Connect with Us

All posts tagged "police"

Kronika 11:26 - 24 Nentor, 2020

“Mbyllën një sy” e nuk bënë kontrollet/ Pezullohet shefi i komisariatit të Skraparit dhe 4 policë të tjerë

Pesë policë në Berat janë pezulluar pasi nuk kryen detyrën dhe nuk kontrolluan vendin për kanabis. Mësohet se të pezulluar janë shefi i komisariatit të Skraparit,...

“Ore, na luajtët mendsh!”/ Artan Hoxha reagon ashpër: Ju shtrëngoftë zoti në qiell
Politikë 23:26 - 23 Nentor, 2020

Paralajmërimi i Metës për policët/ Ironizon Artan Hoxha: Kujdes patriot, je shumë i ri në moshë

Presidenti Ilir Meta bëri një paralajmërim të fortë mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për gjobën që mori për pjesëmarrjen e në ditëlindjen e aktorit Bes...

Covid mbërthen institucionet shtetërore në Berat/ Infektohen 14 mësues, policë e mjekë
Shëndeti 20:04 - 21 Nentor, 2020

Covid ‘mbërthen’ institucionet shtetërore në Berat/ Infektohen 14 mësues, policë e mjekë

Situata e pandemisë vijon të jetë shqetësuese, ku numri i të infektuarve ka pësuar një rritje të konsiderueshme ditët e fundit. Zyrtarisht sot vetëm në qarkun...

Emri-Detaje/ Kush është zyrtarja që mashtronte bizneset në Tiranë
Kronika 12:57 - 11 Nentor, 2020

Emri-Detaje/ Kush është zyrtarja që mashtronte bizneset në Tiranë

Detaje të reja janë zbuluar nga arrestimi i 45-vjeçares në Tiranë e cila mashtronte bizneset dhe merrte mallra pa paguar. Mësohet se e arrestuara Elvira Lani, ...

Policia me “dorë të hekurt”/ Gjobiten qindra qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Sociale 14:50 - 3 Nentor, 2020

Nuk mbanin maskat, gjobiten 627 qytetarë/ Dy lokale ndëshkohen për muzikën pas orës 20:00

Ndëshkohen me masë administrative 627 qytetarë dhe 2 administratorë lokalesh, pasi nuk zbatuan masat anticovid. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin...

Sulmi i tmerrshëm në Vjenë/ Tre policë që luftuan kundër terroristëve janë shqiptarë
Kronika 14:03 - 3 Nentor, 2020

Sulmi i tmerrshëm në Vjenë/ Tre policë që luftuan kundër terroristëve janë shqiptarë

Tre policët që luftuan dje me terroristët në Vjenë janë shqiptarë nga Kosova. Këtë e bëri të ditur ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla sot...

Polic ke qenë , polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt
Politikë 20:42 - 30 Tetor, 2020

Polic ke qenë, polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt

Gazetari Dashamir Biçaku ka reaguar lidhur me deklaratën ofenduese të ministrit Sandër Lleshaj, ndaj policëve. Biçaku ka shprehur keqardhje për Lleshajn ndërsa thotë se mendoi sa...

Politikë 17:36 - 30 Tetor, 2020

Deklarata e Lleshajt për policët/ Kryemadhi: Në ministri ka vetëm kriminelë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qenë në një takim me strukturat e partisë në qytetin e Pogradecit. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi...

Lajme 14:55 - 30 Tetor, 2020

Deklarata fyese ndaj policëve/ Gazetari i kthehet Lleshajt: Tek gaveta e ushtrisë ke qënë, aty ke mbetur

Gazetari Elton Qyno ka reaguar pas deklaratës të ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj ndaj policëve. Qyno thekson se kjo është deklarata më përçmuese dhe bulliste e...

Politikë 14:21 - 30 Tetor, 2020

Lleshaj ofendoi hapur vartësit e tij/ Kreu i sindikatës së policisë: Nuk reagojnë se i heqin nga puna

Kreu i sindikatës së policisë, Sadedin Fishta ka folur për deklaratën e ministrit Sandër Lleshaj, i cili përdori etiketën “polic”, me një konotacion negativ dhe përbuzës...

Sociale 22:08 - 23 Tetor, 2020

Humbi gishtat nga kapsolla në protestë/ Ina Nuku: Jam fejuar, ja cila është ëndrra ime më e madhe

Përpara dy viteve në protestat e opozitës një ngjarje e rëndë që tërhoqi vëmendjen ishte ajo që i ndodhi efektives së policisë së shtetit Ina Nuka,...

