Connect with Us

All posts tagged "Polici"

Foto-Nuk e kishit parë asnjëherë kështu/ Fjolla Morina shkon në Gjykatë mbuluar nga koka tek këmbët
Kronika 10:52 - 20 Shtator, 2020

U kap me dy armë në çantë/ Zbardhet deklarata e Fjolla Morinës në polici

Këngëtarja kosovare Fjolla Morina u arrestua dje në pikë kufitare të Morinës, pasi u kap me armë zjarri me vete. Ditën e sotme ajo ka pranuar...

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit
Kronika 23:21 - 15 Shtator, 2020

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Gazetari Spartak Koka tregoi mbrëmjen e sotme se shënjestra e atentait në Vasil Shanto, Preng Gjini, ka qenë pjesë e Gardës së Republikës. Koka tha se...

Dhunohet në mes të natës e moshuara në Gjirokastër/ Ja për çfarë dyshon 75-vjeçarja
Aktualitet 15:58 - 15 Shtator, 2020

Rrahin policin në mes të qytetit/ Arrestohen 2 të rinj nga Lazarati

Dy të rinj janë arrestuar në flagrancë, pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një polici. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Tepelenës, ku 25 vjeçari Elion...

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona
Kronika 15:39 - 11 Shtator, 2020

Operacion mes Italisë e Shqipërisë/ Goditet grupi kriminal, arrestohen 12 persona

Finalizohet me sukses një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal që ushtronte veprimtari në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Operacioni...

Polici i burgut në Berat rezulton pozitiv me Covid/ Infekton dy të tjerë
Shëndeti 16:47 - 5 Shtator, 2020

Polici i burgut në Berat rezulton pozitiv me Covid/ Infektohen dhe dy të tjerë

Tre raste të reja me Covid-19, janë konfirmuar sot në Berat. Mes tyre është edhe një efektiv policie në Burgun e Beratit. Ndërkohë që dy rastet...

Infektohet me Covid-19 drejtori i Policisë së Beratit
Shëndeti 22:26 - 16 Gusht, 2020

Infektohet me Covid-19 drejtori i Policisë së Beratit

Drejtori i Policisë në Berat, Neritan Nallbati është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar vetë Nallbati në një lidhje me ABC news, ku është shprehur...

Këngëtari shqiptar përfundon në pranga/ Ja për çfarë akuzohet
Kosova & Rajoni 10:05 - 15 Gusht, 2020

Këngëtari shqiptar përfundon në pranga/ Ja për çfarë akuzohet

Këngëtari shqiptar Korab Jetishi ka përfunduar në prangat e policisë për shkelje të masave të vendosura në kushtet e pandemisë nga koronavirusi. Korabi, u arrestua dhe...

Skandal në Kakavijë/ Polici i merr 50 euro qytetarëve për t’i kaluar pa radhë
Denoncim 16:57 - 14 Gusht, 2020

Skandal në Kakavijë/ Polici i merr 50 euro qytetarëve për t’i kaluar pa radhë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim që lidhet me radhën kilometrike që është krijuar në doganën e Kakavijës. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari...

Sociale 15:01 - 14 Gusht, 2020

Tentoi të kalonte jashtë radhe një automjet në Kakavijë/ Ndëshkohet polici

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka pezulluar menjëherë nga detyra punonjësin e Policisë A. Ç. Punonjësi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë, duke shpërdoruar...

“Rritja e pagave për mjekët”/ Spahia “demaskon” Ramën: Po tenton të mashtrojë për herë të dytë
Politikë 10:35 - 12 Gusht, 2020

Efektivi humbi jetën, Spahia nxjerr mesazhin: Jemi mbi 20 policë të sëmurë, s’na është bërë testi

Pas ndarjes nga jeta të përgjegjësit të Rrugores në Shkodër, Safet Morina i cili ishte infektuar me Covid, ka reaguar ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia....

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)
Lajme 11:34 - 7 Gusht, 2020

Video-“Benzi ka dalë nga moda”/ Ylli Ndroqi sfidon SPAK dhe policinë pas sekuestrimit të pasurisë

Ylli Ndroqi ka reaguar për herë të parë pas sekuestrimit të pasurisë së tij nga SPAK. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ylli Ndroqi alias Xhemail...

