Connect with Us

All posts tagged "politik"

Aktualitet 22:55 - 23 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Luan Rama: Shqiptarët do ti bojkotojnë

Zëvendës kryetari i LSI-së Luan Rama ka folur për zgjedhjet lokale që do të mbahen në qershor. Ai tha se edhe sikur vendi të shkojë në...

Aktualitet 20:31 - 6 Mars, 2019

Dëbimi i gazetares/ Manjani: Hakmarrje politike provinciale

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani,  ka reaguar pas mosrinovimit të lejes së qëndrimit të gazetares britanike Alice Tayler, nga qeveria shqiptare. Në...

krimi i organizuar ne zgjedhje
Aktualitet 20:10 - 2 Mars, 2019

I gatshëm të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme/ Njihuni me Koalicionin e ri politik

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me pranimet e mandateve nga disa prej kandidatëve pasardhës në listat zgjedhore...

Aktualitet 20:15 - 26 Shkurt, 2019

OSBE “shuplakë” opozitës/ Dhuna nuk është përgjigje

Nëpërmjet një  deklarate të shpërndar  për mediat OSBE ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar nga opozita. Sipas OSBE dhuna nuk është përgjigje për  problemet e...

Kryeministri Rama gjate takimit te perjavshem te Bashkeqeverisejs, ne Kryeministri me qytetaret
Aktualitet 11:33 - 17 Janar, 2019

Skandal/ Zbulohet mashtrimi me portalin e “Bashkëqeverisjes”

Ish-të përndjekurit politik janë duke zhvilluar një protestë para Ministrisë së Financave. Ata janë ngritur në protestë, pasi një pjesë e tyre nuk kanë marrë asnjëherë...

Aktualitet 16:09 - 2 Janar, 2019

Serbia si Bulvardi Politik i Sheshelit

Nga Arian Galdini Ishte viti 2005 kur rastisa në një event ndërkombëtar, tek i njëjti Small Group me Rada Trajkoviçin. Asokohe ajo ishte një prej udhëheqësve...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 18:28 - 28 Dhjetor, 2018

Show politik i Edi Ramës/ Shtron ministrat dhe ish-ministrat në një tryezë

Kryeministri Edi Rama ka bërë show në rrjetet sociale, duke postuar foto të një tryeze ku ndodhen së bashku ish-ministrat e shkarkuar ditën e sotme dhe...

Aktualitet 14:03 - 12 Dhjetor, 2018

Berisha paralajmëron Ramën/ Përgatitu për azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një foto ku shfaqet Vila në Surrel me mbishkrimin: “Shitet për arsye emigracioni”. Me këtë foto Berisha paralajmëron kryeminsitrin Edi Rama...

Aktualitet 21:00 - 13 Nentor, 2018

Gazetari ia thotë copë Ramës/ Fute zagarët politikë të sulmonin Metën

Botuesi i gazetës “Koha Jonë” Nikoll Lesi është shprehur se kryeministri Edi Rama futi zagarët politikë të sulmonin presidentin Ilir Meta, pasi ky i fundit nuk...

Aktualitet 20:28 - 24 Shtator, 2018

“Rama e mbrojti Tahirin”/ Pedagogu e jep alarmin për Vettingun në politikë

Pedagogu Mark Marku gjatë një interviste në emisionin “Byro Politike” në ABC News është shprehur se pasoja e kanabizimit të vendit, shqiptarët do i vuajnë edhe...

Aktualitet 20:03 - 1 Qershor, 2018

Zgjidhet ngërçi politik/ Betohet kryeministri i ri i Italisë, Giuseppe Conte

Kryeministri i ri italian, Giuseppe Conte. u betua sot pasdite në prani të presidentit të Republikës, Sergio Mattarella, raportoi media italiane. Betimi i qeverisë Conte ka...

Aktualitet 08:49 - 22 Shkurt, 2017

Amnesty International: Rreth 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE

Amnesty International ka publikuar raportin për Shqipërinë, për vitin 2016-2017, ku vendi ynë renditet në vendin e 62. Në paragrafin për Shqipëri theksohet miratimi i Reformës  në...

Aktualitet 12:50 - 26 Janar, 2017

Replikat/ Ruçi ia kthen Halimit: Nuk e doni votimin elektronik!

Një përballje e fortë ka qënë sot ajo mes Halimit dhe Ruçit.  Deputeti demokrat është ndalur në votimin elektronik, ndërsa deputeti socialist i është kundërpërgjigjur se...

Aktualitet 15:42 - 26 Nentor, 2016

FOTO EKSKLUZIVE/ Kush ia nxiu syrin Ilir Metës?

Fotoreporteri Hamza Hatika ka shkrepur me aparatin e tij një foto ku kreu i kvendit Ilir Meta, atëherë ministër i qeverisë Berisha, duket i nxirë në...

Aktualitet 15:06 - 26 Nentor, 2016

Beteja Rama-Meta/ Ja deputetët që kanë braktisur kryeministrin

Partia Socialiste në parlament sot është në kuotat më të ulëta, ndoshta historike, por më minimalet si numra në përfaqësim pas vitit 2013. Sipas listës zyrtare,...

Aktualitet 13:59 - 24 Nentor, 2016

Replikat/ Blushi-Ramës: Ti përfaqëson armët dhe paratë, unë përfaqësoj librat

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot tek performanca e ekonomisë së vendit në vitin 2016. Teksa i referohet të dhënave të Bankës Botërore, kreu i Qeverisë...

Aktualitet 13:38 - 24 Nentor, 2016

Bode: Shqipëria i vetmi vend në rajon me rritje të papunësisë

Gjatë fjalës së tij në parlament, deputeti demokrat dhe ish ministri i Financave Ridvan Bode kundërshtoi statistikat e qeverisë lidhur me situatën ekonomike në vend duke u...

Aktualitet 10:46 - 24 Nentor, 2016

Meta në Gjermani/ Presidenti i Bundestagut: Përmbushni kriteret e integrimit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta u takua në Berlin me Presidentin e Bundestagut Gjerman, Norbert Lammert. Gjatë takimit, kreu i Kuvendit dhe Presidenti i Bundestagut Gjerman...

Kuriozitete 23:40 - 21 Mars, 2015

Ja pagat e 13 liderëve më të mëdhenj të botës

Në fillim të këtij muaji,Presidenti Rus Vladimir Putin deklaroi se ai vetë dhe i gjithë stafi që punon për të do të ketë një shkurtim me...