikës

Gazetari Elvi Fundo gjatë një lidhje direkte në emisionin e Adi Krastës, në Syri tv, ka folur mbrëmjen e djeshme në lidhje me aktualitetin politik në...

“E ka nisur me vjedhje që ditën e parë”/ Duma paralajmëron Ramën: Do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar
Politikë 22:17 - 22 Shtator, 2020

“E ka nisur me vjedhje që ditën e parë”/ Duma paralajmëron Ramën: Do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, është e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora” ku deklaroi se Rama dhe Veliaj janë njerëz të markuar për...

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli
Opinione 11:52 - 22 Shtator, 2020

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z.President?

Nga Mentor Kikia  Presdienti Meta u shfaq sërish me një thirrje “për të kthyer shpresën tek rinia, e cila po vazhdon të ikë, apo është në...

Kush e vrau kulturën?!
Opinione 15:00 - 20 Shtator, 2020

Kush e vrau kulturën?!

Nga Përparim Kabo Kultura vritet me dy mënyra, vritet me antikulturën dhe kjo është e dallueshme, e prekshme dhe tejet provokuese, por ka edhe një mënyre...

Blog 11:11 - 13 Shtator, 2020

Bullgarët në protestë kundër kapjes së gjyqësorit nga oligarkët dhe politika

Nga Jana Tsoneva “Al Jazeera” Më 2 shtator, protestat 2-mujore anti-qeveritare në Bullgari hynë në fazën e tyre më të dhunshme deri më tani. Për herë...

Politika juaj ka devijuar”/ Ish-ambasadori ia thotë në sy Ramës, kryeministri përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë”
Politikë 23:33 - 10 Shtator, 2020

“Politika juaj ka devijuar”/ Ish-ambasadori ia thotë në sy Ramës, kryeministri përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë”

Ish-ambasadori Agim Nesho, i përplasi në sy kryeministrit Edi Rama mendimin e tij për qeverisjen në 7 vitet e fundit. Nesho i tha Ramës drejtpërdrejt se...

Përplasjet për listat/ Ambasadorja Kim paralajmëron Bashën dhe Ramën: Mos harroni marrëveshjen!
Aktualitet 12:56 - 10 Shtator, 2020

Yuri Kim i “tërheq veshin” politikës/ Jo presione ndaj SPAK, ka persona që po tentojnë ta intimidojnë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim në një prononcim për mediat nga Shkodra, I drejtoi një mesazh të fortë politikës, ndërsa kërkoi që liderët në...

Debati për detin/ Ksenofon Krisafi: Çështja e ishujve që mbetet ende e pazgjidhur
Lajme 23:27 - 7 Shtator, 2020

Debati për detin/ Ksenofon Krisafi: Çështja e ishujve që mbetet ende e pazgjidhur

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare njëkohësisht edhe anëtar i grupit negociator me Greqinë për çështjen e kufirit detar, Ksenofon Krisafi thotë se politika duhet të qëndrojë larg...

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme
Politikë 15:15 - 31 Gusht, 2020

“Rama vuan nga deliri i madhështisë”/ Malaj: Nuk kupton asgjë nga politika e jashtme

Ish-ministri socialist Arben Malaj, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama lidhur me deklaratat për zgjedhjet në Malin e Zi dhe për bisedimet Kosovë-Serbi. Malaj deklaron se Rama...

“Bëhu serioze me mua”/ Meta kapet me gazetaren: O je shtatzënë, o s’je...
Politikë 13:38 - 31 Gusht, 2020

REDAKSIONALE/Ilir Meta po ndot patriotët

Presidenti i Rilindjes, Ilir Meta, është zgjedhur në atë detyrë me votat e Edi Ramës, pas aleancës në Gjirin e Lalzit. I njohur ndryshe si “Ilir...