Connect with Us

All posts tagged "policia rrugore"

Denoncim 22:25 - 12 Mars, 2020

“Fiks fare”në Korçë/ Policia nuk njeh ligjin, i heq pa të drejtë lejen e qarkullimit subjektit

Polici rrugor  e ndalon mjetin për vonesa në transport dhe  kërkon tërheqjen e licencës, por gabon nenin. Komisioni vlerëson se polici ka gabuar pjesërisht dhe e...

Kronika 09:25 - 7 Mars, 2020

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Policia me “dorë të hekurt”, ndëshkohen drejtuesit “rebelë”

Policia Rrugore  vijon kontrollet me radar, për respektimin e rregullave të qarkkullimit rrugor, nga drejtuesit e mjeteve. Në një njoftim në faqen zyrtare, Polica e Shtetit...

Kronika 09:28 - 29 Shkurt, 2020

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë dhe të dehur në timon/ Policia bën “kërdinë”

Policia rrugore, vijon kontrollet me radar në rrugën Tiranë-Durës-Tiranë, për të parandaluar aksidentet. Por, pavarësisht kontrolleve, Policia Rrugore bën të ditur se gjatë natës që lamë...

Kronika 14:27 - 21 Shkurt, 2020

Nuk iu bind dhe dhunoi policin e rrugores/ Pranga 33 vjeçarit në Tiranë

Një 33 vjeçar ka përfunuar në prangat e policisë pasi kundërshtoi me dhunë dhe goditi me mjet punonjësin e Policisë Rrugore për shkak të detyrës Shërbimet...

Kronika 09:20 - 9 Shkurt, 2020

“Familja ka nevoje për ty , jo për videot e tua”/ Pezullohen 12 patenta gjatë 5 orëve kontroll në Tiranë

Vijojnë kontrollet parandaluese për aksidentet rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me rrisk, për shkak të shpejtësisë, drejtimit te mjetit pas perdorimit te alkoolit dhe...

Kronika 08:24 - 8 Shkurt, 2020

Video-Gara shpejtësie në akset rrugore/ Policia me “dorë të hekurt”

Policia Rrugore vijon kontrollet me radar në akset kryesore në vend, për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor, nga drejtuesit e mjeteve. Gjatë natës së kaluar,...

Kronika 14:50 - 24 Janar, 2020

Policia rrugore me “dorë të hekurt”/ 905 leje drejtimi të pezulluara për 24 ditë

Në zbatim të planit të masave “Tispol 2020”, për shtimin e masave për parandalimin e aksidenteve rrugore, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë së jetës...

Kronika 09:10 - 18 Janar, 2020

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Policia Rrugore bën “kërdinë”

Gjatë natës së kaluar, Policia Rrugore ka ushtruar kontrole në disa akse rrugore kryesore në vend. Kështu, edhe në rrugën interurbane Tiranë- Durrës-Tiranë, janë kryer kontrolle...

Kronika 15:28 - 8 Janar, 2020

Policia rrugore bën “kërdinë”/ 75 patenta të pezulluara dhe qindra gjoba për shoferët

Vijon monitorimi me radar i rrugëve interurbane dhe urbane. Gjatë 24 orëve të fundit, në Tiranë, Durrës, Berat, Fier, Fushë-Krujë dhe Lezhë janë pezulluar 75 leje...

Kronika 12:57 - 8 Janar, 2020

Tentuan të korruptojnë policët e Rrugores/ E pësojnë keq dy persona në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës ka goditur dy raste të mitëdhënies. Në pranga janë vënë dy drejtues mjetesh, të cilët për t’i shpëtuar masës administrative, tentuan të...

Lajme 17:23 - 25 Dhjetor, 2019

“Festo, por mos fluturo me automjet”/ Policia thirrje shoferëve: Mos ua venit festën familjarëve

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje të gjithë shoferëve të kenë kujdes në qarkullim gjatë këtyre ditëve të festave. “Festo, por mos fluturo me automjet...

