Connect with Us

All posts tagged "policia"

Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë/ Terrorizohet familja e Përgjegjësit të Sigurimeve Shoqërore
Kronika 18:31 - 14 Gusht, 2020

Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë/ Terrorizohet familja e Përgjegjësit të Sigurimeve Shoqërore

Një ngjarje e paprecedent është regjistruar pasditen e sotme në Gjoricë të Bulqizës, ku një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri para banesës së...

Sociale 14:33 - 14 Gusht, 2020

Video-Me orë të tëra në pritje për të kaluar kufirin/ Policia shpërndan shishe me ujë për qytetarët

Policia në ndihmë të qytetarëve, të cilët për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, po qëndrojnë në radhë me orë të gjata pritjeje për të...

Policia kontrolle gjatë natës në aksin Pogradec-Korçë/ Pezullohen 9 patenta, bëhet “nami” me gjoba
Kronika 09:01 - 14 Gusht, 2020

Kontrolle gjatë natës në aksin Pogradec-Korçë/ Pezullohen 9 patenta, bëhet “nami” me gjoba

Vijon Plani Operacional “ROADPOL GUSHT 2020″, për shtimin e kontrolleve në akset rrugore bregdetare dhe në akset kombëtare, në zonat urbane, interurbane dhe ato rurale, me...

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon 1471 shoferë në të gjithë vendin
Kronika 17:12 - 13 Gusht, 2020

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon 1471 shoferë në të gjithë vendin

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet edhe gjatë ditës së sotme në akset rrugore bregdetare dhe në akset kombëtare, në zonat urbane, interurbane dhe ato rurale, me...

Vetëvrasja e 29-vjeçarit në "Shefqet Ndroqi"/ Zbardhet dëshmia e infermieres
Aktualitet 15:18 - 13 Gusht, 2020

Vetëvrasja e 29-vjeçarit në “Shefqet Ndroqi”/ Zbardhet dëshmia e infermieres

Policia ka marrë në pyetje disa pjesëtarë të stafit mjekësor të spitalit “Shefqet Ndroqi”, pas ngjarjes së rëndë, që ndodhi në mesnatë, ku një i ri...

Policia kontrolle të rrepta me radar/ Bën kërdinë me gjoba dhe heqje patentash
Kronika 15:35 - 12 Gusht, 2020

Policia kontrolle të rrepta me radar/ Bën kërdinë me gjoba dhe heqje patentash

Policia Rrugore e Tiranës, ka kryer kontrolle me radar, për parandalimin e shpejtësisë tej normave të lejuara, e cila është rrezik potencial për sigurinë e jetës...

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë
Kronika 16:51 - 11 Gusht, 2020

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një person, i cili dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër për motive të dobëta. Konkretisht raportohet...

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën polices shtatzënë
Kosova & Rajoni 09:51 - 11 Gusht, 2020

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën polices shtatzënë

Në Kosovë, Covid-19 i ka marrë jetën një femre shtatzënë. E reja, me profesion police nuk ka mundur të mbijetojë, pasi gjendja e saj shëndetësore u...

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë
Kronika 09:41 - 11 Gusht, 2020

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë

Një 49-vjeçar nga Kruja është proceduar penalisht, për veprën penale “Ndotja e ajrit”. L. P., banor i fshatit Burizanë, Krujë, u konstatua duke djegur një furrë...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Kronika 09:36 - 11 Gusht, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 u bë...

Kapet me 205 kg drogë/ Arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Greqi, në kërkim dy të tjerë
Kronika 23:24 - 10 Gusht, 2020

Kapet me 205 kg drogë/ Arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Greqi, në kërkim dy të tjerë

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, pasi e ka kapur me 205 kilogram kanabis. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se 22 vjeçari shqiptar, emri it ë...

Makina përplas këmbësorin/ Humb jetën i moshuari, plagoset rëndë shoferi
Kronika 18:17 - 10 Gusht, 2020

Makina përplas këmbësorin/ Humb jetën i moshuari, plagoset rëndë shoferi

Një automjet ka përplasur një këmbësor pasditen e sotme në rrugën nacionale Klos – Burrel. Mësohet se automjeti po vinte nga Dibra në drejtim të Tiranës...