Kronika 08:10 - 7 Gusht, 2020

Detaje të reja nga vrasja makabre në Pogradec/ 70 vjeçarja u godit në prani të mbesës së mitur

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja makabre, e ndodhur pasditen e djeshme në Pogradec. Fshati Buçimas është tronditur, pasi rreth orës 18:15, Olsi Çekiçi, 44...

Konflikt për çështje pronësie/ Plagoset me armë zjarri polici
Kronika 15:23 - 15 Korrik, 2020

Konflikt për çështje pronësie/ Plagoset me armë zjarri polici

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Tropojë, ku një punonjës policie është plagosur me armë zjarri. Uniformat blu bëjnë të ditur...

Denoncimi/ Merret peng kryetari i bashkisë Vorë
Denoncim 21:15 - 6 Korrik, 2020

Denoncimi/ Merret peng kryetari i bashkisë Vorë

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili shkruan se Hekuran Brahimaj, kryetar në detyrë i Bashkisë Vorë, është marrë peng mbrëmë...

Qurravitet Alfred Lela: Më rrahën, më paskan vënë dhe gjobë
Aktualitet 18:39 - 2 Korrik, 2020

Qurravitet Alfred Lela: Më rrahën, më paskan vënë dhe gjobë

Gazetari  Alfred Lela, pas dhunës së ushtruar në protestën e 17 majit, ka denoncuar policinë se e ka gjobitur me 200 mijë lekë, përveçse e ka...

Tentoi të fuste drogë në qeli/ Arrestohet polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin
Kronika 21:24 - 27 Qershor, 2020

Tentoi të fuste drogë në qeli/ Arrestohet polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin

Një polic i burgut të sigurisë së lartë në Peqin është arrestuar, pas akuzohet se ka tentuar të fusë lëndë narkotike ne qëli. Sipas asaj që...

Kronika 15:35 - 19 Qershor, 2020

Shpërdoruan detyrën/ Jepet masa e sigurisë për 6 policët në Korçë

Drejtoria Rajonale e SHÇBA, Korçë, pas një hetimi proaktiv në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, në kuadër të procedimit për veprën...

Sociale 19:27 - 18 Qershor, 2020

Panik në Policinë e Elbasanit/ Konfirmohet me koronavirus një punonjës

Një punonjës në sallën operative të Drejtorisë së Policisë së Elbasanit është konfirmuar pozitv me koronavirus. Burime për mediat bëjnë me dije se i infektuar është...

Kronika 14:44 - 17 Qershor, 2020

“Për kokë të fëmijëve do bëj skandal”/ Pronari kërcënon policin: Kam armë…

Shembja e disa ndërtesave në Tale të Lezhës, është shoqëruar më përplasje të forta mes punonjësve të policisë dhe pronarëve të ndërtesave, të cilët kundërshtojnë shembjen...

Bota 15:52 - 10 Qershor, 2020

Pas vdekjes së George Floyd/ Kongresi shqyrton propozimet për reformën në polici

Anëtarë të Kongresit amerikan po shqyrtojnë propozimet për reformën e policisë në shkallë vendi, ndërkohë që zyrtarët vendorë dhe ata shtetërorë kanë njoftuar hapa për të...

Bota 14:40 - 9 Qershor, 2020

Një milion dollarë lirimi me kusht për policin e akuzuar në vdekjen e George Floyd

Një gjykatës të hënën caktoi shumën 1 milion dollarë për lirimin me kusht për një polic në Mineapolis, të akuzuar për vrasje të shkallës së dytë,...

Kronika 23:26 - 8 Qershor, 2020

Deklarata e Artan Hoxhës/ “Grupet kriminale në Elbasan kanë informatorë brenda policisë”

Gazetari Artan Hoxha ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, lidhur me atentatin ndaj Ardjan Çapjas. Hoxha tha se grupet kriminaale në Elbasan janë shumë...

Bota 20:25 - 8 Qershor, 2020

Vrasja e George Floyd në SHBA/ Demokratët propozojnë reformë të thellë në polici

Demokratët e Kongresit propozojnë një rishqyrtim gjithëpërfshirës të procedurave të gabuara të policisë si përgjigje ndaj vdekjes së anëtarëve të komunitetit afrikano-amerikan në duart e punonjësve...