Connect with Us

All posts tagged "Policia greke"

Kronika 09:58 - 25 Shkurt, 2020

Me heroinë dhe kokainë në Selanik/ Arrestohet 28 vjeçari shqiptar

Dy të rinj, një shqiptar dhe një grek jan arrestuar pasditen e djeshme në Selanik pasi u kapën me 13 kilogram heroinë dhe 879 gram kokainë....

Kronika 10:01 - 15 Shkurt, 2020

“Po shkojmë për të festuar Shën Valentinin në Greqi”/ Kontrolli në makinë “fundos” çiftin shqiptar

Dy shtetas shqiptar, burrë dhe grua, janë vënë në pranga ditën e djeshme, nga policia në Igumenicë. Mësohet se ndalimi i tyre u bë në në...

Kronika 11:53 - 14 Shkurt, 2020

Shqiptari i arratisur nga burgu, arrestohet për grabitje me armë

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar të arratisur nga burgu. Shqiptari akuzohet për një seri grabitjesh. Sipas policisë, 31 vjeçari ka kryer vjedhje të armatosura...

Kronika 10:48 - 20 Tetor, 2019

Parcelë me kanabis në Greqi/ Arrestohet 38-vjeçari shqiptar

Policia greke ka arrestuar një 38-vjeçar shqiptar pasi u kap me 25 kilogram kanabis. Pas kontrolleve autoritetet zbuluan se shqiptari kultivonte kanabis në një parcelë të...

Kronika 11:14 - 17 Tetor, 2019

Goditet grupi i trafikut të drogës në Selanik/ Në krye të bandës një shqiptar

Goditet një grup i trafikut të drogë në Greqi. Mësohet se pas operacionit antidrogë të zhvilluar në Selanik janë vënë në pranga 7 persona. Mes të...

Kronika 17:59 - 9 Tetor, 2019

Superaksioni/ Sekuestrohen 116 kg drogë, në pranga 3 persona

3 persona janë arrestuar pas një aksioni të ndërmarrë nga policia greke në pikën kufitare Shqipëri-Greqi ditën e sotme. Mësohet se personat, shtetas grek të moshës...

Kronika 18:25 - 1 Tetor, 2019

Policia greke godet rrjetin e trafikut të drogës Shqipëri -Turqi

Policia greke dha të martën të dhëna zyrtare lidhur me operacionet ndaj një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës, anëtarët e të cilit ishin përfshirë në...

Kronika 08:47 - 27 Gusht, 2019

Goditet grupi kriminal/ Në pranga tre shqiptarë dhe një grek

Tre shtetas shqiptarë dhe një shtetas grek kanë rënë në prangat e policisë, në kuadër të një operacioni kundër trafikimit të lëndëve narkotike. Uniformat blu bëjnë...

Kronika 09:33 - 26 Gusht, 2019

Morën peng një person dhe kërkuan 10.000 euro/ Arrestohen pesë shqiptarë

Katër shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga policia greke, dhe një tjetër nga policia shqiptare, pasi akuzohen se kanë rrëmbyr një person në Korinthos. Sikurse...

Aktualitet 20:48 - 23 Mars, 2019

Policia greke sekuestron 230 kg drogë/ Dyshohet të ketë hyrë nga Shqipëria

Policia greke ka sekuestruar ditën e sotme 230 kg lënde narkotike e llojit kanabis. Pas tre operacioneve të organizuara fillimisht arritën të bllokojnë një sasi prej...

Aktualitet 15:41 - 3 Shtator, 2018

Sekuestrohen 5 mjete lundruese/ Në pranga 4 persona

Pesë mjete lundruese janë sekuestruar dhe katër persona kanë rënë në pranga, si rezultat i bashkëpunimit midis policisë së Sarandës dhe policisë kufitare greke. Nga të...

Aktualitet 10:56 - 1 Shtator, 2018

“Ndihmë, na shpëtoni”/ Çfarë ndodhi në mesnatë në kufirin greko-shqiptar?

