Connect with Us

All posts tagged "policia e shtetit"

Aktualitet 17:23 - 28 Qershor, 2019

Zgjedhjet e 30 Qershorit/ Policia e Shtetit publikon masat për mbarëvajtjen e procesit

Drejtori i Rendit Publik në drejtorinë e Përgjithshme të Policisë, Albert Dervishaj, nëpërmet një deklarate për mediat ka bërë me dije planin e masave të Policisë...

Aktualitet 18:53 - 22 Maj, 2019

Skandali-I hiqen ministrisë së Mbrojtjes/ 1.7 milionë dollarë shpërblim për Policinë e Shtetit

Ish kreu i Grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një skandal,lidhur me një urdhër të firmosur nga Edi...

Aktualitet 18:20 - 31 Mars, 2019

Video/ Policia e Shtetit mesazh për qytetarët

Policia e Shtetit ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shfaqen automjete dhe këmbësor të cilët nuk respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Sipas Policisë, siguria...

Aktualitet 20:20 - 13 Mars, 2019

Gjykata liroi protestuesin/Policia e Shtetit: Gjyqtari i lidhur me krimin

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë në Fier për lirimin e personit që goditi me gur një...

Aktualitet 22:44 - 9 Mars, 2019

Rotacion në Policinë e Shtetit/ Shkarkohen tre drejtorë

Ditën e sotme ka ndodhur një rotacion në Policinë e Shtetit. Tre drejtorë policie në qarqe përkatësisht në Tiranë, Vlorë dhe Fier  janë shkarkuar. Drejtori i...

Aktualitet 20:12 - 4 Mars, 2019

Boçi: Nesër protestojmë dhe për dinjitetin e nëpërkëmbur të policisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi në një postim në rrjetet sociale tha se policia i ngjan më shumë një trupe paramilitare, pa moral dhe në...

Aktualitet 13:04 - 4 Mars, 2019

Oficerët e rinj të Policisë Kriminale/ Ardi Veliu mesazh të rinjve

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ishte i pranishëm sot në ceremoninë e fillimit të kursit profesional për policimin të studentëve të ekselencës, si edhe...

Aktualitet 12:17 - 21 Shkurt, 2019

AKEP udhëzon ndërprerjen e sinjalit të internetit

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka udhëzuar të gjithë operatorët celularë në vend që të ndërpresin sinjalin e internetit, prej orës 11:00 deri në orën...

Aktualitet 17:04 - 20 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Policia: Dhunë dhe organizime me natyrë kriminale

Policia e Shtetit me anë të një deklarate, ka paralajmeruar dhunë në protesten e nesërme të opozitës. Ne deklaratën e policisë theksohet se ka të dhëna për...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 18:49 - 14 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ PD i përgjigjet Policisë së Shtetit

Partia Demokratike në një deklaratë për mediat ka thënë se policia e shtetit po mundohet të pengojë protestën e opozitës. PD-ja bën me dije se ka...