Connect with Us

All posts tagged "polican"

Moti i keq dëmton linjat elektrike në Poliçan e Skrapar/ Mijëra banorë në terr
Sociale 18:56 - 10 Janar, 2021

Moti i keq dëmton linjat elektrike në Poliçan e Skrapar/ Mijëra banorë në terr

Rreth 3000 abonentë në Skrapar, Poliçan e Urë-Vajgurore janë pa energji elektrike që prej mesditës së sotme. Shkak është bërë dëmtimi i kabinave elektrike sipasojë e...

Çahet tubacioni i ujësjellësit të Bogovës/ Tre qytete pa ujë
Sociale 20:51 - 9 Janar, 2021

Çahet tubacioni i ujësjellësit të Bogovës/ Tre qytete pa ujë

Moti i keq dhe reshjet e pandërprera të shiut, kanë bërë që masive dheu të bien dhe të dëmtojnë tubacionin kryesor të ujësjellësit të Bogovës. Për...

Edmond Zotko i arrestuar nga SPAK për trafik kanabisi/ Kryebashkiaku i Poliçanit: Ka qenë kandidat i LSI-së
Aktualitet 15:46 - 8 Janar, 2021

Edmond Zotko i arrestuar nga SPAK për trafik kanabisi/ Kryebashkiaku i Poliçanit: Ka qenë kandidat i LSI-së

Një prej të arrestuarve nga SPAK në operacionin në Skrapar, Edmond Zotko, dyshohet se është një i afërm i kryebashkiakut të Poliçanit  Adriatik Zotkaj. Por ky...

Kronika 11:26 - 24 Nentor, 2020

“Mbyllën një sy” e nuk bënë kontrollet/ Pezullohet shefi i komisariatit të Skraparit dhe 4 policë të tjerë

Pesë policë në Berat janë pezulluar pasi nuk kryen detyrën dhe nuk kontrolluan vendin për kanabis. Mësohet se të pezulluar janë shefi i komisariatit të Skraparit,...

Shëndeti 20:08 - 9 Prill, 2020

Trajtuan për 1 muaj të infektuarin me koronavirus në Poliçan/ Dalin përgjigjet e testeve për 30 mjekë dhe infermierë

Del përgjigjia e testeve për stafin mjekësor të Qendrës Shëndetësore të qytetit të cilët rezultuan negative ndaj koronavirusit. Pas konfirmimit të rastit të parë me coronavirus...

Kronika 14:15 - 8 Prill, 2020

E rëndë në Poliçan/ 48 vjeçari vetvritet me armë në banesë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Policanit ku një 48-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë zjarri në banesën...

Sociale 15:23 - 26 Mars, 2020

Artan Hoxha publikon foto dhe video/ Bashkia Polican “ndahet” nga Shqipëria, plan masash unike kundër koronavirusit

Ndërkohë që qeveria Shqiptare ka ndërmarrë masa të rrepta kundër përhapjes së koronavirusit, një plan krejt unik po zbatohet nga Bashkia e Policanit. Lajmi është bërë...

Uncategorized 21:47 - 15 Shtator, 2019

Poliçan/ Ndalohen nga policia pa asnjë shpjegim 12 shoferë të gurores

12 shoferë të kamionëve të firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ në fshatin Novaj janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Poliçan pa u dhënë asnjë shpjegim....

Aktualitet 01:35 - 1 Korrik, 2019

Poliçan/ Kryebashkiaku jetëgjatë drejt mandati të pestë

Ka përfunduar numrimi i votave të para për Bashkinë e Poliçanit. Kryebashkiaku jetëgjatë Adriatik Zotkaj mesaduket po shkon drejt mandatit të pestë. Pa kandidat, socialisti Zotkaj,...

Denoncim 19:38 - 22 Shkurt, 2018

Qeveria u heq bukën e gojës për llogari të kryebashkiakut/ Banorët bllokojnë rrugën

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të një postimi në rrjetet socilae, ka publikuar një...

Aktualitet 21:06 - 3 Tetor, 2017

E pazakontë në Poliçan/ S’ka nxënës, mësuesit “mësojnë” njëri-tjetrin

Shkolla e Mesme Profesionale në Poliçan ende vazhdon të jetë hapur megjithëse ajo nuk frekuentohet nga asnjë nxënës, por edhe në këto kushte çuditëristh mësuesit vazhdojnë...

Aktualitet 14:15 - 24 Prill, 2017

Vdekja e dy të moshuarve nga zjarri/Vijnë ndëshkimet e para

Menjëherë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Poliçan, ku dy të moshuar humbën jetën nga zjarri, kanë ardhur ndëshkimet e para. Mësohet...

Aktualitet 19:16 - 15 Mars, 2017

“Trafikim prostitucioni”/ Nisin hetimet për kryebashkiakun Zotkaj

Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka nisur hetimet për akuzën “trafikim prostitucioni” për kreun e Bashkisë së Poliçanit, Adriatik Zotkaj. Hetimet për “trafikim prostitucioni” ndaj tij...

Aktualitet 22:53 - 5 Maj, 2016

Kompania me lidhje me krimin e organizuar kërkon me qira kombinatin armëve

Ministria e Mbrojtjes ka miratuar një marrëveshje për të dhënë me qira kombinatin mekanik të Poliçanit një kompanie Bullgare, por të dhënat e siguruara nga BIRN...

Politikë 13:31 - 19 Prill, 2015

PD zyrtazrizon kandidaturën për Bashkinë Poliçan

Partia Demokratike ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme me zyrtarizimin e kandidatëve të saj për bashkitë e vendit në kuadër të zgjedhjeve lokale të 21...

Aktualitet 09:24 - 15 Prill, 2015

Poliçan/ 70 ish-punonjës protestë për largimet nga puna

70 ish-punonjës të Uzinës së armëve në Poliçan kanë protestuar ditën e sotme, pasi janë shkarkuar nga puna me motivacionin se janë mbyllur vendet e punës....