Dy shtetas shqiptarë, të cilët kishin humbur në mal pranë kufirit greko-shqiptar, janë shpëtuar pas mesnate nga policia greke. Dy shtetasit shqiptarë kishin humbur rrugën dhe...

Aktualitet 18:43 - 24 Korrik, 2018

DOSSIER/ “Marinarët komunistë grisën teserat, kënduan ‘Parti-Enver’ para policisë greke”

Kujtim Kallaxhi, i cili ka qenë i vetmi nga familjarët e organizatorëve të arratisjes i izoluar me marinarët në kabinën e anijes, zbulon një detaj të...

Aktualitet 19:39 - 12 Maj, 2018

Sekuestrohet heroinë dhe 8000 euro/ Në pranga 35-vjeçarja

Policia greke ka vënë në pranga një shtetase shqiptare, nën akuzën se trafikonte lëndë narkotike. Mediet vendase bëjnë me dije se shtetases 35-vjeçare që banonte në...

Aktualitet 18:34 - 25 Prill, 2018

Qëlloi me armë zjarri drejt policisë/ Në pranga 32-vjeçari

Policia greke ka vënë në pranga një 32-vjeçar shqiptar, pasi kishte qëlluar me armë zjarri drejt policisë në Kallithea të Athinës. Ngjarja ka ndodhur pak pas...

Aktualitet 20:26 - 16 Mars, 2018

Zhdukja e dy motrave shqiptare alarmon policinë greke

Policia greke është vënë në alarm pas zhdukjes së dy motrave me origjinë shqiptare nga banesa e tyre në Dylesi të Thives, 60 km në veri...

Kronika 14:49 - 15 Mars, 2018

Kapen 40 kg kanabis në kufi me Shqipërisë dhe Greqisë

Policia e Greqisë ka sekuestruar një sasi prej 40.4 kg kanabis afër kufirit me Shqipërinë. Lënda narkotike ishte e futur në dy çanta udhëtimi dhe ishte...

Kronika 16:26 - 10 Mars, 2018

Sekuestrohen 155 kg drogë/ Pranga tre shqiptarëve

Në operacionin e fundit të policisë greke kufitare, janë sekuestruar 155 kilogramë drogë, të ndara në 149 pako, 855 gramë marijuana dhe 2000 euro, 4 celularë...

Kronika 14:00 - 23 Shkurt, 2018

Ndjekje si nëpër filma/ Kapet shqiptari dhe dy grekë me heroinë në Prevezë 

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar 43-vjec dhe dy shtetas grekë, përkatësisht 39 dhe 53 vjeç. Ndalimi i tyre është bërë pasi, policia greke ka...

Aktualitet 16:31 - 8 Shkurt, 2018

Me 30 kg drogë drejt Greqisë/ Arrestohen dy shqiptarë

Në kuadër të një operacioni antidrogë policia greke ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve. Aksioni u zhvillua në kufirin greko-shqiptar në një zonë pyjore...

Aktualitet 16:21 - 31 Janar, 2018

Sekuestrohen 407 kilogramë marijuanë/ Arrestohen 2 persona

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotikë është sekuestruar në Athinë, nga policia greke. Nga të dhënat e para mësohet se droga ishte futur në disa  thasë...

Aktualitet 14:41 - 25 Janar, 2018

Operacion anti-drogë,shkatërrohet banda/ Ja, kush ishte kapoja

Policia greke ka ndërmarrë një operacion të madh për goditjen e një grupi kriminal të trafikut të drogës nga Shqipëria. Tetë persona janë arrestuar gjatë operacionit,...

Aktualitet 21:26 - 9 Janar, 2018

Artan Hoxha tregon cilat janë provat e policisë kundër Kelmend Balilit

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha, është i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, ku po flitet rreth temës “Ku fshihet Kelmend Balili?”...