Connect with Us

All posts tagged "policia lezhe"

Qëlloi me armë 25 vjeçarin/ Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin
Kronika 10:09 - 6 Janar, 2021

Qëlloi me armë 25 vjeçarin/ Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin

Policia e Lezhës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin e ngjarjes së mbrëmshme, ku u qëllua me armë një 25 vjeçar. Sipas uniformave blu është...

Kronika 10:58 - 28 Prill, 2020

Policia zbardh vrasjen e dyfishtë në Lezhë/ Shpallet në kërkim vëllai i autorit të dyshuar

Policia ka zbardhur ngjarjen e ditës së djeshme në pyllin e fshatit Lalm Lukaj, ku u gjetën të vrarë me armë zjarri shtetasit K. M. dhe...

Kronika 09:57 - 22 Tetor, 2019

Shiste drogë nëpër shkolla/ Arrestohet 23 vjeçari

Policia e Lezhës ka arrestuar një 23 vjeçar pasi shpërndante lëndë narkotike në ambientet e shkollave apo përreth tyre. Në pranga është vënë shtetasi S. R.,23...

Ndërtimet e paligjshme/ Arrestohet 46-vjeçari në Lezhë, 2 shpallen në kërkim
Aktualitet 09:52 - 14 Korrik, 2019

Pasuri me paratë e krimit/ Sekuestrohen katër automjete luksi në Lezhë

Katër automjete luksoze janë sekuestruar dhe ndërkohë  po punohet për gjetjen dhe sekuestron e 4 automjeteve të tjera  luksoze. Kështu ka njoftuar policia, e cila thotë...

Aktualitet 12:26 - 30 Shtator, 2018

Mina me telekomandë dhe drogë/ Në pranga 4 persona, shoqërohen 15 të tjerë

Drejtori i Policisë Vendore Lezhë, Ferdinand Mara në një deklaratë për mediat ka komunikuar finalizimin e operacionit të koduar “Telekomanda”. Mara bëri me dije se si...

Aktualitet 19:49 - 21 Shtator, 2018

Gjendet drogë në burgun e Lezhës/ Ja ku e kishin fshehur

Brenda ambienteve të burgut të Lezhës është gjetur drogë. Nga të dhënat e para mësohet se lënda narkotike u gjet tek tubat e dusheve të burgut...

Aktualitet 15:54 - 18 Qershor, 2018

Policia aksion në Lezhë/ 1379 masa administrative

Policia rrugore e Lezhës ka vijuar punën për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Policia bën me dije se gjithsej janë vendosur 1379 masa administrative. Konstatimet...