Connect with Us

All posts tagged "Polici"

Aktualitet 20:26 - 28 Mars, 2019

Ligji për Vettingun në Polici/ Luan Rama në krah të Fatmir Xhafajt

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, ka komentuar ligjin për vetting në polici si dhe sjelljen e Policisë në protestat e opozitës. I pyetur për reagimin e...

Aktualitet 12:00 - 25 Mars, 2019

Zbulohet polici pjesë e trafikut të drogës/ Si u fsheh ngjarja kriminale

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha. Denoncuesi nxjerr me emer e mbiemer një polic të Fierit, që sipas tij është pjesë e...

Aktualitet 11:11 - 20 Mars, 2019

Protesta tek Unaza e re/ 6 banorë në Polici

Policia ka shoqëruar gjashtë banorë të zonës së Astirit. Shoqërimi i tyre është bërë një ditës pas protesës katër orësh në aksin e Unazës së re....

Aktualitet 17:56 - 14 Mars, 2019

Arrestimet për fajde/ Shoqërohet në polici ish-prefekti i Shkodrës

Policia e Shkodrës gjatë një operacioni të quajtur “Maranaj” vuri në pranga 12 persona dhe shpalli në kërkim 4 persona të tjerë. Mësohet se mesditën e...

Sander Lleshaj ne Komisionin e medias
Aktualitet 15:42 - 14 Mars, 2019

Rrokadë në Polici/ Lleshaj rikthen të liruarit e Saimir Tahirit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, po rikthen masivisht në postet kyçe në Polici, ish-drejtorë që janë shkarkuar në kohën e Saimir Tahirit. I pari që u...

Kryesore Show Biz 13:53 - 11 Mars, 2019

“Nga qejfi ha kumbulla të tharta”/Modelja shqiptare rrëfen sa herë e ka arrestuar policia

Trejsi Sejdini është  përfolur mjaft herë për zënkat e saj, dhe  njihet si vajza e sherreve por edhe më të komentuara në showbizin shqiptar. Ajo është...

Aktualitet 22:42 - 8 Mars, 2019

Protesta në Roskovec/ 30 persona përfundojnë në polici

Në hyrje të Roskovecit ditën e  sotme u zhvillua një protestë për mos  të mos lejuar  kryeministrin Edi Rama të hyjë në qytet. Mësohet se 30...

Aktualitet 20:33 - 7 Mars, 2019

Vret me plumb në kokë të riun/ Vetëdorëzohet autori

Pas sherrit banal për një makinë, Olgert Mustafa ka vrarë me plum në kokë Altin Balliun. Ngjarja e rëndë ka ndodhur me 17 janar, ku pas...

Aktualitet 19:39 - 6 Mars, 2019

Pas denoncimit të Berishës/ 42 vjeçari vetëdorëzohet në polici

Ish- kryeministri Sali Berisha, publikoi në rrjetet sociale një denoncim ku thuhej se një grabitës kishte goditur me thikë një klientë në supermarket dhe policia kishte...

dhuna ne proteste
Aktualitet 08:26 - 17 Shkurt, 2019

Protesta e Opozitës/ 40 persona përfundojnë në Polici

Pas protestës pesë orëshe të Opozitës, e cila u karakterizua nga dhuna,  Policia ka kryer një sërë arrestimesh. Mbrëmjen e së shtunës, Policia ka shoqëruar 20...