Infektohen tre policë në Elbasan/ Dërgohet me urgjencë drejt Tiranës efektivi i Shqiponjave
Kronika 20:01 - 18 Tetor, 2020

Infektohen tre policë në Elbasan/ Dërgohet me urgjencë drejt Tiranës efektivi i Shqiponjave

Tre punonjës policie janë infektuar së fundmi pozitivë me Covid-19. Mësohet se ata kanë kryer testimin dhe kanë kanë rezultuar pozitivë. Bëhet se 2 prej tyre...

Kronika 08:11 - 18 Tetor, 2020

Policia kontrolle gjatë mesnatës në aksin Sauk-Teg/ “Fluturojnë” 20 patenta, arrestohen 4 shoferë

Vijon monitorimi me Radar dhe në Sauk-Teg, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelsve të Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Ndërkohë vijon monitorimi dhe...

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë
Politikë 20:40 - 12 Tetor, 2020

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka refuzuar të vendosë maskën, e cila është vendosur si masë e detyrueshme nga qeveria. Ndonëse nga e enjtja nuk do...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ PAA thirrje deputetëve: Votoni me përgjegjësi maksimale
Politikë 12:55 - 11 Tetor, 2020

Kthimi i gjobave/ PAA: Nuk duhen dërguar policë në çdo shtëpi, paratë hidhen direkt në llogaritë e përfituesve

Partia Agrare Ambientaliste e Agron Dukës ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me kthimin e gjobave të vëna gjatë kohës së pandemisë. PAA deklaron se kthimi...

A message for the “humanist” Sander Lleshaj/ Why do we need a “captain” as a minister?
Lajme 18:22 - 6 Tetor, 2020

Deklarata e Sandër Lleshajt/ Policët në moshë të thyer do i dërgojmë roje shkolle

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka shpjeguar në mbledhjen e Komisionit për Çështjet Ligjore ndryshimet e reja në Policinë e Shtetit. Lleshaj tha se me ndryshimet...

“Ka lajme të mira nga medikamentet”/ Pipero: Kush të jenë të parët që do të vaksinohen
Shëndeti 21:40 - 22 Shtator, 2020

“Ka lajme të mira nga medikamentet”/ Pipero: Kush të jenë të parët që do të vaksinohen

Infeksionisti Pëllumb Pipero ka folur mbrëmjen e sotme për zbulimin e vaksinës anti-Covid. Pipero tregoi se sapo të vijë në Shqipëri, personat e parë që do...

“Benzi” del nga rruga dhe përfundon në kanal/ Plagoset drejtuesi i mjetit
Kronika 10:09 - 22 Shtator, 2020

Aksident në aksin Rinas-Tiranë/ Katër të plagosur, mes tyre dy policë

Një aksident rrugor nga ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Rinas- Tiranë. Dy automjete janë përplasur në fshatin Domje e për pasojë janë lënduar 4 persona....

Aktualitet 08:49 - 17 Shtator, 2020

Detaje nga atentati mafioz/ Autorët ishin maskuar si policë

50 vjeçari Bujar Çela është vrarë në orën 05.45 të mëngjesit të sotëm, sapo ka zbritur nga makina e tij për të pirë një kafe. Sipas...

Pësoi arrest kardiak te rruga e “Elbasanit”/ Humb jetën në krye të detyrës efektivi i policisë
Kronika 13:06 - 4 Korrik, 2020

Kërkonin në formë ryshfeti favore seksuale/ Arrestohen 2 policë në Tiranë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë finalizuan pas disa muajsh hetime me metoda speciale,...

Skema e abuzimit me gjobat në Korçë/ Gjashtë policët do hetohen nga SPAK
Kronika 17:27 - 26 Qershor, 2020

Skema e abuzimit me gjobat në Korçë/ Gjashtë policët do hetohen nga SPAK

Gjashtë policët e komisionit të gjobave në Korçë do të hetohen nga SPAK, pasi u pezulluan nga detyra për abuzim me gjobat e makinave. Ishte Prokuroria...

Bota 20:35 - 3 Qershor, 2020

Policët shtyjnë gazetarët në Nju Jork/ Ndërpritet mbulimi i protestës

Oficerët e policisë së qytetit të Nju Jorkut rrethuan, shtynë dhe fyen dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Associated Press që po mbulonin protestat ditën e...

Politikë 16:33 - 19 Maj, 2020

Policë me armë në protestë/ Rama “i justifikon”: Po largoheshin…

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me policët e armatosur në protestën artistëve dhe qytetarëve për mbrojtjen e Teatrit. Gjatë një interviste për News 24, Ramës...