Përfshihet nga flakët një pikë Skrapi në Tiranë
Kronika 16:52 - 10 Gusht, 2020

Përfshihet nga flakët një pikë skrapi në Tiranë

Një pikë skrapi është përfshirë nga flakët pak momente më parë në rrugën Tiranë-Ndroq, në dalje të Kombinatit. Mësohet se zjarri ka ngjallur panik te banorët,...

I morën grekut 1.3 mln euro/ 3 fierakëve u konfiskohen apartamentet dhe makina
Kronika 12:55 - 10 Gusht, 2020

I morën grekut 1.3 mln euro/ 3 fierakëve u konfiskohen apartamentet dhe makina

Policia e Fierit ka konfiskuar katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro. Sipas hetimeve, tre pronaret e apartamenteve akuzohen se e kane...

Lajme 19:58 - 9 Gusht, 2020

Kthimi i pushuesve nga plazhi/ Policia bën “kërdinë” me gjoba dhe heqje patentash

Prej orës 16:00 ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve që lëvizin në fundjavë dhe deri në këto momente...

Drejtonin makinën tapë dhe ecnin me shpejtësi/ Pezullohen 32 patenta, arrestohen disa të rinj
Kronika 13:17 - 9 Gusht, 2020

Drejtonin makinën tapë dhe ecnin me shpejtësi/ Pezullohen 32 patenta, arrestohen disa të rinj

Gjatë fundjavës, janë pezulluar 32 leje drejtimi në Lezhë për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtim mjeti nën efektin e alkolit. Blutë bëjnë me dije...

Dy atentatet në Tushemisht/ Arrestohet një person, në kërkim edhe 3 bashkëpunëtorë
Politikë 10:18 - 9 Gusht, 2020

Dy atentatet në Tushemisht/ Arrestohet një person, në kërkim edhe 3 bashkëpunëtorë

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar të të shtënave me armë që janë regjistruar mëngjesin e djeshëm dhe në datën 1 gusht, pranë hotelit “Voloreka” në...

E rëndë në Sarandë/ 13 vjeçari dërgohet pa shenja jete në spital, policia nis hetimet
Kronika 09:33 - 9 Gusht, 2020

E rëndë në Sarandë/ 13 vjeçari dërgohet pa shenja jete në spital, policia nis hetimet

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sarandë ku një i mitur është dërguar pa shenja jete në spital. Viktima është shtetasi me...

Arrestohen 5 persona në Tiranë/ Njëri prej tyre ishte në kërkim ndërkombëtar
Kronika 17:35 - 8 Gusht, 2020

Arrestohen 5 persona në Tiranë/ Njëri prej tyre ishte në kërkim ndërkombëtar

Arrestohen në flagrancë 5 persona për vepra të ndryshme penale, njëri prej të cilëve ishte i shpallur në kërkim kombëtar. Mësohet se është vënë në pranga...

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit
Bota 16:21 - 8 Gusht, 2020

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që...

Zbardhen ekzekutimet misterioze të Regis Runajt dhe Emiljano Ramazanit/Autorët vrasës me pagesë
Kronika 13:29 - 8 Gusht, 2020

Zbardhen ekzekutimet misterioze të Regis Runajt dhe Emiljano Ramazanit/ Autorët vrasës me pagesë

Zbardhen vrasjet e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt në Elbasan, miq mes tyre, ndërsa janë arrestuar dhe dy autorët e dyshuar për ngjarjen. Sipas uniformave blu,...

Kronika 15:46 - 7 Gusht, 2020

Video-Shtohen kontrollet në akset rrugore/ Policia “me dorë të hekurt” ndaj shoferave

Me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë, Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore ka shtuar kontrollet kryesisht në ato akse rrugore ku rreziku...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje me armë mes dy grupe personash në kodrën mbi rrugën e pestë të qytetit. Të shtënat janë qëlluar me armë të tipit pistoletë dhe kallashnikov. Mësohet se përplasja ka ndodhur në një rrugicë pranë një lokali. Policia e Sarandës dhe FNSH kanë rrethuar vendin e ngjarjes.
Kronika 21:56 - 6 Gusht, 2020

Përplasje me armë mes dy grupeve në Sarandë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Sarandë. Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një përplasje  me armë mes...