Connect with Us

All posts tagged "polica rrugore"

Kronika 08:20 - 23 Shkurt, 2020

Shpejtësi, alkool, manovra të rrezikshme në rrugë/ Pezullohen 22 patenta, 2 shoferë në pranga

Edhe këtë fundjave kanë vijuar kontrollet parandaluese me shërbime të shtuara, me radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me rrisk për ngjarje...

Kronika 15:47 - 13 Janar, 2020

Policia “ia mbledh” keq shoferëve/ Arrestohen 37 persona, pezullohen 98 patenta

Policia Rrugore e kryeqytetit, gjatë javës që lamë pas ka vijuar kontrollet parandaluese në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk të larte për ngjarjet...

Lajme 13:15 - 5 Janar, 2020

Policia rrugore “më dorë të hekurt” ndaj shoferëve/ Qindra gjoba dhe patenta të pezulluara

Policia rrugore ka shtuar masat në të gjitha rrugët urbane, interurbane, por edhe ato rurale për parandalimin e aksidenteve rrugore. Në Tiranë, Lezhë, Durrës, Fier, Elbasan,...