Connect with Us

All posts tagged "policia durres"

Kronika 11:16 - 20 Janar, 2020

Dyshohet se përdhunoi të miturën në Durrës/ E pëson keq 18-vjeçari

Një 18-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një 16-vjeçare, në zonën e plazhit. Policia e qytetit...

Lajme 14:41 - 30 Dhjetor, 2019

Tërmeti i 26 nëntorit/ Drejtoria Vendore e Policisë Durrës nderohet me “Certifikatë Mirënjohjeje”

Bashkia e Durrësit i akordon Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës “Certifikatë Mirënjohjeje”. Me vendim të këshillit bashkiak të Bashkisë Durrës, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës është...

Kronika 14:49 - 25 Tetor, 2019

U tha se i hynë hajdutët në shtëpi dhe u hodh nga ballkoni/ Zbulohet e vërteta e 22 vjeçares

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Durrësit ku u tha se nje grua u hodh nga kati i tretë i banesës për shkak...

Aktualitet 11:37 - 4 Dhjetor, 2018

Vjedhja e zyrës ku paguheshin gjobat/ Policia jep detaje

Policia e Durrës ka sqaruar vjedhjen e ndodhur ditën e djeshme në zyrën ku paguheshin gjobat, Pas vjedhjes së zyrës ku paguheshin gjobat në Policinë e...

Aktualitet 17:12 - 23 Maj, 2018

Plagosja me thikë e të riut/ Policia identifikon autorët

Policia e Durrësit ka bërë të mundur identifikimin e autorëve, të cilët u përfshinë në përleshjen me thika në Durrës prej nga ku mbeti i plagosur...

Aktualitet 14:52 - 14 Janar, 2018

Kërcënoi me pistoletë rojen e parkingut/ Arrestohet 32-vjeçari

Policia e Durrësit ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një shtetasi, nën akuzën se me një pistoletë lodër ka kanosur një shtetas tjetër dhe...

Aktualitet 14:53 - 27 Tetor, 2017

Arrestohet ish-shefi i Krimeve në Policinë e Durrësit

Ish-shefi i Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë së Durrësit, Krenar Behari është arrestuar nga policia. Arrestimi i Krenar Beharit erdhi pas urdhërit të prokurorit Arjan...

Aktualitet 12:45 - 26 Shtator, 2017

Operacioni kundër trafikut të drogës/ Sekuestrohen 68.3 kg lëndë narkotike

Specialistët e Seksionit për Narkotikët finalizojnë me sukses një operacion të dytë brenda pak orësh. Në kuadër të operacionit të koduar ”Shkembi i Kuq”, janë sekuestruar  68.3...

Aktualitet 16:36 - 14 Korrik, 2017

Policia zbardh ngjarjen/Si shpërtheu në flakë makina e kandidatit për deputet

Policia e Durrësit ka dhënë detaje mbi makinën e djegur sot në qytetin bregdetar. Uniformat blu bëjnë me dije se mjeti tip Jaguar është në pronësi...

Aktualitet 16:20 - 1 Shkurt, 2017

Bënë për spital 21 vjeçarin/ Dy autorët kapen në flagrancë

Dy persona në Durrës janë arrestuar në flagrancë, pasi për motive të dobëta kanë goditur me grushta një 21 vjeçar. Specialistët për Krimet në Komisariatin e...

Aktualitet 18:08 - 4 Gusht, 2016

Tërhiqte qenin zvarrë me makinë/Policia shoqëron 42 vjecarin nga Shijaku

Policia e Durrësit shoqëron shtetasin, i cili tërhiqte  zvarrë me pjesën e pasme të mjetit një qen. “Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet...

Aktualitet 23:36 - 18 Qershor, 2016

Akuzat për arrestim të paligjshëm të autorit të vrasjes së Muratajt/ Reagon Policia e Durresit

Policia e Durrësit ka reaguar pas akuzave të artikuluara në media, se arrestimi i Bedri Hakës, autorit të dyshuar të vrasjes së Leonard Muratajt është i...

Kronika 11:30 - 2 Prill, 2016

Kontrollet e Policisë së Durrësit/ Arrestohet një person

Drejtoria Vendore dhe Efektivat e Komisariatit të Policisë Durrës, Krujë dhe Shijak,  në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, mbrëmjen e së premtes deri në...