Kronika 14:47 - 18 Nentor, 2019

Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë dhe shkelje e rregullave të qarkullimit/ Policia bën “kërdinë”

Me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës, Njësia Operacionale e Policisë Rrugore në DPPSH, në bashkëpunim me sektorët e Policisë Rrugore në qarqe,...

Kronika 20:30 - 9 Nentor, 2019

Denoncim: Policia me dy standarte/ Gjobiten disa, favorizohen të tjerë

Ndërkohë që përditë gjatë aksioneve policore flitet për  “forcën e ligjit”, duket se një gjë e tillë është thjesht një fjalë goje. Kjo vërtetohet qartë edhe...

Kronika 08:22 - 9 Nentor, 2019

Video-Shpejtësi skëterrë në rrugët e Tiranës/ Policia bën “kërdinë” gjatë natës

Gjatë natës që lamë pas, Policia Rrugore ka kryer kontrolle me Radar për të parandaluar shpejtësine tej normave te lejuaram në aksin Sauk-TEG. Mësohet se për...

Kronika 16:49 - 31 Tetor, 2019

“Të dehur, pa patentë dhe pa rrip sigurimi/ Policia bën namin me arrestime dhe gjoba

Në funksion të operacionit “Tispol”, për zbatimin e ligjshmërisë rrugore në rrugët dytësore dhe zonat rurale, gjatë 48 orëve të fundit, janë arrestuar 34 drejtues mjetesh,...

Kronika 09:01 - 26 Tetor, 2019

Video-Shpejtësi skëterrë në rrugët e Tiranës/ Ndëshkohen 13 drejtues mjetesh

Policia rrugore e Tiranës, vijon kontrollet me radar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara, duke u...

Kronika 10:00 - 23 Tetor, 2019

Shkelje gjatë drejtimit të mjetit/ Policia “me dorë të hekurt” ndaj shoferëve

Policia e Beratit ka arrestuar një 63 vjeçar pasi duke drejtuar motoçikletën pa targa dhe pa leje drejtimi ka aksidentuar biçiklistin shtetasin P. Q., pa probleme...

Kronika 16:33 - 22 Tetor, 2019

1149 ankesa për shkelje të qarkullimit rrugor/ Policia masa ndaj shoferëve

1149 ankesa për shkelje të ndryshme të qarkullimit rrugorë, janë adresuar gjatë ditëve të fundit në adresë të komisariatit Dixhita. Ankesat kanë qenë kryesisht për parkime...

Kronika 10:24 - 8 Tetor, 2019

Lëviznin me shpejtësi skëterrë/ Policia rrugore bën “kërdinë”, ndëshkohen 12 drejtues automjetesh

Njësia operacionale e Policisë Rrugore në DPPSH në bashkëpunim me Policinë Rrugore të Ebasanit kontrolle blic, gjatë 12 orëve të fundit, në akset rrugore Tiranë –...

Kronika 20:35 - 26 Gusht, 2019

Policia Rrugore aksion blic në Fier/ Arrestohen 15 drejtues automjetesh

Duke marrë shkas nga aksidentet rrugore të ndodhura gjatë ditëve të fundit, Policia Rrugore në Fier ka kryer kontrolle të imtësishme në akset kryesore të qytetit....

Kronika 17:00 - 13 Gusht, 2019

Aksion transportit publik/ Pranga shoferit të autobusit, ndëshkim taksive

Pas ankesave të shumta nga qytetarë të ndryshëm për shërbimin e transportit publik, Policia Rrugore e Tiranës ka ndërmarrë një aksion për kontrollin, evidentimin dhe procedimin...

Kronika 09:34 - 30 Korrik, 2019

Policia bën “kërdinë” në Tiranë/ Prangosen 23 persona

Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 23 persona, nga të cilët 9 për drejtim mjeti në gjendje të dehur, 11 të papajisur me leje...

Aktualitet 14:30 - 13 Maj, 2019

Policia bën “namin” në Durrës/ 1174 masa ndëshkuese për një 1 javë

Në vetëm një javë, policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë katër persona, si dhe ka vendosur 1774 masa administrative. Mësohet se tre prej të...